2022-10-23, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:2(1:1)
Górnik Łęczna
Stroje: zielone (4-4-2)
1. Michał Gliwa 23. Mateusz Ziółkowski (87' 99. Antoni Kulawiak) 27. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch 2. Ołeksij Bykow (69' 13. Vedran Dalić) 96. Wojciech Szumilas 29. Maksymilian Rozwandowicz 26. Michał Masłowski 8. Szymon Pawłowski (76' 7. Patryk Bryła) 10. Maksymilian Banaszewski (20. Tymoteusz Klupś) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Mateusz Machała 11. Marek Fabry 22. Maksym Niemiec 28. Filip Borowski    Trener: Artur Skowronek
0:1 - Serhij Krykun 4' 1:1 - Szymon Sobczak 41' (k.) 1:2 - Dawid Tkacz 75' 2:2 - Michał Masłowski 90+4'
10' Marcin Biernat 15' Maksymilian Rozwandowicz 20' Szymon Sobczak 23' Daniel Dziwniel 26' Maksymilian Rozwandowicz 26' Maksymilian Rozwandowicz 33' Wiktor Łychowydko 34' Dominik Jończy 61' Egzon Kryeziu
33. Maciej Gostomski 25. Damian Zbozień 4. Marcin Biernat 30. Souleymane Cisse 29. Daniel Dziwniel 7. Patryk Pierzak (59' 11. Dawid Tkacz) 3. Wiktor Łychowydko (46' 18. Szymon Lewkot) 80. Egzon Kryeziu 22. Serhij Krykun (90+3' 14. Jakub Kwiatkowski) 10. Łukasz Grzeszczyk (78' 9. Karol Podliński) 77. Damian Gąska (59' 19. Hubert Sobol)   Rezerwowi: 12. Tomasz Woźniak 26. Arkadiusz Pluta 32. Grzegorz Gulczyński93. Karol Turek  Trener: Marcin Prasoł
Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn) - Katarzyna Wójs (Stalowa Wola), Krystian Mucha (Olsztyn). Techniczny: Radosław Trochimiuk (Przasnysz). VAR: Łukasz Kuźma (Białystok), AVAR: Michał Obukowicz (Warszawa)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec!
90+6' Karol Podliński pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
90+4' gol - piłka nożna 2:2 GOOOL!!!! Po dośrodkowaniu Wojciech Szumilasa z rogu, piłkę głową trącił Szymon Sobczak, a następnie prawą nogą z 6 metrów do bramki Górnika wpakował ją Michał Masłowski.
90+3' Souleymane Cisse wybija piłkę na rzut rożny dla Zagłębia.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku. Jakub Kwiatkowski za Serhija Krykuna.
90' doliczony czas +5
90' Hubert Sobol w polu karnym Zagłębia stoczył pojedynek z Mateuszem Bodziochem. Ostatecznie piłka w rękach Michała Gliwy.
89' Z lewej strony pola karnego uderzał Hubert Sobol. Piłkę odbija Michał Gliwa.
87' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Antoni Kulawiak za Mateusza Ziółkowskiego.
87' Szymon Sobczak faulował w ataku Daniela Dziwniela.
86' Rzut wolny z około 27 metrów. Wojciech Szumilas trafia w mur.
85' Szymon Sobczak faulowany przez Souleymane Cisse.
85' Mateusz Ziółkowski powstrzymany w polu karnym przez Marcina Biernata.
84' Z 25 metrów w środek bramki uderzył Szymon Lewkot. Broni Michał Gliwa.
83' Vedran Dalić wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Tkacza z prawej strony boiska.
82' Tymoteusz Klupś faulowany przez Karola Podlińskiego.
80' Maciej Gostomski łapie piłkę po dośrodkowaniu Tymoteusza Klupsia.
78' zmiana Czwarta zmiana w Górniku - Karol Podliński za Łukasza Grzeszczyka.
76' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Szymona Pawłowskiego i Tymoteusz Klupś za Maksymiliana Banaszewskiego.
75' gol - piłka nożna 1:2 Łukasz Grzeszczyk z lewej strony boiska zwiódł Vedrana Dalicia i dośrodkował w pole bramkowe, a Dawid Tkacz strzałem głową z 4 metrów pokonał Michała Gliwę.
75' Wojciech Szumilas uderzał z 20 metrów. Broni Maciej Gostomski.
75' Strzał Serhija Krykuna zablokowany przez Dominika Jończego.
73' Serhij Krykun z lewego skrzydła podawał przed bramkę do Huberta Sobola. Piłkę wybił Dominik Jończy.
71' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia.
70' Szczęście sprzyjało Zagłębiu. Szymon Pawłowski nie opanował piłki w narożniku boiska, ale odbiła się ona od słupka podtrzymującego chorągiewkę i pozostała na boisku.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Ołeksija Bykowa.
68' Po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia z prawego skrzydła nad bramką z półobrotu uderzał Hubert Sobol.
68' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grzeszczyk. Piłkę wybił Michał Masłowski.
67' Serhij Krykun rozpędził się na lewym skrzydle. Po jego podaniu piłkę na róg wybił Michał Masłowski.
65' Piłka opuściła boisko po dośrodkowaniu Serhija Krykuna.
64' Dominik Jończy wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
63' Wojciech Szumilas dośrodkował lewą nogą z rzutu wolnego. Piłkę wybił Marcin Biernat.
62' Dawid Tkacz zagrywa piłkę ręką.
62' Souleymane Cisse interweniuje po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
61' żóta kartka Egzon Kryeziu obejrzał żółtą kartkę za faul na Szymonie Sobczaku.
60' Łukasz Grzeszczyk zatrzymany przed polem karnym Zagłębia przez Michała Masłowskiego
60' Dawid Tkacz wybił piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
59' zmiana Podwójna zmiana w Górniku - Dawid Tkacz za Patryka Pierzaka i Hubert Sobol za Damiana Gąskę.
58' Souleymane Cisse wybija piłkę po dośrodkowaniu Dominika Jończego.
55' Zagłębie przez chwilę grało w dziewiątkę, bo poza boczną linią był opatrywany Szymon Sobczak.
53' Gra przerwana przez sędziego, bo na połowie Górnika leży Szymon Sobczak.
51' Michał Gliwa uprzedził w polu karnym Damiana Gąskę, a potem został przez niego sfaulowany.
51' Damian Gąska nie opanował piłki przed końcową linią boiska.
50' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z lewego skrzydła.
49' Patryk Pierzak faulowany przez Ołeksija Bykowa.
48' Wojciech Szumilas wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Serhija Krykuna.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Górniku w przerwie - Szymon Lewkot za Wiktora Łychowydkę.
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' doliczony czas +2
43' Dośrodkowanie Maksymiliana Banaszewskiego z lewego skrzydła. Szymon Sobczak nie sięgnął piłki w polu bramkowym.
42' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną przez Daniela Dziwniela.
41' gol - po karnym 1:1 GOOOL! Szymon Sobczak zrewanżował się Maciejowi Gostomskiemu za poprzedni mecz i tym razem pokona go z rzutu karnego.
40' Szymon Pawłowski z lewej strony boiska zagrał w pole karne do Mateusza Ziółkowskiego, który został sfaulowany przez Serhija Krykuna. Rzut karny dla Zagłębia.
38' Mateusz Ziółkowski faulował Łukasza Grzeszczyka.
37' Błąd Michała Gliwy, który wypuścił piłkę po strzale Daniela Dziwniela. Serhij Krykun dograł do Damiana Gąski, który oddał strzał z 13 metrów. Na szczęście Michał Gliwa zdążył wrócić na linię i złapać piłkę.
36' Michał Masłowski blokuje w polu karnym Serhija Krykuna.
36' Mateusz Bodzioch interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka
34' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Łukaszu Grzeszczyku.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Wiktora Łychowydki za faul na Mateuszu Ziółkowskim.
31' Po strzale Serhija Krykuna z 13 metrów piłkę na róg odbija Michał Gliwa.
29' Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Grzeszczyk. Piłka wpadła w ręce Michała Gliwy.
26' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Patryku Pierzaku
25' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu rożnego głową uderzał Szymon Sobczak. Broni Maciej Gostomski.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Dziwniela za faul na Szymonie Sobczaku
23' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego w polu karnym Zagłębia upadł Marcin Biernat.
23' Szymon Sobczak interweniuje po wrzucie z autu Damiana Zbozienia. Róg dla Górnika.
21' Damian Gąska faulowany w środku boiska przez Maksymiliana Rozwandowicza.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za faul na Wiktorze Łychowydce.
19' Prostopadłe podanie Wiktora Łychowydki w pole karne Zagłębia nie znalazło adresata.
18' Mateusz Bodzioch wybija piłkę z pola karnego po wrzucie z autu Damiana Zbozienia. Dobitka Egzona Kryeziu wysoko nad poprzeczką.
16' Szymon Pawłowski zagrał na 16. metr do Maksymiliana Banaszewskiego, któremu jednak odskoczyła piłka.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Serhiju Krykunie.
14' Zza pola karnego po ziemi przymierzył Maksymilian Rozwandowicz. Do statystyk trafia strzał celny, ale Maciej Gostomski nie musiał się natrudzić, żeby złapać piłkę.
13' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego. Po raz kolejny powietrzny pojedynek wygrany przez rywali.
13' Szymon Sobczak faulowany przez Wiktora Łychowydkę.
12' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Szumilas. Górą goście.
11' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego zablokowany strzał Mateusza Bodziocha. Róg dla Zagłębia.
10' żóta kartka Szymon Sobczak faulowany przez Marcina Biernata. Żółta kartka dla obrońcy gości.
7' Obok bramki z ponad 20 metrów strzelał Szymon Sobczak.
6' Michał Gliwa odbija piłkę po strzale Damiana Gąski z pola karnego. Świetnym podaniem napastnika Górnika obsłużył Wiktor Łychowydko.
4' gol - piłka nożna 0:1 Damian Zbozień dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a Serhij Krykun uciekł Mateuszowi Ziółkowskiemu i strzałem głową pokonał Michała Gliwę. Wcześniej piłkę do Zbozienia piętą zagrał Damian Gąska, który wyciągnął do przodu Ołeksija Bykowa, przez co włączający się do akcji ofensywnej obrońca miał miejsce na skrzydle.
3' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Masłowski, a niecelnie głową uderzał Maksymilian Rozwandowicz.
3' Po dośrodkowaniu Mateusza Ziółkowskiego z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Wiktor Łychowydko
2' Na prawym skrzydle w Zagłębiu gra dziś Wojciech Szumilas. To chyba pewna niespodzianka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Górnik w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach. Kapitanami obu drużyn są dziś bramkarze - Michał Gliwa i Maciej Gostomski.
0' 17:55 Na trybunie VIP Stadionu Ludowego zasiadło dziś aż trzech byłych trenerów Zagłębia - Jacek Magiera, Krzysztof Tochel i Tomasz Łuczywek. Są także Grzegorz Kurdziel i Ryszard Czerwiec, którzy co prawda nigdy nie zajmowali stanowiska pierwszego trenera, ale byli w sztabach szkoleniowych.
0' 17:50 Zwycięstwo w meczu z Górnikiem Łęczna sprawi, że przynajmniej do jutra Zagłębie będzie zajmowało miejsce w strefie barażowej (Stal Rzeszów i Chrobry Głogów, które grają jutro mogłyby przeskoczyć sosnowiczan w tabeli). Z kolei przewaga nad strefą spadkową może wzrosnąć do aż dziewięciu punktów. Jest więc o co walczyć.
0' 17:40 Zarówno Zagłębie, jak i Górnik we wtorek rozgrywały mecze w 1/16 finału Pucharu Polski. Zagłębie po bramce straconej w piątej doliczonej minucie drugiej połowy przegrało z Rakowem Częstochowa, z kolei Górnik pokonał Koronę Kielce. Czy pucharowe wyniki będą miały przełożenie na dzisiejszy mecz w Fortuna I lidze?
0' 17:30 We wspomnianym meczu Zagłębia z Górnikiem rozegranym w czerwcu ubiegłego roku, bramkarz gości Maciej Gostomski obronił rzut karny wykonywany przez Szymona Sobczaka. W poprzednim sezonie oba zespoły nie miały okazji ze sobą rywalizować, bo łęcznianie występowali w Ekstraklasie. Może więc dziś nasz najlepszy strzelec odegra się na byłym golkiperze Zagłębia (Gostomski grał w Sosnowcu w sezonie 2008/2009) i wzbogaci swój bramkowy dorobek?
0' 17:20 Ponad 34 lata minęły od ostatniego, a zarazem jedynego zwycięstwa Zagłębia z Górnikiem Łęczna. Miało to miejsce 14 sierpnia 1988. Tylko dwóch piłkarzy z obecnej kadry Zagłębia już wtedy było na świecie - Szymon Pawłowski miał rok i dziewięć miesięcy, a Michał Gliwa miał wówczas niewiele ponad cztery miesiące i raczej nie mają prawa pamiętać tego, co robili 14 sierpnia 1988. Potem Zagłębie jeszcze dziewięciokrotnie grało z Górnikiem. Zremisowało trzy spotkania, a sześć przegrało. Ostatni mecz między tymi zespołami odbył 6 czerwca 2021 na Ludowym i zakończył wygraną Górnika 1:0.
0' 17:10 Cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do wtorkowego meczu Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. Do bramki w miejsce Mateusza Kosa wrócił Michał Gliwa. Poza meczową dwudziestką znalazł się Dawid Gojny, który we wtorek opuścił boisko z kontuzją. Na ławce siedzą natomiast Vedran Dalić i Filip Borowski Do pierwszej jedenastki wrócili Maksymilian Banaszewski, Mateusz Bodzioch i Mateusz Ziółkowski. Wygląda na to, że Zagłębie powróci dzisiaj do ustawienia 4-5-1, a na lewej stronie defensywy wystąpi Ołeksij Bykow, który po zejściu Dawida Gojnego grał z Rakowem na tej pozycji, choć wtedy w pięcioosobowym bloku obronnym.
0' 17:00 Dobry wieczór. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 15. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Łęczna.
Skrót meczu z Górnikiem ŁęcznaSkrót meczu z Górnikiem Łęczna Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Górnikiem ŁęcznaZdjęcia z meczu z Górnikiem Łęczna Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Górnikowi Łęczna zakończonego remisem 2-2. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GórnikiemKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem - Dziś wycisnęliśmy maksa z tej trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Trzeba przyjąć z pokorą ten punkt i go szanować - powiedział po meczu Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2 Po raz drugi z rzędu Zagłębie uratowało remis w doliczonym czasie gry. Gol Michała Masłowskiego w 94. minucie pozwolił sosnowiczanom na przedłużenie serii meczów bez porażek do pięciu. » Czytaj więcej