2022-05-01, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Bielsko-Biała
0:2(0:0)
Stroje: czarne (3-4-3)
32. Matvei Igonen 2. Ezequiel Bonifacio (65' 8. Michał Janota) 89. Daniel Mikołajewski 44. Julio Rodriguez 21. Jeppe Simonsen 77. Konrad Gutowski 11. Yiğit Emre Çeltik 37. Mathieu Scalet (70' 99. Kacper Wełniak) 7. Dominik Frelek 33. Joan Roman (75' 10. Dawid Polkowski)9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 40. Michal Peškovič 4. Mateusz Lipp 6. Maciej Kowalski-Haberek 15. Jakub Bieroński 23. Marcel Misztal    Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Michał Masłowski 51' 0:2 - Szymon Sobczak 64'
37' Vedran Dalić 41' Michał Masłowski 43' Ezequiel Bonifacio 85' Julio Rodriguez
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 26. Michał Masłowski (77' 99. Mykyta Peterman) 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (89' 28. Filip Borowski) 9. Szymon Sobczak (89' 72. Vamara Sanogo) 8. Szymon Pawłowski (73' 96. Wojciech Szumilas)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 11. Wojciech Kamiński 18. Lukáš Ďuriška 22. Quentin Seedorf 80. Mateusz Popczyk    Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Damian Rokosz (Katowice), Sebastian Szczotka (Żywiec). Techniczny: Daniel Kruczyński (Żywiec), VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Mateusz Złotnicki (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało w Bielsku-Białej.
90+2' Dawid Polkowski dośrodkował z prawego skrzydła, a Dominik Jończy pozwolił piłce opuścić plac gry.
90' Niecelna główka Kacpra Wełniaka po dośrodkowaniu Konrada Gutowskiego.
89' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Filip Borowski za Maksymiliana Banaszewskiego i Vamara Sanogo za Szymona Sobczaka.
88' Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska nad bramką uderzał Kacper Wełniak.
88' Dominik Frelek z 25 metrów trafia w Wojciecha Szumilasa.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Julio Rodrigueza za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
84' Dawid Ryndak powstrzymał Yiğit Emre Çeltika.
81' Na murawie leży Dominik Jończy.
79' Szymon Sobczak strzelił dziś swoją dwudziestą bramkę w barwach Zagłębia.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mykyta Peterman za Michała Masłowskiego.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Podbeskidziu - Dawid Polkowski za Joana Romana.
75' Niecelny strzał Wojciecha Szumilasa z 20 metrów.
74' Dominik Frelek faulował Szymona Sobczaka.
73' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Szumilas za Szymona Pawłowskiego.
70' zmiana Druga zmiana w Podbeskidziu - Kacper Wełniak za Mathieu Scaleta.
70' Konrad Gutowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego.
70' Szymon Sobczak wywalczył rzut rożny
69' Julio Rodriguez faulował Szymona Sobczaka przy bocznej linii boiska.
67' Prawie trzy minuty trwała wideoweryfikacja, ale gol został uznany.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Michał Janota za Ezequiela Bonifacio.
64' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego akcję zamknął Vedran Dalić, który zagrał udem przed bramkę, a Szymon Sobczak z bliska głową pokonał Matveia Igonena.
63' Faul Dominika Frelka na Maksymilianie Banaszewskim 25 metrów od bramki Podbeskidzia.
63' Dominik Jończy przejął piłkę w środku boiska, ruszył z kontrą i zagrał na prawe skrzydło do Maksymiliana Banaszewskiego, który odegrał do Nikolasa Korzenieckiego, a ten z ponad 20 metrów kopnął piłkę do sektora gości.
62' Dośrodkowanie Dawida Gojnego trafiło w Mathieu Scaleta.
60' Po rajdzie lewą stroną boiska dośrodkował Joan Roman, a zamykający akcję Ezequiel Bonifacio strzelił nad bramką.
58' Z rzutu wolnego dośrodkował Mathieu Scalet, a Mateusz Bodzioch uprzedził Dominika Frelka.
57' Yiğit Emre Çeltik faulowany 25 metrów od bramki Zagłębia.
57' Po dośrodkowaniu Konrada Gutowskiego piłkę z pola karnego wybija Dominik Jończy
54' Dośrodkowanie Konrada Gutowskiego z lewego skrzydła i piłkę na wślizgu blokuje Dominik Jończy.
53' Joan Roman dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, a nieobstawiony Kamil Biliński nie trafił w piłkę z kilku metrów.
52' Szymon Sobczak cieszył się po bramce tak, jakby to on strzelił bramkę, ale ewidentnie futbolówkę do bramki skierował Michał Masłowski.
51' gol - piłka nożna 0:1 Po wrzucie z autu Vedrana Dalicia piłka w polu karnym przeleciała między nogami Szymona Sobczaka, a następnie odbiła się od Michała Masłowskiego i wpadła do siatki.
50' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła, a Julio Rodriguez wykopał piłkę w trybuny.
50' Jeppe Simonsen faulował w ataku Maksymiliana Banaszewskiego.
48' Dawid Goiny w polu karnym Zagłębia przerwał akcję Kamila Bilińskiego.
48' Szymon Pawłowski przyjął piłkę na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne, ale Dawid Ryndak nie sięgną futbolówki.
47' Niecelne podanie Jeppe Simonsena w kierunku Konrada Gutowskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu w Bielsku-Białej.
45+5' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+4' Yiğit Emre Çeltik dośrodkował z rzutu wolnego, a niecelnie z 14 metrów strzelał Mathieu Scalet.
45+3' Joan Roman faulowany przez Michała Masłowskiego.
45+2' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z woleja nad bramką uderzał Szymon Pawłowski.
45+2' Michał Masłowski zagrał po ziemi do Maksymiliana Banaszewskiego, który trafił w rywala przy próbie strzału z 12 metrów. Jeszcze jeden róg.
45+1' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rogu. Piłka spada pod nogi Szymona Pawłowskiego, który uderza z woleja i zostaje zablokowany przez Jeppe Simonsena. Kolejny róg.
45' doliczony czas +4
45' Po wrzutce Maksymiliana Banaszewskiego piłkę wybija Julio Rodriguez.
44' Seria dwóch rzutów rożnych dla Zagłębia.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Ezequiela Bonifacio za faul na Szymonie Sobczaku.
43' Po strzale Yiğita Emre Çeltika z rzutu wolnego piłka trafia w stojącego w murze Dominika Jończego.
42' Michał Masłowski obejrzał czwartą żółta kartkę w tym sezonie i nie zagra z Sandecją Nowy Sącz.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za dyskusję z sędzią.
41' Dominik Frelek faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego 25 metrów od bramki.
39' Niecelny strzał Mathieu Scaleta z około 25 metrów.
38' Po dośrodkowaniu Joana Romana z rzutu wolnego piłkę łapie Michał Gliwa.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Yiğicie Emre Çeltiku.
35' Mateusz Bodzioch podał prosto pod nogi Ezequiela Bonifacio, który ruszył z kontrą i odegrał na prawo do Yiğit Emre Çeltika. Turek wyłożył piłkę Kamilowi Bilińskiemu, a ten z około 10 metrów mierzył w długi róg i minimalnie chybił.
33' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Vedrana Dalicia i znowu Daniel Mikołajewski "czyści" w polu karnym.
32' Daniel Mikołajewski wybija piłkę dośrodkowaną z rogu przez Michała Masłowskiego.
31' Po akcji Szymona Sobczaka i Maksymiliana Banaszewskiego Zagłębie ma rzut rożny.
29' Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Masłowski, a piłkę głową poza pole karne wybił Julio Rodriguez.
29' Po interwencji Jeppe Simonsena Zagłębie ma rzut rożny.
28' Bardzo złe dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego.
26' Dawid Gojny faulowany przez Julio Rodrigueza.
24' Yiğit Emre Çeltik dośrodkował z rzutu rożnego i w polu karnego Zagłębia interweniowali Dawid Gojny i Michał Masłowski. Akcję zakończył strzał Daniela Mikołajewskiego, po którym piłka spadła na górną część siatki.
24' Joan Roman na lewym skrzydle zagrywał do Konrada Gutowskiego. Piłkę na róg wybił Dominik Jończy.
22' Szymon Pawłowski z własnej połowy zagrał w kierunku Szymona Sobczaka, ale w "szesnastce" szybszy był Matvei Igonen.
21' Po wrzucie z autu Vedrana Dalicia piłkę wybija Daniel Mikołajewski.
21' Vedran Dalić wrzucił z autu w pole karne, Szymon Pawłowski dograł przed bramkę, a na kolejny aut piłkę wybił Julio Rodriguez.
19' Dawid Gojny dośrodkował w pole bramkowe, a Mateusz Bodzioch faulował Matveia Igonena.
18' Matvei Igonen dostał piłką w twarz i konieczna jest pomoc fizjoterapeutów.
16' Dawid Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła. Julio Rodriguez nie sięgnął piłki i Szymon Sobczak stanął oko w oko z Matveim Igonenem. Golkiper Podbeskidzia interweniował z poświęceniem i odbił piłkę na róg.
16' Yiğit Emre Çeltik dośrodkował z narożnika boiska, a piłkę wybił z pola karnego Michał Masłowski.
15' Pierwszy róg dla gospodarzy.
14' Michał Masłowski uderzał z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Piłka minęła mur, zmierzała przy bliższym słupku, ale tam był Matvei Igonen.
13' Szymon Sobczak faulowany przez Dominika Frelka 22 metry od bramki.
13' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i interwencja głową Julio Rodrigueza.
10' Dawid Gojny zagrał długą piłkę z własnej połowy w stronę Szymona Sobczaka, ale nasz najlepszy strzelec nie zdołał wygrać walki z Julio Rodriguezem.
8' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Piłkę głową z pola karnego wybił Jeppe Simonsen, a Maksymilian Banaszewski celnie strzelił z 20 metrów. Broni Matvei Igonen.
7' Szymon Pawłowski faulowany przez Julio Rodrigueza. Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska na wysokości 16 metra.
6' Dawid Ryndak za mocno podawał z własnej połowy w kierunku Szymona Sobczaka.
4' Yiğit Emre Çeltik niecelnie strzelał lewą nogą z około 25 metrów.
3' 25 metrów przed polem karnym gospodarzy Daniel Mikołajewski przerwał akcję Szymona Pawłowskiego.
2' Na trybunach już od początku meczu wymiana uprzejmości między obiema grupami kibiców.
1' gwizdek Zaczęło się spotkanie w Bielsku-Białej.
0' 12:38 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie. Zagłębie dziś zagra w jednolitych czarnych strojach, a Podbeskidzie w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 12:30 Bilans dotychczasowych meczów pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Podbeskidziem Bielsko-Biała jest remisowy. Obie drużyny wygrały po cztery razy, a w pięciu spotkaniach padł remis. W Bielsku-Białej sosnowiczanie wygrali tylko teraz - jesienią 2016 za kadencji trenera Jacka Magiery było 5:4 dla Zagłębia, a dwie bramki strzelił rozpoczynający dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych Vamara Sanogo.
0' 12:20 Niespełna miesiąc temu, 2 kwietnia po zwycięstwie z GKS-em Jastrzębie Zagłębie miało osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa przewaga stopniała do zaledwie jednego punktu i już zaczyna się robić gorąco. Co prawda sosnowiczanie sprawę utrzymania cały czas mają we własnych rękach i jeszcze nie muszą liczyć na sprzyjające rezultaty innych spotkań. Trzeba jednak zacząć wygrywać. Może dzisiaj?
0' 12:10 Podbeskidzie Bielsko-Biała zaliczyło serię jedenastu meczów bez zwycięstwa. Kosztowała ona utratę pracy przez duet trenerów Piotr Jawny i Marcin Dymkowski. Zastąpił ich dobrze znany w Sosnowcu Mirosław Smyła, który pracował w naszym klubie od 22 października 2013 do 9 marca 2015. Nowy szkoleniowiec zaczął od zwycięstwa 1:0 nad Sandecją Nowy Sącz, dzięki czemu bielszczanie tracą do strefy barażowej tylko jeden punkt i ciągle mają realne szanse na powrót do Ekstraklasy.
0' 12:00 Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się bramkarza Zagłębia. Przygotowują się oni do meczu na bramce pod sektorem gości. Powitały ich brawa tych fanów sosnowiczan, którzy już weszli na trybuny. Zapowiada się dzisiejszy mecz może oglądać około 1000 kibiców przyjezdnych.
0' 11:50 Trzech zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu z Miedzią Legnica. Za Wojciecha Kamińskiego w obronie zagra Mateusz Bodzioch, w środku pomocy za pauzującego za czerwoną kartkę João Oliveirę wystąpi Nikolas Korzeniecki, a na prawym skrzydle w miejsce Wojciecha Szumilasa pojawi się Maksymilian Banaszewski. Wśród rezerwowych po raz pierwszy po kontuzji znalazł się Filip Borowski. Nie ma jeszcze za to Łukasza Turzynieckiego, który wczoraj zagrał 45 minut w meczu rezerw.
0' 11:40 Dzień dobry Państwu! Witamy ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Zagłębia Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu z PodbeskidziemDruga galeria zdjęć z meczu z Podbeskidziem Prezentujemy bardzo obszerną galerię zdjęć zrobionych podczas podróży do Bielska-Białej, a także meczu Podbeskidzia z Zagłębiem. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w Bielsku-BiałejGaleria zdjęć z meczu w Bielsku-Białej Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z PodbeskidziemSkrót meczu z Podbeskidziem Polsat Sport opublikował skrót wygranego 2:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PodbeskidziemKonferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Na konferencji prasowej po meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Podbeskidzie - Zagłębie 0:2Podbeskidzie - Zagłębie 0:2 Zagłębie Sosnowiec pokonało Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Gole dla sosnowiczan strzelili Michał Masłowski (51') i Szymon Sobczak (64'). » Czytaj więcej