Relacja Fortuna Puchar Polski 2022/2023 - kolejka
2022-08-30, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: czerwone
1:2(0:1)
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Paweł Rutkowski 3. Illa Małyszkin 18. Mateusz Jackowski (90+4' 10. Mateusz Zieliński) 6. Piotr Kacperek 8. Mateusz Jajkowski 11. Wiktor Preuss (90+4' 2. Remigiusz Niedbalski)22. Arai Kentaro (90' 7. Adrian Wasiak) 17. Hubert Otręba 14. Dmitrij Mulkiewicz(68' 9. Alan Klimek) 16. Patryk Rosoliński (68' 5. Szymon Jajkowski) 25. Rafał Kujawa   Rezerwowi: 12. Maciej Kordalski 13. Samuel Błaszczyk   Trener: Damian Jarzembowski
0:1 - Szymon Sobczak 23' 0:2 - Szymon Pawłowski 59' 1:2 - Piotr Kacperek 69' (k.)
18' Filip Borowski 25' Michał Masłowski 33' Hubert Otręba 54' Arai Kentaro 72' Illa Małyszkin 79' Illa Małyszkin 79' Illa Małyszkin
33. Mateusz Kos 28. Filip Borowski (46' 23. Mateusz Ziółkowski) 4. Mateusz Machała 44. Mateusz Bodzioch 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (74' 11. Marek Fabry)29. Maksymilian Rozwandowicz 26. Michał Masłowski (46' 8. Szymon Pawłowski) 96. Wojciech Szumilas 20. Tymoteusz Klupś (64' 22. Maksym Niemiec) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 1. Michał Gliwa 2. Ołeksij Bykow 14. Sebastian Bonecki 95. Michał Barć 99. Antoni Kulawiak   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Filip Kaliszewski - Artur Zakrzewski, Dawid Bitka. Techniczny: Wojciech Płókarz (wszyscy z Gdańska)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało w Wikielcu 2:1 i awansowało do kolejnej rundy Pucharu Polski.
90+4' zmiana Dwie zmiany w GKS-ie Remigiusz Niedbalski za Wiktora Preussa i Mateusz Zieliński za Mateusza Jackowskiego
90+3' Mateusz Ziółkowski odebrał piłkę Adrianowi Wasiakowi w polu karnym Zagłębia.
90+2' Wojciech Szumilas zagrał z rogu do Mateusza Ziółkowskiego, a ten przy próbie dośrodkowania trafił w rywala.
90+1' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego z rogu.
90+1' Szymon Pawłowski wybił piłkę na rzut rożny.
90' doliczony czas +4
90' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie - Adrian Wasiak za Araia Kentaro.
89' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłka opuściła boisko.
89' Róg dla Zagłębia po interwencji Alana Klimka.
89' Marek Fabry faulowany w środku boiska przez Piotra Kacperka.
88' Rafał Kujawa faulował w ataku Mateusza Ziółkowskiego.
87' Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał Wojciech Szumilas, a Mateusz Machała niecelnie strzelał głową.
86' Szymon Sobczak faulowany przez Piotra Kacperka.
85' Mateusz Jajkowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam najprzytomniej zachował się Mateusz Ziółkowski, który wybił piłkę do przodu.
85' Arai Kentaro faulowany przez Szymona Sobczaka.
84' Mateusz Jackowski faulowany przez Marka Fabrego.
83' Arai Kentaro faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
82' Żółta kartka dla trenera bramkarzy GKS-u Mateusza Sroki.
81' Zamieszanie w polu karnym GKS-u po rogu. Strzał Szymona Pawłowskiego został zablokowany.
81' Wojciech Szumilas strzelił lewą nogą z około 28 metrów. Paweł Rutkowski sparował piłkę na róg.
79' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Illi Małyszkina za faul na Mateuszu Ziółkowskim.
78' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po strzale Rafała Kujawy.
78' Rafał Kujawa faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
76' Rafał Kujawa na spalonym.
74' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Patryka Bryłę.
74' Z rogu wrzucał Mateusz Jajkowski, Grę wznowi Mateusz Kos
73' Rafał Kujawa strzelał z lewej strony pola karnego, Piłka otarła się o Mateusza Ziółkowskiego i wyszła na róg.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Illi Małyszkina za faul na Szymonie Sobczaku
69' gol - po karnym 1:2 Piotr Kacperek pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego.
69' Maksymilian Rozwandowicz zagrywa ręką w polu karnym po akcji Alana Klimka. Karny dla GKS-u.
68' zmiana Dwie zmiany w GKS-ie - Szymon Jajkowski za Patryka Rosolińskiego i Alan Klimek za Dmitrija Mulkiewicza.
67' Patryk Rosoliński przedarł się w pole karne Zagłębia, ale faulował Maksyma Niemca
64' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Maksym Niemiec za Tymoteusza Klupsia.
63' Na bezpośredni strzał nad bramkę zdecydował się Mateusz Jajkowski i do interwencji zmuszony został Mateusz Kos.
62' Tymoteusz Klupś faulował Patryka Rosolińskiego 28 metrów od bramki.
61' Maksymilian Rozwandowicz z 20 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
59' gol - piłka nożna 0:2 Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny. Odbita w polu karnym piłka trafiła pod nogi Szymona Pawłowskiego, a ten strzałem prawą nogą pokonał Pawła Rutkowskiego.
58' Szymon Sobczak wycofał piłkę do Patryka Bryły, a ten został zablokowany przy strzale zza pola karnego. Mamy róg.
57' Hubert Otręba podawał ze środka boiska, a piłka poturlała się do Mateusza Kosa.
56' Róg dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego piłkę wybił Wojciech Szumilas.
54' żóta kartka Arai Kentaro ukarany żółtą kartką za faul na Wojciechu Szumilasie.
53' Szymon Pawłowski podał z lewej strony pola karnego do Szymona Sobczaka, który strzelił z 5 metrów i świetną paradą popisał się Paweł Rutkowski, który odbił piłkę ręką.
53' Patryk Bryła strzelał lewą nogą z 18 metrów. Piłka trafiła w Huberta Otrębę.
52' Arai Kentaro przedarł się środkiem boiska, ale za mocno podawał w kierunku Rafała Kujawy.
51' Zza pola karnego strzelał Patryk Rosoliński. Piłka trafiła w Mateusza Bodziocha.
48' Hubert Otręba sfaulował w ataku Wojciecha Szumilasa.
47' Szymon Pawłowski zwiódł Mateusza Jajkowskiego i zagrał w pole karne do Szymona Sobczaka, a ten spudłował z około 5 metrów.
47' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego Szymon Sobczak faulował Mateusza Jajkowskiego.
46' Rafał Kujawa faulował Szymona Pawłowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' Dwie zmiany w składzie Zagłębia przed drugą połową - Mateusz Ziółkowski za Filipa Borowskiego i Szymon Pawłowski za Michała Masłowskiego.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Wikielcu.
45+1' Z 18 metrów w środek bramki strzelił Dmitrij Mulkiewicz.
43' Hubert Otręba faulowany przez Michała Masłowskiego.
42' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z prawej strony boiska. Szymon Sobczak przyjął piłkę w polu karnym, ale gdy próbował się odwrócić, odebrał mu ją Piotr Kacperek.
39' Z rogu wrzucał Michał Masłowski, a Paweł Rutkowski zgarnął piłkę znad głowy Szymona Sobczaka.
39' Po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia piłkę na róg wybił Mateusz Jajkowski.
37' Arai Kentaro we własnym polu karnym okazał się sprytniejszy od Tymoteusza Klupsia. Od bramki grę wznowi GKS.
36' Niecelna główka Szymona Sobczaka po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
35' Po podaniu Rafała Kujawy z 22 metrów strzelał Hubert Otręba. Piłka odbiła się od Mateusza Bodziocha i wpadła w ręce Mateusza Kosa.
34' Po ziemi zza pola karnego strzelał Michał Masłowski. Broni Paweł Rutkowski.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Otręby za faul na Wojciechu Szumilasie.
32' Mateusz Bodzioch wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego z rzutu wolnego.
32' Hubert Otręba faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza ponad 30 metrów od bramki.
31' Piotr Kacperek wygrał z Szymonem Sobczakiem pojedynek o piłkę w polu karnym.
30' Mateusz Machała przerwał akcję Patryka Rosolińskiego.
27' Lewą nogą z 25 metrów strzelał Dawid Gojny. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
26' Filip Borowski interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego z rogu.
26' Z rzutu wolnego z około 35 metrów strzelał Mateusz Jajkowski. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę na róg wybił Mateusz Kos.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Patryku Rosolińskim.
24' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę z pola karnego wybił Piotr Kacperek.
24' Strzał Wojciecha Szumilasa zablokowany przez Piotra Kacperka. Róg dla Zagłębia.
23' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego z prawej strony boiska piłkę do bramki GKS-u skierował Szymon Sobczak.
23' Piotr Kacperek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
21' Z rogu wrzucał Mateusz Jackowski. Głowa próbował uderzać Rafał Kujawa, ale trafił w Wojciecha Szumilasa i piłka wpadła w ręce Mateusza Kosa.
20' Mateusz Machała wybijał piłkę już zza końcowej linii boiska i GKS ma róg.
18' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Borowskiego za faul na Wiktorze Preussie. Sędzia zastosował prawo korzyści, a w przerwie w grze upomniał naszego obrońcę.
17' Arai Kentaro pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki po podaniu Dmitrija Mulkiewicza.
15' Arai Kentaro faulowany przez Wojciecha Szumilasa przed własnym polem karnym.
14' Patryk Bryła przerywa wślizgiem kontrę gospodarzy.
13' Paweł Rutkowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
13' Wojciech Szumilas wywalczył róg dla Zagłębia.
11' Z lewego skrzydła w pole karne zagrał Tymoteusz Klupś. nieudana próba strzału Szymona Sobczaka.
11' Arai Kentaro zagrał w pole karne Zagłębia z prawego skrzydła. Pika w rękach Mateusza Kosa.
10' Mateusz Kos piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Wiktora Preussa z lewego skrzydła.
9' Dośrodkowanie Filipa Borowskiego z prawego skrzydła nie znalazło adresata.
7' Lewą nogą z rzutu wolnego z około 28 metrów uderzał Wojciech Szumilas. Piłka przeszła obok słupka.
7' Dmitrij Mulkiewicz faulował Tymoteusza Klupsia.
6' Michał Masłowski dośrodkował w pole karne GKS-u, skąd piłkę wybił Mateusz Jajkowski.
5' Kibice Zagłębia już weszli do sektora i zasygnalizowali swoją obecność śpiewem.
4' Rzut wolny dla GKS-u. Po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego piłkę z pola karnego wybił Dawid Gojny.
2' Po wrzucie z autu i przedłużeniu podaniu na spalonym Mateusz Machała.
1' Mecz rozpoczął się 100 sekund przed 17:00
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 16:56 Sędziowie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu zespołów. GKS zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Zagłębie całe na zielono.
0' 16:50 Pod stadionem w Wikielcu pojawiły się dwa autokary z kibicami Zagłębia oraz zgodami (m.in. Sparta Brodnica i Rodło Kwidzyn). Oczywiście obecność licznej grupy wyjazdowej spowodowała dużą mobilizację w szeregach miejscowej policji.
0' 16:40 Jadąc na mecz do Wikielca, przejeżdżaliśmy przez dwa miasta, w których Zagłębie poniosło niechlubne porażki w Pucharze Polski - w 2018 sosnowiczanie jako zespół z Ekstraklasy ulegli po rzutach karnych Olimpii Grudziądz, a w 2006 drużyna prowadzona przez Janusza Białka przegrała w Iławie z Jeziorakiem na stadionie leżącym niespełna 3 kilometry od Wikielca.
0' 16:30 W zeszłym roku Zagłębie Sosnowiec w pierwszej rundzie Pucharu Polski wygrało z Ruchem Zdzieszowice 6:0. To był pierwszy mecz naszej drużyny po mianowaniu Artura Skowronka na stanowisko trenera. W kolejnej rundzie Zagłębie uległo u siebie Piastowi Gliwice 0:1 i pożegnało się z Pucharem Polski. Liczymy, że w tym roku pucharowa przygoda sosnowiczan potrwa nieco dłużej, a najlepiej do 2 maja 2023 i finału na Stadionie Narodowym.
0' 16:20 Około 16:00 nad Wikielcem rozpętała się solidna ulewa (choć daleko jej do tego, z czym mieliśmy do czynienia w niedzielne popołudnie w Sosnowcu). Taka aura raczej nie wpłynie zbyt korzystnie na murawę wikieleckiego stadionu.
0' 16:10 Skład Zagłębia na mecz w Wikielcu jest dosyć mocny, choć oczywiście są pewne różnice w porównaniu do meczów ligowych. Na bramce zamiast Michała Gliwy zagra Mateusz Kos, duet środkowych obrońców będą tworzyć Mateusz Machała i Mateusz Bodzioch, a nie Vedran Dalić i Dominik Jończy, w środku pomocy zamiast Sebastiana Boneckiego i Szymona Pawłowskiego zagrają Michał Masłowski i Wojciech Szumilas, a na lewej pomocy Maksymiliana Banaszewskiego zastąpi Tymoteusz Klupś.
0' 16:00 Dzień dobry! Witamy z Wikielca i zapraszamy na relację z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjeć z meczu w WikielcuGaleria zdjeć z meczu w Wikielcu Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy GKS-em Wikielec a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w WikielcuKonferencja prasowa po meczu w Wikielcu Najważniejsze jest to, że dowieźliśmy to zwycięstwo i jesteśmy dalej, ale oczywiście wymagamy więcej od siebie - powiedział po meczu w Wikielcu Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Cieszy tylko awansCieszy tylko awans W meczu 1/32 finału Pucharu Polski Zagłębie wygrało na wyjeździe z GKS-em Wikielec 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Szymon Sobczak (23') i Szymon Pawłowski (59'). Dla gospodarzy trafił Piotr Kacperek (69' - karny). » Czytaj więcej