Relacja Fortuna Puchar Polski 2022/2023 - kolejka
2022-10-18, 14:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Raków Częstochowa
Stroje: czerwone
33. Mateusz Kos 28. Filip Borowski 13. Vedran Dalić 27. Dominik Jończy 2. Ołeksij Bykow 94. Dawid Gojny (84' 44. Mateusz Bodzioch) 8. Szymon Pawłowski (78' 99. Antoni Kulawiak) 26. Michał Masłowski 29. Maksymilian Rozwandowicz (84' 7. Patryk Bryła) 96. Wojciech Szumilas (69' 10. Maksymilian Banaszewski) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 1. Michał Gliwa 4. Mateusz Machała 11. Marek Fabry 20. Tymoteusz Klupś 23. Mateusz Ziółkowski     Trener: Artur Skowronek
0:1 - Władysław Koczerhin 90+5'
20' Dominik Jończy 54' Michał Masłowski 62' Patryk Kun 74' Bartosz Nowak
12. Kacper Trelowski 24. Zoran Arsenić 2. Tomáš Petrášek 4. Strátos Svárnas 22. Deian Sorescu 5. Gustav Berggren 8. Ben Lederman (63' 66. Giánnis Papanikoláou) 14. Daniel Szelągowski (46' 27. Bartosz Nowak) 30. Władysław Koczerhin23. Patryk Kun 21. Vladislavs Gutkovskis (63' 99. Fabian Piasecki)    Rezerwowi: 1. Vladan Kovačević 6. Andrzej Niewulis 9. Sebastian Musiolik 11. Ivi Lopez 25. Bogdan Racovițan 71. Wiktor Długosz 99. Fabian Piasecki   Trener: Marek Papszun
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Bolesław Rosa (Warszawa), Filip Sierant (Warszawa). Techniczny: Marcin Szrek (Kielce). VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Radosław Siejka (Łódź)
90.0000
90+8' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie odpada z Pucharu Polski.
90+7' Trener Rakowa Marek Papszun obejrzał żółtą kartkę.
90+5' gol - piłka nożna 0:1 Bartosz Nowak wyłożył piłkę Władysławowi Koczerhinowi, a ten precyzyjnym strzałem prawą nogą z 18 metrów pokonał Mateusza Kosa.
90+3' Po strzale Giannisa Papanikolau z 20 metrów piłka odbija się od Mateusza Bodziocha i wychodzi na róg.
90+3' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z lewego skrzydła Mateusz Bodzioch wygrywa powietrzną walkę z Władysławem Koczerhinem.
90+2' Dominik Jończy w polu karnym Zagłębia odebrał piłkę Fabianowi Piaseckiemu.
90+1' Fabian Piasecki z lewej strony boiska dośrodkował do Deiana Sorescu, a ten strzelił prawą nogą w boczną siatkę.
90' doliczony czas +6
90' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z lewego skrzydła piłka przelatuje nad polem bramkowym i wychodzi poza boisko.
89' Rzadki błąd w Rakowie - Stratos Svarnas podawał do Patryka Kuna, a ten nie opanował piłki, która wyszła na aut.
87' Bartosz Nowak przeprasza kolegów za kolejne nieudane dośrodkowanie.
87' Dośrodkowana przez Bartosza Nowaka piłka wychodzi poza boisko.
86' Faul Antoniego Kulawiaka na Patryku Kunie.
85' Po podaniu Bartosza Nowaka Gustav Berggren znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale nie zdołał oddać strzału, a potem piłkę wybił Ołeksij Bykow.
84' zmiana Trzecia i czwarta zmiana w Zagłębiu - Mateusz Bodzioch za Dawida Gojnego i Patryk Bryła za Maksymiliana Rozwandowicza.
83' Piłkarzom Rakowa tak się spieszy, że piłki z autu do Fabiana Piaseckiego rzucili jednocześnie Władysław Koczerhin i Deian Sorescu.
83' Giannis Papanikolau faulował Szymona Sobczaka.
81' W Zagłębiu konieczna będzie zmiana. Grzegorz Buczek pokazał, że Dawid Gojny nie nadaje się do gry.
80' W polu bramkowym Zagłębia Fabian Piasecki faulował Vedrana Dalicia.
79' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Masłowski, a Maksymilian Rozwandowicz w ataku faulował Giannnisa Papanikolau.
79' Dawid Gojny faulowany przez Deiana Sorescu.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - najmłodszy w kadrze Zagłębia Antoni Kulawiak zmienia najstarszego w kadrze Szymona Pawłowskiego.
77' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym Bartosz Nowaka. Ostatecznie piłka trafia w ręce Mateusza Kosa.
77' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Dawid Gojny.
76' Gustav Berggren faulowany przez Filipa Borowskiego.
75' Efektowny rajd Patryka Kuna, ale gdy podawał w pole karne na drodze piłki stanął Dawid Gojny.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Nowaka za faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.
73' Fabian Piasecki wyłożył piłkę do Bartosza Nowaka, a ten skiksował z około 12 metrów.
71' Bartosz Nowak podawał w pole karne Zagłębia. Piłkę przejął Ołeksij Bykow.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Wojciecha Szumilasa.
68' Dośrodkowanie Bartosza Nowaka z rogu. Piłkę przedłużył głową Stratos Svarnas, a Deian Sorescu zamknął akcję i uderzył z kilku metrów. Kapitalną paradą popisał się Mateusz Kos.
67' Władysław Koczerhin podał w pole karne do Bartosza Nowaka, którego powstrzymał Ołeksij Bykow. Róg dla Rakowa.
65' Deian Sorescu z prawego skrzydła zagrał w pole karne, ale Fabian Piasecki był spóźniony, a może piłka była źle zagrana.
65' Fabian Piasecki wybija piłkę z własnego pola karnego po wrzucie Vedrana Dalicia z autu.
64' W drugim kolejnym meczu Zagłębia po interwencji VAR został odwołany rzut karny dla rywali.
63' zmiana Podwójna zmiana w Rakowie - Fabian Piasecki za Vladislavsa Gutkovskisa i Giannis Papanikolau za Bena Ledermana
62' żóta kartka A jednak nie ma! Sędzia Tomasz Kwiatkowski po wideoweryfikacji odwołał decyzję o karnym i pokazał Patrykowi Kunowi żółtą kartkę.
61' Rzut karny dla Rakowa za faul Filipa Borowskiego na Patyku Kunie.
59' Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Deiana Sorescu, który podał do Władysława Koczerhina. Ten zwiódł Ołeksija Bykowa i z 14 metrów strzelił nad poprzeczką.
59' Filip Borowski uprzedził Bartosza Nowaka i wybił piłkę na róg.
58' Przed polem karnym Zagłębia Vedran Dalić faulowany przez Bartosza Nowaka.
56' Wojciech Szumilas faulował Deiana Sorescu na połowie Rakowa.
55' Bartosz Nowak z rzutu wolnego posłał piłkę nad bramką.
54' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Vladislavsie Gutkovskisie.
53' Patryk Kun przeprowadził rajd lewą stroną boiska, jednak był pilnowany przez Filipa Borowskiego, nie zdołał dośrodkować i piłka opuściła boisko.
52' Szymon Sobczak w ataku faulował Zorana Arsenicia.
51' Maksymilian Rozwandowicz faulował Władysława Koczerhina.
49' Niedokładne dośrodkowanie Deiana Sorescu z prawego skrzydła.
48' Po akcji Vedrana Dalicia piłka opuściła boisko.
46' Gustav Berggren faulował w ataku Szymona Pawłowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Pierwsza zmiana w Rakowie - Bartosz Nowak wszedł za Daniela Szelągowskiego
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
44' Po dośrodkowaniu Deiana Sorescu piłkę z pola karnego wybił Filip Borowski.
44' Po podaniu Gustava Berggrena z 12 metrów strzelał Vladislavs Gutkovskis. Piłkę zablokował Michał Masłowski i goście mają róg.
42' Niecelny strzał Władysława Koczerhina zza pola karnego.
40' Ben Lederman faulowany w środku boiska przez Szymona Pawłowskiego.
39' Dominik Jończy wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Deiana Sorescu z rogu.
39' Dośrodkowanie Deiana Sorescu zablokowane przez Dawida Gojnego i rzut rożny dla Rakowa.
38' Wojciech Szumilas faulowany przez Tomasa Petraska.
37' Znowu Zagłębie w łatwy sposób traci piłkę. Po wznowieniu gry przez Mateusza Kosa ląduje ona poza boiskiem.
34' Prostopadłe podanie Dawida Gojnego do Szymona Sobczaka. "Sopel" przestrzelił lewą nogą z ostrego kąta.
33' Deian Sorescu nie zdążył do piłki przerzuconej na skrzydło przez Stratosa Svarnasa.
32' Patryk Kun faulował w ataku Dawida Gojnego.
32' Deian Sorescu płasko zagrał do Vladislavsa Gutkovskisa, który odgrywał z pierwszej piłki, a akcję przerwał Michał Masłowski.
31' Po dośrodkowaniu Deiana Sorescu z rogu piłkę na kolejny korner wybił Dominik Jończy.
30' Po podaniu od Vladislavsa Gutkovskisa Patryk Kun wpadł w pole karne Zagłębia i przy próbie strzały trafił w nogi Ołeksija Bykowa. Róg dla Rakowa.
29' Szymon Sobczak zagrał piętą do Filipa Borowskiego, który dośrodkował z prawego skrzydła, a nadbiegającego Dawida Gojnego uprzedził Deian Sorescu.
27' Rajd Patryka Kuna zatrzymany przez Filipa Borowskiego.
26' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia wyjaśnione przez Dominika Jończego.
26' Po strzale Michała Masłowskiego z rzutu wolnego piłka odbija się od muru i trafia w ręce Kacpra Trelowskiego.
25' Szymon Sobczak faulowany przez Gustava Berggrena około 28 metrów od bramki Rakowa.
24' Zagłębie odebrało piłkę na połowie Rakowa. Filip Borowski podał do Szymona Pawłowskiego, który strzelił po ziemi z 18 metrów. Broni Kacper Trelowski.
22' Po dośrodkowaniu Deiana Sorescu z rzutu rożnego niecelnie główkował Stratos Svarnas.
21' Po dośrodkowaniu Daniela Szelągowskiego z prawej strony boiska piłkę głową na róg wybił Michał Masłowski.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Vladislavsie Gutkovskisie.
19' Prosta strata Zagłębia. Filip Borowski nie opanował piłki zagranej przez Vedrana Dalicia i Raków ma aut.
16' Władysław Koczerhin wycofał piłkę przed pole karne do Gustava Berggrena, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Broni Mateusz Kos.
15' Gustav Berrgren faulowany w środku boiska przez Vedrana Dalicia.
14' Vedran Dalić wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Patryka Kuna.
12' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne Rakowa. Interweniował głową Gustav Berggren.
10' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Deiana Sorescu z rogu.
10' Brak zdecydowania między Maksymilianem Rozwandowiczem i Mateuszem Kosem kończy się rogiem dla Rakowa.
8' Maksymilian Rozwandowicz odebrał piłkę Danielowi Szelągowskiemu i od razu zagrał do przodu. Szymona Sobczaka powstrzymał jednak Zoran Arsenić.
8' Centra Patryka Kiuna z lewego skrzydła. Piłkę wybija Maksymilian Rozwandowicz.
7' Dominik Jończy interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
5' Piłka zagrana w kierunku pola karnego Rakowa. Łapie ją Kacper Trelowski.
2' Dominik Kun faulowany przez Filipa Borowskiego.
2' Szymon Sobczak faulował przed polem karnym Rakowa Zorana Arsenicia.
2' Po dośrodkowaniu Patryka Kuna z lewej strony boiska piłkę łapie Mateusz Kos.
0' 14:28 Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyprowadził obie jedenastki na murawę. Zagłębie dziś całe na zielono, a Raków w czerwono-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i czerwonych getrach.
0' 14:25 Zagłębie Sosnowiec pokonało Raków Częstochowa w czterech poprzednich meczach w Sosnowcu. Czekamy na piąty z rzędu triumf, choć nie ma się co oszukiwać, że w porównaniu od tamtych meczów Raków nam odjechał na lata świetlne.
0' 14:15 W czterech poprzednich sezonach Puchar Polski zdobywał albo Raków Częstochowa (w 2021 i 2022 roku), albo drużyna, która po drodze wyeliminowała Raków - Lechia Gdańsk w sezonie 2019 i Cracovia w 2020. Jeśli więc Zagłębie dziś wygra, to już możemy się szykować na fetę 2 maja 2023 ;)
0' 14:05 Zagłębie Sosnowiec i Raków Częstochowa nigdy nie spotkały się w Pucharze Polski, za to w meczach ligowych zmierzyły się aż 18 razy - 4 razy na drugim poziomie rozgrywkowym, raz zwanym II ligą i raz I ligą oraz 14 razy na trzecim szczeblu (w latach 2008-2015 nazywanym II ligą). Bilans dotychczasowych meczów z Rakowem jest korzystny dla Zagłębia. Nasz zespół wygrał osiem razy, drużyna z Częstochowy odniosła pięć zwycięstw, a pięć spotkań zakończyło się podziałem punktów. W bramkach jest 22:19 dla sosnowiczan.
0' 14:00 Zagłębie po raz ostatni wyeliminowało w Pucharze Polski zespół występujący w Ekstraklasie w 1/4 finału w sezonie 2015/2016, gdy w dwumeczu okazało się lepsze od Cracovii. Trenerem sosnowiczan był wtedy Artur Derbin, który dziś skomentuje mecz w Polsacie Sport. W kolejnych pięciu konfrontacjach z klubami z Ekstraklasy kończyła się pucharowa przygoda Zagłębia - w 1/2 finału 2015/2016 z Lechem Poznań, w 2016/2017 z Wisłą Kraków, w 2017/2018 z Koroną Kielce, w 2019/2020 z Łódzkim Klubem Sportowym i przed rokiem z Piastem Gliwice.
0' 13:50 Trener Marek Papszun ma dużo większe pole manewru jeśli chodzi o kadrę niż Artur Skowronek i w porównaniu do meczu z Lechią Gdańsk i dziś wymienił połowę składu. Ofiarą rotacji w składzie Rakowa padł m.in. były napastnik Zagłębia Fabian Piasecki, który dziś rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Poza meczową dwudziestką znalazł się Mateusz Wdowiak. Zawodnik ten w trzech poprzednich sezonach zdobywał Puchar Polski, ale w sezonie 2015/2016 Cracovia, w której wtedy występował, została wyeliminowana w ćwierćfinale PP przez Zagłębie.
0' 13:40 W składzie Zagłębia dziś jest trzech środkowych obrońców, a to zapewne oznacza, że trener Artur Skowronek zmienił ustawienie z 4-5-1 na 5-4-1 przechodzące w 3-4-3 (lub na odwrót). W porównaniu do meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała miejsce w wyjściowym składzie stracili Patryk Bryła, Maksymilian Banaszewski, Marek Fabry i Mateusz Ziółkowski, a do pierwszej jedenastki wskoczyli Vedran Dalić, Filip Borowski, Michał Masłowski i Szymon Sobczak. Zmiana jest także na bramce - za Michała Gliwę wystąpi Mateusz Kos, który grał już w meczu Pucharu Polski w Wikielcu.
0' 13:30 Dzień dobry. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 1/16 finału Pucharu Polski między Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa.
Galeria zdjęć z meczu z RakowemGaleria zdjęć z meczu z Rakowem Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej
Skrót meczu z RakowemSkrót meczu z Rakowem Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z RakowemKonferencja prasowa po meczu z Rakowem Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Rakowem Częstochowa pojawili się trenerzy obu ekip.  » Czytaj więcej
Zagłębie odpadło z Pucharu PolskiZagłębie odpadło z Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec przegrało z Rakowem Częstochowa 0:1 w 1/16 finału Pucharu Polski. Gola na wagę awansu częstochowian do kolejnej rundy strzelił w piątej doliczonej minucie Władysław Koczerhin. » Czytaj więcej