2023-03-19, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
Chrobry Głogów
Stroje: (4-5-1)
0:0(:)
1. Damian Węglarz 13. Jakub Kuzdra 3. Michał Michalec 44. Albert Zarówny 77. Dawid Hanc (87' 7. Dmytro Bilonoh) 17. Jakub Górski (81' 26. Oskar Sewerzyński) 19. Patryk Mucha 8. Jaka Kolenc 71. Sebastian Steblecki 99. Miłosz Jóźwiak (70' 6. Sebastian Górski) 27. Kamil Wojtyra (70' 10. Rafał Wolsztyński)   Rezerwowi: 22. Karol Dybowski 5. Mavroudis Bougaidis 26. Oskar Sewerzyński 30. Szymon Bartlewicz 31. Oliver Praznovsky  Trener: Marek Gołębiewski
16' Marcel Ziemann 47' Dawid Ryndak 54' Michał Michalec 58' Ołeksij Bykow 60' Albert Zarówny 65' Miłosz Jóźwiak 65' Szymon Sobczak 68' Sebastian Bonecki 70' Dawid Hanc 90+6' Konrad Wrzesiński
33. Mateusz Kos 16. Dawid Ryndak (81' 77. Konrad Wrzesiński) 29. Maksymilian Rozwandowicz 2. Ołeksij Bykow 19. Marcel Ziemann 7. Patryk Bryła (71' 10. Maksymilian Banaszewski) 14. Sebastian Bonecki 55. Meik Karwot 18. Dean Guezen 88. Adrian Troć (81' 28. Filip Borowski) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 1. Michał Gliwa 11. Marek Fabry 20. Tymoteusz Klupś 22. Maksym Niemiec 96. Wojciech Szumilas 99. Antoni Kulawiak   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Łukasz Karski (Słupsk) - Bartosz Heinig (Gdańsk), Dariusz Bohonos (Gdańsk). Techniczny: Szymon Lizak (Poznań), VAR: Wojciech Myć (Lublin), AVAR: Artur Aluszyk (Szczecin)
90.0000
90+6' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Wrzesińskiego za dyskusję z sędzią.
90+5' Koniec meczu.
90+5' Maksymilian Banaszewski podał w pole karne do Szymona Sobczaka, który upadł w starciu z Albertem Zarównym, ale gwizdek sędziego milczy.
90+3' Na spalonym Rafał Wolsztyński.
90+3' Sebastian Steblecki faulowany przez Deana Guezena.
90+2' Szymon Sobczak faulowany przez Patryka Muchę.
90' doliczony czas +5
89' Po podaniu Jaki Kolenca Sebastian Steblecki zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał sfinalizować akcji.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Dmitro Bilonoh za Dawida Hanca.
84' Meik Karwot zagrał z własnej połowy w pole karne, a Konrad Wrzesiński źle uderzył z woleja.
81' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Dawida Ryndaka i Filip Borowski za Adriana Trocia.
81' zmiana Zmiana w Chrobrym, Oskar Sewerzyński za Jakuba Górskiego.
80' Sebastian Steblecki powstrzymany przed polem karnym Zagłębia przez Meika Karwota.
78' Adrian Troć zagrał piłkę w pole bramkowe z prawego skrzydła. Szymon Sobczak trącił futbolówkę, a ta przeszła obok dalszego słupka bramki Chrobrego.
78' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Hanca.
77' Na spalonym Szymon Sobczak.
76' Po dośrodkowaniu Sebastiana Górskiego Meik Karwot trącił piłkę w kierunku Mateusza Kosa.
76' Maksymilian Banaszewski wycofał piłkę z pola karnego, a Dean Guezen z 18 metrów uderzył nad poprzeczką.
75' Na spalonym Szymon Sobczak.
71' zmiana Zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
70' zmiana Podwójna zmiana w Chrobrym Sebastian Górski i Rafał Wolsztyński za Miłosza Jóźwiaka i Kamila Wojtyrę.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Hanca za faul na Szymonie Sobczaku.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Patryku Musze.
67' Niecelny strzał Szymona Sobczaka.
66' Piłka dośrodkowana przez Sebastiana Stebleckiego trafia w ręce Mateusza Kosa.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Jóźwiaka za niesportowe zachowanie.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za faul na Miłoszu Jóźwiaku.
63' Na powtórkach widać było, że Ołeksij Bykow próbując uwolnić się spod opieki Sebastian Stebleckiego, uderzył go łokciem
62' Sebastian Steblecki wyjaśnia sytuację w polu karnym po dośrodkowaniu Deana Guezena i poprawce Patryka Bryły.
61' Patryk Bryła wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Alberta Zarównego za faul.
58' czerwona kartka Czerwona kartka dla Ołeksija Bykowa za faul na Sebastianie Stebleckim.
58' Sędzia Łukasz Karski będzie sprawdzał na VAR, czy nie należała się czerwona kartka.
57' W polu karnym Chrobrego leży Sebastian Steblecki
56' Dean Guezen strzelał z rzutu wolnego z okolicy narożnika pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką po uderzeniu lewą nogą Holendra.
54' żóta kartka Szymon Sobczak faulowany przez Michała Michalca tuż przed polem karnym. Żółta kartka dla kapitana Chrobrego.
53' Damian Węglarz łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Ryndaka.
52' Szymon Sobczak faulowany przez Alberta Zarównego.
52' Miłosz Jóźwiak trafił w Maksymiliana Rozwandowicza przy próbie dośrodkowania w polu karnym.
51' Rzut wolny dla Zagłębia. Po rozegraniu przez Adriana Trocia zbyt mocno dośrodkował Sebastian Bonecki i piłka wyszła poza boisko.
49' Albert Zarówny interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Adriana Trocia z rogu.
49' Michał Michalec blokuje dośrodkowanie Szymona Sobczaka i mamy rzut rożny.
48' Sebastian Steblecki podryblował w polu karnym, a następnie zagrał przed bramkę, skąd piłkę wybił Maksymilian Rozwandowicz.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za kopnięcie piłki po gwizdku.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu w Głogowie.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Po strzale Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego piłka przeleciała nad poprzeczką.
45' Szymon Sobczak faulowany tuż przed polem karnym przez Alberta Zarównego.
41' Dawid Ryndak nie opanował piłki przy bocznej linii boiska.
37' Podawał Meik Karwort, a Dean Guezen przyjął piłkę w polu karnym, odwrócił się z nią i oddał strzał lewą nogą nad poprzeczką.
37' Szymon Sobczak faulowany przez Michała Michalca. Meik Karwot próbował przekonać sędziego, że za to zagranie należała się żółta kartka, ale Łukasz Karski miał inne zdanie.
36' Patryk Bryła faulował w ataku Dawida Hanca.
34' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Hanc. Piłkę poza pole karne wybił Dawid Ryndak, a dobitka Michała Michalca była niecelna.
33' Kamil Wojtyra faulowany z boku boiska przez Ołeksija Bykowa.
32' Adrian Troć faulował w ataku Jakuba Kuzdrę.
32' Dośrodkowanie Marcela Ziemanna z lewego skrzydła, ale Damian Węglarz okazał się szybszy od Patryka Bryły.
30' Miłosz Jóźwiak na spalonym.
29' Przerwa w grze. Szymon Sobczak musi skorzystać z pomocy fizjoterapeutów Zagłębia.
28' Prawą nogą z około 25 metrów strzelał Sebastian Bonecki. Piłkę łapie Damian Węglarz.
27' Dośrodkowanie Marcela Ziemanna z lewej strony boiska. Piłka w rękach Damiana Węglarza.
24' Na spalonym Szymon Sobczak.
24' Po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna piłkę z pola karnego wybija Albert Zarówny.
23' Mateusz Kos łapie piłkę dośrodkowaną przez Patryka Muchę.
20' Dawid Hanc faulowany przez Patryka Bryłę.
19' Sebastian Bonecki faulował Sebastiana Stebleckiego przed polem karnym Chrobrego.
19' Szymon Sobczak nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Deana Guezena.
18' Szymon Sobczak faulowany na własnej połowie.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Marcela Ziemanna za faul na Jakubie Górskim.
15' Po podaniu Patryka Bryły Sebastian Bonecki strzelał zza pola karnego. Piłka trafiła w znajdującego się w polu karnym Michała Michalca.
13' Meik Karwot zagrał w polu karnym na lewą stronę do Adriana Trocia, który oddał celny strzał na bramkę Chrobrego. Piłkę odbił Damian Węglarz.
11' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły z prawej strony boiska Szymon Sobczak przyjął piłkę w polu karnym i uderzył lewą nogą nad poprzeczką.
10' Marcel Ziemann nie zdołał dobiec do piłki podawanej przez Ołeksija Bykowa.
7' Po podaniu Dawida Ryndaka niecelnie strzelał Szymon Sobczak, który znajdował się na spalonym.
6' Na połowie Chrobrego faulowany Dawid Ryndak.
5' Po dośrodkowaniu Dawida Hanca z prawego skrzydła głową strzelał Albert Zarówny. Broni Mateusz Kos.
5' Dean Guezen interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Hanca z rzutu rożnego.
5' Rzut rożny dla Chrobrego po rajdzie Jakuba Kuzdry.
3' Marcel Ziemann przerwał rajd Jakuba Górskiego, a potem został powstrzymany faulem przez gracza Chrobrego.
2' Dean Guezen zablokowany w polu karnym Chrobrego przez Patryka Muchę.
1' gwizdek Rozpoczął się mecz w Głogowie. Zaczęli gospodarze.
0' 17:59 Piłkarze obu zespołów pojawili się na murawie w eskorcie dzieciaków z piłkarskiego przedszkola w Glogowie. Za zawodnikami na boisku pojawiła się maskotka Chrobrego pomarańczowy tygrysek. Naszego wilka brakuje, a może powinien tu przyjechać, aby rywalizować z tygrysem. Zagłębie dziś zagra w jednolitych białych strojach, a Chrobry w pomarańczowo-czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach.
0' 17:55 Na sektorze gości w Głogowie jest już grupa fanatyków Zagłębia. Oby dziś mieli okazję obejrzeć lepszy występ sosnowieckiej drużyny niż podczas poprzedniej wizyty na meczu z Chrobrym. Za chwilę zaczynamy.
0' 17:45 Na bramkę strzeloną w Głogowie czekamy w Zagłębiu od 5 maja 2018. W 35. minucie wygranego 2:1 meczu gola dla sosnowiczan strzelił Vamara Sanogo. Przez kolejne 55 minut tamtego spotkania, a także przez 270 minut trzech kolejnych wyjazdowych meczów z Chrobrym naszej drużynie nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy, a trzy poprzednie wizyty na stadionie przy ulicy Wita Stwosza 3 zakończyły się porażkami (0:3, 0:1 i 0:4).
0' 17:35 Zarówno Zagłębie, jak i Chrobry tej wiosny zdobyły tylko 3 punkty w 5 meczach i wygrały zaledwie jeden mecz. Oba zespoły łączy także to, że na strzelenie bramki czekają od 215 minut. W 55. minucie meczu z GKS-em Katowice gola dla Zagłębia strzelił Adrian Troć, a w 55. minucie meczu w Łodzi rzut karny dla Chrobrego wykorzystał Kamil Wojtyra. Do końca tamtych spotkań, a także w dwóch kolejnych spotkaniach obu zespołom nie udało się strzelić bramki. Jak będzie dziś?
0' 17:25 Sporo zmian w składzie Zagłębia - na bramce zamiast Michała Gliwy stanie Mateusz Kos i będzie to jego pierwszy występ w ligowym meczu Zagłębia. Na ławce usiedli Filip Borowski i Konrad Wrzesiński, poza meczową kadrą są Dominik Jończy (pauza za kartki) i Vedran Dalić (kontuzja). Po raz pierwszy za kadencji Dariusza Dudka w meczu Zagłębia wystąpi Dawid Ryndak. Ponadto w jedenastce znalazł się wracający po kontuzji Marcel Ziemann i Meik Karwot, a także Patryk Bryła.
0' 17:15 Witamy z Głogowa i zapraszamy na relację z meczu 24. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w GłogowieGaleria zdjęć z meczu w Głogowie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w GłogowieSkrót meczu w Głogowie Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy Chrobrym Głogów a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GłogowieKonferencja prasowa po meczu w Głogowie Na konferencji po meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec pojawiłi się trenerzy obu ekip  » Czytaj więcej
Bez bramek w GłogowieBez bramek w Głogowie Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w Głogowie z Chrobrym. Dla grających od 58. minutę w dziesiątkę sosnowiczan był to już trzeci kolejny mecz bez strzelonej bramki. » Czytaj więcej