2022-08-21, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:2(1:0)
Chrobry Głogów
Stroje: czarne (4-5-1)
1. Michał Gliwa 28. Filip Borowski 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić (84' 11. Marek Fabry) 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (26' 16. Dawid Ryndak) 14. Sebastian Bonecki 26. Michał Masłowski (75' 29. Maksymilian Rozwandowicz) 8. Szymon Pawłowski (84' 96. Wojciech Szumilas) 10. Maksymilian Banaszewski (75' 20. Tymoteusz Klupś) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 22. Maksym Niemiec 23. Mateusz Ziółkowski44. Mateusz Bodzioch    Trener: Artur Skowronek
1:0 - Szymon Sobczak 33' (k.) 1:1 - Mateusz Bochnak 66' 1:2 - Mateusz Bochnak 69'
23' Filip Borowski 41' Jakub Kuzdra 71' Dawid Gojny 79' Dawid Ryndak 82' Dominik Jończy 87' Artur Bogusz 90' Robert Mandrysz
22. Karol Dybowski 13. Jakub Kuzdra (46' 29. Paweł Tupaj) 5. Mavrouidis Bougaidis (46' 17. Jakub Górski) 3. Michał Michalec 11. Artur Bogusz 7. Mateusz Bochnak (90+2' 31. Oliver Praznovsky) 19. Patryk Mucha 16. Robert Mandrysz 71. Sebastian Steblecki (76' 8. Jaka Kolenc) 25. Patryk Kusztal (59' 89. Mateusz Machaj) 10. Rafał Wolsztyński   Rezerwowi: 1. Damian Węglarz 27. Kamil Wojtyra 77. Dawid Hanc  Trener: Marek Gołębiewski
Sędziowie: Patryk Gryckiewicz (Toruń) - Paulina Baranowska (Toruń), Michał Sobczak (Toruń). Techniczny: Sylwester Rasmus (Toruń). VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Jakub Winkler (Toruń)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie przegrało z Chrobrym.
90+6' Szymon Sobczak na spalonym.
90+5' Dominik Jończy zagrał po ziemi w pole karne, a Marek Fabry trafił w interweniującego Karola Dybowskiego.
90+4' Dawid Ryndak dośrodkował z własnej połowy w pole karne Chrobrego. Piłka trafiła do Karola Dybowskiego.
90+2' Po wrzucie piłki z autu w pole karne Chrobrego Marek Fabry faulował Patryka Muchę.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Oliver Praznovsky ze Mateusza Bochnaka.
90+1' Sebastian Bonecki oddał celny strzał z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Katol Dybowski wypiąstkował piłkę na aut.
90' doliczony czas +6
90' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Mandrysza za faul na Marku Fabrym.
88' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Gojny. Przed bramką Chrobrego powstało zamieszanie, ale znowu bez efektów dla sosnowiczan.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Artura Bogusza za faul na Tymoteuszu Klupsiu.
86' Rafał Wolsztyński wyłożył piłkę Mateuszowi Machajowi, a ten strzelił niecelnie.
86' Zamieszanie pod bramką Chrobrego po dośrodkowaniu z rogu. Goście wychodzą z tego obronną ręką.
84' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Marek Fabry za Vedrana Dalicia i Wojciech Szumilas za Szymona Pawłowskiego.
83' Mateusz Bochnak podał z prawej strony boiska do Mateusza Machaja, a ten minimalnie przestrzelił.
82' Rafał Wolsztyński posła piłkę obok Michała Gliwy, ale w porę przed linią bramkową interweniował Dominik Jończy, który uratował sosnowiczan przed stratą trzeciej bramki.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego.
81' Po strzale Dominika Jończego i odbiciu piłki przez Karola Dybowskiego z kilku metrów do brami trafił Szymon Sobczak, ale znajdował się na spalonym.
80' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja piłkę na róg wybił Maksymilian Rozwandowicz.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Rafale Wolsztyńskim.
79' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła z kilku metrów główkował Maksymilian Rozwandowicz. Karol Dybowski wybił piłkę na róg.
76' zmiana Czwarta zmiana w Chrobrym - Jaka Kolenc za Sebastiana Stebleckiego.
76' Po podaniu Dawida Gojnego obok bramki strzelił Tymoteusz Klupś.
75' Dwie zmiany w Zagłębiu.Maksymilian Rozwandowicz za Michała Masłowskiego i Tymoteusz Klupś za Maksymiliana Banaszewskiego.
74' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne Chrobrego. Bez powodzenia.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Rafale Wolsztyńskim.
69' gol - piłka nożna 1:2 Paweł Tupaj dośrodkował po ziemi z prawego skrzydła, a Mateusz Bochnak strzelił z ostrego kąta w długi róg i pokonał Michała Gliwę po raz drugi.
68' Szymon Sobczak faulowany przez Roberta Mandrysza.
68' Dawid Ryndak przestrzelił z prawej strony pola karnego, ale w górę poszła chorągiewka sędziego.
66' gol - piłka nożna 1:1 Michał Masłowski na połowie gości sfaulował Mateusza Machaja, a ten szybko wznowił grę i zagrał do przodu do Mateusza Bochnaka, który wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Gliwę.
65' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja Michał Michalec strzelił nad poprzeczką.
64' Rafał Wolsztyński wywrócił się i niedokładnie dośrodkował z rogu, ale Mateusz Bochnak wywalczył kolejny korner.
64' Sebastian Steblecki wywalczył róg dla Chrobrego.
63' Wydawało się, że za Vedrana Dalicia wejdzie do gry Mateusz Bodzioch, który już stał gotowy przy linii bocznej, ale Chorwat wrócił do gry.
62' Vedran Dalić opatrywany przez fizjoterapeutów Zagłębia.
61' Vedran Dalić wybija piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu.
60' Róg dla gości po interwencji Vedrana Dalicia.
60' W polu karnym Zagłębia Sebastian Bonecki odebrał piłkę Jakubowi Górskiemu.
59' Po wrzucie z autu Szymon Sobczak obrócił się z piłką i strzelił minimalnie niecelnie z ponad 20 metrów.
59' zmiana Trzecia zmiana w Chrobrym - Mateusz Machaj za Patryka Kusztala.
58' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Bochnaka.
57' Vedran Dalić zagrał z własnej połowy do Maksymiliana Banaszewskiego, który ograł Roberta Mandrysza i podał w pole bramkowe, a Szymon Sobczak minął się z piłką, marnując wyborną szansę.
57' Sebastian Bonecki faulowany przez Rafała Wolsztyńskiego.
55' Zbyt mocne dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rogu.
55' Dawid Gojny przy dośrodkowaniu trafił w Pawła Tupaja. Mamy róg.
54' Dawid Ryndak z prawej strony boiska zagrał piłkę na 17. metr do Michała Masłowskiego, a ten przyjął futbolówkę i strzelił obok bramki.
53' Sebastian Bonecki główkuje piłkę z własnego pola karnego.
53' Róg dla Chrobrego po interwencji Michała Masłowskiego.
52' Szymon Pawłowski przedarł się w pole karne gości, ale stracił piłkę na rzecz Artura Bogusza.
51' W polu karnym Zagłębia Sebastian Bonecki odebrał piłkę Patrykowi Kusztalowi.
48' Po dośrodkowaniu Mateusza Bochnaka z prawego skrzydła niecelnie głową po koźle uderzał Jakub Górski.
46' Po zagraniu Patryka Muchy w pole karne piłka wyszła poza boisko.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Chrobrym przed drugą połową - Jakub Górski za Mavroudisa Bougaidisa i Paweł Tupaj za Jakuba Kuzdrę
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+2' Ależ to była okazja! Szymon Pawłowski łatwo mijał rywali w środku boiska i podał na prawą stronę do Szymona Sobczaka, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale przestrzelił z około 14 metrów.
45+1' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
45' doliczony czas +2
45' Niezbyt pewne wyjście Michała Gliwy do piłki, ale wszystko wyjaśnia wybiciem Vedran Dalić.
45' Vedran Dalić interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Artura Bogusza.
44' Kontra Zagłębia, ale Dawid Ryndak za lekko zagrał do Szymona Pawłowskiego i ten sfaulował Patryka Muchę.
43' Maksymilian Banaszewski skiksował z około 25 metrów. Futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.
42' Po podaniu Roberta Mandrysza z 20 metrów strzelał Patryk Kusztal. Broni Michał Gliwa.
42' Michał Masłowski zagrał z rzutu wolnego do Sebastiana Boneckiego, a ten z 16 metrów strzelił niecelnie.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Kuzdry za faul na Szymonie Sobczaku.
40' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego Karol Dybowski piąstkuje piłkę z pola karnego. Maksymilian Banaszewski został zablokowany przy strzale z 18 metrów, a Dawid Ryndak z około 30 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką.
39' Szymon Sobczak faulowany przez Michała Michalca.
38' Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny i Artur Bogusz wybija piłkę po wrzutce Dawida Gojnego.
38' Kapitalny rajd Dawida Gojnego przez ponad pół boiska kończy się interwencją Michała Michalca i rogiem dla sosnowiczan.
36' Michał Gliwa łapie piłkę dośrodkowaną przez Rafała Wolsztyńskiego z rogu.
34' Po fatalnym zachowaniu Filipa Borowskiego mieliśmy dużo szczęścia i prowadzimy grając w osłabieniu.
33' gol - po karnym 1:0 Szymon Sobczak pokonał Karola Dybowskiego!
32' Rzut karny dla Zagłębia za faul Artura Bogusza na Szymonie Sobczaku.
31' Wydaje się, że Artur Bogusz mógł sfaulować Szymona Sobczaka i uniemożliwił mu oddanie strzału.
30' Sędzia podbiega do monitora, aby sprawdzić, czy Szymon Sobczak nie był faulowany w momencie strzału.
29' Michał Masłowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Szymon Sobczak strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
28' Szymon Pawłowski faulowany przez Patryka Kusztala.
27' Rzut rożny dla Chrobrego. Dośrodkował Patryk Mucha, a strzał Rafała Wolsztyńskiego został zablokowany.
26' zmiana Dawid Ryndak zmienia Patryka Bryłę.
25' Goście utrzymali się przy piłce i akcję zakończył niecelny strzał Mavroudisa Bougaidisa z około 10 metrów.
25' Rafał Wolsztyński trafił w mur z rzutu wolnego.
23' czerwona kartka Czerwona kartka dla Filipa Borowskiego za faul na Mateuszu Bochnaku. Nasz obrońca przed polem karnym złapał za koszulkę gracza Chrobrego wychodzącego sam na sam z Michałem Gliwą
22' Michał Masłowski dośrodkował w pole karne. Piłkę zagrał Dawid Gojny, a Sebastian Steblecki wybił piłkę
22' Filip Borowski faulowany przez Patryka Kusztala.
21' Sebastian Steblecki przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia, ale nic z tego nie wyszło.
20' Na trybunie otwartej pojawiła się oprawa z flagami i elementami pirotechniki.
19' Maksymilian Banaszewski faulował w ataku Jakuba Kuzdrę.
18' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Szymona Sobczaka, a nasz najlepszy strzelec za długo się zastanawiał, co zrobić z piłką i ta w końcu opuściła boisko.
16' Michał Masłowski faulowany w środku boiska przez Sebastiana Stebleckiego.
14' Po dośrodkowaniu Patryka Kusztala z lewego skrzydła piłkę w polu karnym przejął Dawid Gojny.
13' Sebastian Steblecki w polu karnym wycofał piłkę do Jakuba Kuzdry, a ten uderzył lewą nogą nad poprzeczką
12' Sebastian Steblecki faulowany przez Patryka Bryłę.
12' Patryk Bryła zagrał w pole karne, gdzie piłkę przejął Michał Michalec.
11' Sebastian Bonecki ucierpiał w starciu z Michałem Michalcem.
10' Filip Borowski faulował w ataku Artura Bogusza.
9' Patryk Mucha faulowany przez Szymona Sobczaka.
9' Z około 25 metrów strzelał Robert Mandrysz, ale trafił w stojącego w okolicy pola karnego Rafała Wolsztyńskiego.
7' Dośrodkowanie Artura Bogusza z lewego skrzydła, po którym nikomu nie udało się sięgnąć futbolówki.
6' Wśród widzów obecnych na trybunach Ludowego jest były trener Zagłębia Piotr Mandrysz, którego syn Robert gra w Chrobrym.
4' Po dośrodkowaniu Patryka Muchy z rzutu rożnego nad bramką główkował Michał Michalec.
3' Kontra Chrobrego po wolnym dla Zagłębia. W polu karnym sosnowiczan znalazł się Patryk Kusztal i po interwencji Vedrana Dalicia będzie róg.
2' Dominik Jończy faulowany przez Patryka Kusztala.
1' Dominik Jończy wybja z pola karnego piłkę zagraną przez Sebastiana Stebleckiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 14:59 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Chrobry w czarnych koszulkach z podłużnymi pasami w kolorze niebieskich i pomarańczowym.
0' 14:55 Przed meczem miła uroczystość - oldbojom Zagłębia wręczono puchar i nagrody za zwycięstwo w mistrzostwach Polski oldbojów w piłce nożnej sześcioosobowej. W składzie naszej drużyny znajdowali się m.in. Piotr Polczak, Robert Stanek, Łukasz Matusiak, Jovan Ninković, Michał Skórski i Wołodymyr Ostrouszko.
0' 14:50 Swoje mecze w siódmej kolejce Fortuna I ligi przegrały Arka Gdynia (1:2 z Odrą Opole), Podbeskidzie Bielsko-Biała (0:1 z Puszczą Niepołomice) i Ruch Chorzów (0:2 z ŁKS-em Łódź). Takie wyniki oznaczają, że w przypadku zwycięstwa nad Chrobrym Głogów Zagłębie awansuje na 4. miejsce w tabeli i będzie miało co najmniej 8 punktów przewagi nad strefą spadkową.
0' 14:40 Zagłębie wygrało trzy poprzednie mecze, które odbywały się w meczu urodzin urzedujących prezesów - 13 kwietnia 2013 3:1 na wyjeździe z Calisią Kalisz w dniu 58. urodzin Leszka Baczyńskiego, 15 kwietnia 2011 2:0 u siebie z Elaną Toruń w dniu 33. urodzin Marka Adamczyka i 5 czerwca 2009 1:0 na wyjeździe z GKS-em Tychy w dniu 39. urodzin Pawła Hytrego. Jak będzie dziś?
0' 14:30 Poprzedni mecz z Chrobrym Głogów zakończył się porażką sosnowiczan aż 0:4. Tak było w ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 w spotkaniu rozgrywanym w dniu 40. urodzin Artura Skowronka. Dziś 47. urodziny obchodzi prezes Łukasz Girek. Oby piłkarze okazali się bardziej uprzejmi dla prezesa niż byli dla trenera.
0' 14:20 Zagłębie i Chrobry zagrają dzisiaj po raz 21. w historii. Głogowianie wygrali 10 dotychczasowych spotkań. Zagłębie było górą w siedmiu potyczkach, a tylko trzykrotnie zanotowano remis. 13 ostatnich meczów między tymi zespołami zakończyło się bez podziału punktów. Także bilans meczów na Ludowym jest korzystny dla głogowian, którzy pięciokrotnie opuszczali Sosnowiec z kompletem punktów. Nasz zespół wygrał cztery spotkania i zaledwie raz był remis.
0' 14:10 Jednej zmiany w wyjściowym składzie dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu z meczem ze Skrą Częstochowa. Poza meczową dwudziestką musiał się znaleźć pauzujący za czerwoną kartkę Ołeksij Bykow. W jego miejsce do jedenastki wrócił Dominik Jończy. W meczowej kadrze nie ma natomiast Maksymiliana Rozwandowicza.
0' 14:00 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 7. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie - Chrobry, przegranego przez naszą drużynę 1-2. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ChrobrymSkrót meczu z Chrobrym Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z Chrobrym. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Chrobry zepsuł kolejne urodzinyChrobry zepsuł kolejne urodziny Wiosną Chrobry pokonał Zagłębie w dniu urodzin trenera Artura Skowronka, a dziś pokonał sosnowiczan w dniu urodzin Łukasza Girka. Goście wygrali 2:1 po bramkach Mateusza Bochnaka (66' i 69'). Dla Zagłębia gola strzelił Szymon Sobczak (33' - karny) » Czytaj więcej