2022-08-06, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Katowice
Stroje: żółty (5-4-1)
3:1(1:0)
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Dawid Kudła 22. Marcin Wasielewski 3. Grzegorz Janiszewski 4. Arkadiusz Jędrych 26. Michał Kołodziejski 16. Grzegorz Rogala 11. Adrian Błąd (88' 21. Zbigniew Wojciechowski) 7. Daniel Dudziński 14. Marcin Urynowicz 18. Jakub Arak (71' 23. Dominik Kościelniak)29. Patryk Szwedzik (90+5' 28. Alan Bród)   Rezerwowi: 33. Patryk Szczuka 6. Marcin Stromecki 20. Kacper Grzebieluch 24. Dawid Brzozowski 30. Marko Roginić   Trener: Rafał Górak
1:0 - Patryk Szwedzik 30' 2:0 - Patryk Szwedzik 46' 2:1 - Szymon Sobczak 65' (k.) 3:1 - Marcin Urynowicz 67'
12' Dominik Jończy 21' Jakub Arak 25' Grzegorz Janiszewski 57' Michał Masłowski
1. Michał Gliwa 16. Dawid Ryndak (46' 28. Filip Borowski) 27. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła (82' 11. Marek Fabry) 14. Sebastian Bonecki (76' 96. Wojciech Szumilas) 29. Maksymilian Rozwandowicz 8. Szymon Pawłowski (76' 10. Maksymilian Banaszewski) 22. Maksym Niemiec (46' 26. Michał Masłowski) 9. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 33. Mateusz Kos 4. Mateusz Machała 20. Tymoteusz Klupś 23. Mateusz Ziółkowski    Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Bolesław Rosa (Warszawa), Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała). Techniczny: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała), VAR: Jarosław Przybył (Kluczbork), AVAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu. Zasłużenie przegrywamy w Katowicach.
90+6' Dawid Kudła wybiegł na przedpole i złapał piłkę po dośrodkowaniu.
90+5' zmiana Ostatnia zmiana w zespole z Katowic - Alan Bród za Patryka Szwedzika.
90+2' Wojciech Szumilas zagrał w polu karnym GKS-u do Grzegorza Janiszewskiego.
90' doliczony czas +6
90' Grzegorz Rogala przejął piłkę podawaną przez Wojciecha Szumilasa do Filipa Borowskiego.
88' zmiana Druga zmiana w GKS-ie - Zbigniew Wojciechowski za Adriana Błąda.
87' Płaski strzał Michała Masłowskiego z 25 metrów. Szymon Sobczak bez powodzenia próbował zmienić tor lotu piłki.
86' Michał Masłowski chciał podawać do Szymona Sobczaka, ale zagrał poza boisko.
83' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Szumilas. Gospodarze wybili piłkę na aut.
83' Z ponad 25 metrów uderzał Michał Masłowski. Będziemy mieli róg.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Marek Fabry za Patryka Bryłę.
82' Adrian Błąd podał w pole karne do Dominika Kościelniaka, ale ten nie opanował piłki.
80' Wojciech Szumilas zagrał w poprzek pola karnego, ale piłki nie sięgnął Dawid Gojny.
77' Niecelny strzał Wojciecha Szumilasa z prawej strony boiska.
76' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Szymona Pawłowskiego i Wojciech Szumilas za Sebastiana Boneckiego.
76' Arkadiusz Jędrych interweniuje po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego.
75' Vedran Dalić rzucił piłkę prosto w ręce Dawida Kudły.
74' Po rogu będziemy mieli aut.
74' Kolejny róg dla sosnowiczan.
73' Strzał Szymona Sobczaka z 20 metrów. Rykoszet od Grzegorza Janiszewskiego i rzut rożny.
73' Patryk Szwedzik faulował w ataku Vedrana Dalicia.
71' zmiana Pierwsza zmiana w GKS-ie - Dominik Kościelniak za Jakuba Araka.
70' Zza pola karnego przymierzył Jakub Arak. Piłka poleciała na parking za sektorem gości.
69' Po podaniu Dawida Gojnego niecelnie uderzał Sebastian Bonecki
67' gol - piłka nożna 3:1 Po podaniu Patryka Szwedzika Marcin Urynowicz uderzył zza pola karnego prawą nogą po ziemi i piłka wpadła do bramki Zagłębia po ręce Michała Gliwy.
65' gol - po karnym 2:1 Szymon Sobczak pokonał Dawida Kudłę z rzutu karnego. Wracamy do gry!
65' Rzut karny dla Zagłębia po faulu Patryka Szwedzika na Dominiku Jończym.
62' Sędzia Tomasz Kwiatkowski przyjrzy się na monitorze, czy Dominik Jończy nie był faulowany.
61' W polu karnym gospodarzy upadł Dominik Jończy, ale sędzia nakazuje grać dalej.
60' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rogu będziemy mieli aut
60' Dawid Gojny wywalczył róg.
59' Po strzale Szymona Pawłowskiego piłkę na róg odbija Dawid Kudła.
57' Po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali niecelnie główkował Jakub Arak.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Danielu Dudzińskim.
56' Niecelny strzał Szymona Sobczaka z prawej strony pola karnego.
55' Szymon Pawłowski wybija piłkę na aut, bo na murawie leży Jakub Arak.
53' Jakub Arak w ataku faulował Maksymiliana Rozwandowicza.
53' Fatalna próba dośrodkowania w wykonaniu Dawida Gojnego.
52' Patryk Bryła przymierzył lewą nogą z ponad 20 metrów. Rykoszet od Marcina Urynowicza i róg.
49' Rok temu w meczu GKS-u z Zagłębie na tym stadionie wygrała drużyna, która przegrywała 0:2...
48' Szymon Pawłowski gra teraz na lewym skrzydle, a Michał Masłowski na dziesiątce.
47' GKS próbuje pójść za ciosem, ale Daniel Dudziński niecelnie uderzył z dystansu.
46' gol - piłka nożna 2:0 25 sekund po wznowieniu gry Patryk Szwedzik strzelił drugą bramkę. Jakub Arak zagrał na lewą stronę pola karnego do Grzegorza Rogali, który dograł przed bramkę, a Patryk Szwedzik uprzedził Vedrana Dalicia i pokonał Michała Gliwę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Filip Borowski za Dawida Ryndaka i Michał Masłowski za Maksyma Niemca.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Michał Kołodziejski przerwał akcję Patryka Bryły.
43' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rogu piłka opuszcza boisko.
42' Dośrodkowanie Grzegorza Rogali z lewego skrzydła. Piłka trafia do Jakuba Araka, który strzela głową pod poprzeczkę. Michał Gliwa przenosi piłkę nad poprzeczką.
42' Strzał Grzegorza Rogali z dystansu. Piłka po rykoszecie leciała w stronę Adriana Błąda, ale w porę zdążył Vedran Dalić.
41' Dośrodkowanie Marcina Wasielewskiego z prawego skrzydła i interwencja głową Dawida Ryndaka.
40' Maksymilian Rozwandowicz wybił piłkę po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rogu.
39' Po podaniu Grzegorza Rogali z 18 metrów strzelał Adrian Błąd. Dominik Jończy podbił piłkę i GKS ma róg.
38' Prawą nogą z około 30 metrów przymierzył Sebastian Bonecki. Broni Dawid Kudła.
37' Z autu w pole karne wrzucił Vedran Dalić. Sytuację wyjaśnił Marcin Urynowicz.
37' Krótko rozegrany przez sosnowiczan róg kończy się interwencją Adriana Błąda i wybiciem piłki na aut.
36' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. Z 25 metrów lewą nogą uderzał Dawid Gojny. Dawid Kudła odbił piłkę na róg.
35' Michał Gliwa łapie piłkę po dośrodkowaniu Adriana Błąda.
32' GKS częściej atakował w pierwszej połowie i przełożyło się to na bramkę.
30' gol - piłka nożna 1:0 Kontra gospodarzy. Grzegorz Rogala dośrodkował z lewego skrzydła. Jakub Arak strzelał z bliska i piłkę odbił Michał Gliwa, a potem dobijał Patryk Szwedzik. Piłka jeszcze otarła się o Sebastiana Boneckiego i wpadła do bramki.
30' Patryk Bryła dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła. Szymonowi Sobczakowi nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej, ale piłka trafiła na 16. metr do Szymona Pawłowskiego, który strzelił nad poprzeczką.
28' Lekkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym Adriana Błąda. Ostatecznie akcję kończy niecelny strzał głową Marcina Urynowicza.
27' Po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali piłkę na róg wybił Dominik Jończy.
26' Sebastian Bonecki z rzutu wolnego posłał piłkę nad bramką i trafił w płot sektora gości, ale do statystyk wpadł pierwszy strzał Zagłębia.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Janiszewskiego za faul na Sebastianie Boneckim.
25' Maksym Niemiec z lewej strony pola karnego zagrał do nikogo.
24' Patryk Szwedzik strzelił wysoko nad bramką po dośrodkowaniu Marcina Wasielewskiego.
23' Patryk Bryła zwiódł Michała Kołodziejskiego, ale przy próbie dośrodkowania trafił w gracza GKS-u.
21' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za faul na Patryku Bryle.
21' Sędzia wraca do faulu na Dominiku Jończym w polu karnym Zagłębia
20' Patryk Bryła wybija piłkę z własnego pola karnego po wrzucie z autu gospodarzy.
19' Grzegorz Rogala wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ala na szczęście dla nas nikt nie sfinalizował akcji i Dawid Gojny wyekspediował piłkę.
18' W środku boiska Sebastian Bonecki sfaulował Marcina Urynowicza.
17' Nieudane dośrodkowanie Grzegorza Rogali z lewego skrzydła.
16' Szymon Sobczak faulowany przez Marcina Urynowicza.
16' Adrian Błąd strzelił lewą nogą zza pola karnego. Broni Michał Gliwa.
14' Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, którzy długo utrzymywali się w posiadaniu piłki, aż w końcu Arkadiusz Jędrych uderzył z woleja z około 20 metrów wysoko nad bramką.
13' Nieudane dośrodkowanie Marcina Urynowicza z rzutu wolnego, ale gospodarze będą mieli jeszcze róg.
12' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Patryku Szwedziku.
11' Patryk Bryła skiksował przy dośrodkowaniu. Nie pomogła mu w dobrym zagraniu murawa.
9' Akcja Patryka Szwedzika i Daniela Dudzińskiego przerwana w polu karnym przez Dominika Jończego.
7' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
7' Róg dla sosnowiczan po interwencji Arkadiusza Jędrycha.
5' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rzutu wolnego piłkę łapie Michał Gliwa.
4' Daniel Dudziński faulowany przez Maksymiliana Rozwandowicza.
4' Maksymilian Rozwandowicz przerwał akcję Jakuba Araka.
2' Po zagraniu Patryka Bryły piłka odbita od Grzegorza Rogali wpadła w ręce Dawida Kudły.
1' "Jesteśmy zawsze tam.." - niesie się z sektora gości.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:28 Sędziowska trójka wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie dziś zagra całe na zielono. Gospodarze w koszulkach w żółto-czarne pasy, czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:20 Wisła Kraków wczoraj wygrała w Opolu 1:0 i przeskoczyła Zagłębie w tabeli. Żeby więc obronić pozycję lidera i utrzymać prowadzenia w tabeli po czterech kolejkach, sosnowiczanie muszą dziś przełamać serię trzech kolejnych porażek z klubem z Katowic i wywieźć z Bukowej komplet punktów. To chyba nie jest "Mission: Impossible".
0' 17:15 Ostatnim trenerem Zagłębia, który wygrał z GKS-em na Bukowej był Artur Derbin. Jest on dziś obecny na meczu i gdy witaliśmy się z nim, przypomnieliśmy, że skoro gdy ostatnio tu wygraliśmy, a naszym trenerem był łysy trener o imieniu Artur, to dziś historia powinna się powtórzyć. Meczowi na Bukowej będzie przyglądał się także szkoleniowiec reprezentacji młodzieżowej Michał Probierz.
0' 17:05 Na poprzednich meczach w Katowicach "Blaszok" był pełen kibiców GKS-u. Teraz, ze względu na bojkot ogłoszony przez grupy kibicowskie, na "Blaszoku" jest pusto. Są tam tylko pracownicy służb ochrony. Na samym stadionie jest spokój, za to przed stadionem od strony ulicy Złotej zgromadziły się liczne siły policyjne.
0' 16:55 W pierwszym składzie GKS-u Katowice aż trzech byłych graczy Zagłębia - na bramce Dawid Kudła, na środku obrony Arkadiusz Jędrych, a w ataku Jakub Arak. Kudła i Jędrych już w zeszłym sezonie mieli okazję zagrać przeciwko sosnowiczanom w barwach GieKSy, a dla Araka będzie to pierwszy mecz przeciwko Zagłębiu w koszulce klubu z Bukowej.
0' 16:45 Zagłębie zagra dziś w dokładnie takim samym wyjściowym składzie, jak w trzech poprzednich spotkaniach. Trener Artur Skowronek jest więc wyjątkowo konserwatywny pod tym względem i panuje u niego duża stabilizacja jeśli chodzi o sprawy kadrowe. Jedna zmiana nastąpiła natomiast na ławce rezerwowych. Nie ma Mateusza Bodziocha, którego zastąpił Mateusz Machała.
0' 16:40 Po raz ostatni na stadionie przy Bukowej Zagłębie wygrało prawie dokładnie siedem lat temu. 8 sierpnia 2015 w upalne popołudnie, gdy temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza, sosnowiczanie wygrali 1:0 po golu Konrada Budka. Wtedy na sektorze gości byli fanatycy Zagłębia i dzisiaj też będą. W trzech poprzednich meczach na Bukowej, w których fani Zagłębia nie mogli uczestniczyć, nasz zespół nie odniósł zwycięstw. Jak będzie dzisiaj?
0' 16:30 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Bukowej w Katowicach i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec.
Film z dopingiem kibiców ZagłębiaFilm z dopingiem kibiców Zagłębia Zapraszamy do obejrzenia 15-minutowego filmu z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu w Katowicach. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu w KatowicachDruga galeria zdjęć z meczu w Katowicach Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z Katowic cz. 1Galeria zdjęć z Katowic cz. 1 Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu przeciwko katowickiej Gieksie. W środku zdjęcia z murawy, trybun oraz przejazdu kibiców Zagłębia na stadion w Katowicach. » Czytaj więcej
Skrót meczu w KatowicachSkrót meczu w Katowicach Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em KatowiceKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Katowice Na konferencji prasowej po meczu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec pojawil się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Lider sprowadzony na ziemięLider sprowadzony na ziemię Zagłębie przegrało w Katowicach z GKS-em 1:3 i straciło pozycję lidera. Gola dla naszej drużyny zdobył Szymon Sobczak (65' - karny). Dla gospodarzy trafili Patryk Szwedzik (30' i 46') oraz Marcin Urynowicz (67'). » Czytaj więcej