2022-04-22, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Resovia
0:0(:)
Stroje: czarne (3-4-3)
1. Branislav Pindroch 25. Bartosz Jaroch 24. Aleksander Komor 5. Dawid Kubowicz 17. Radosław Adamski 4. Damian Mikulec (62' 98. Kamil Antonik) 16. Josip Soljić 7. Marek Mróz (90+3' 22. Kornel Rębisz) 11. Damian Hilbrycht (63' 9. Paweł Wojciechowski) 19. Daniel Pietraszkiewicz (90+3' 8. Klaudiusz Krasa) 12. Jakub Wróbel (77' 6. Bartłomiej Wasiluk)   Rezerwowi: 99. Paweł Łakota 28. Marcel Myszka 77. Sebastian Strózik    Trener: Dawid Kroczek
45+1' Mateusz Bodzioch 70' Dawid Ryndak 84' Mykyta Peterman 88' Aleksander Komor 89' Wojciech Kamiński
1. Michał Gliwa 11. Wojciech Kamiński 13. Dominik Jończy 44. Mateusz Bodzioch (46' 13. Vedran Dalić)16. Dawid Ryndak 26. Michał Masłowski (61' 99. Mykyta Peterman) 6. João Oliveira 22. Quentin Seedorf (70' 94. Dawid Gojny) 96. Wojciech Szumilas72. Vamara Sanogo (61' 9. Szymon Sobczak) 8. Szymon Pawłowski    Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 7. Patryk Bryła 10. Maksymilian Banaszewski 18. Lukáš Ďuriška80. Mateusz Popczyk  Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Mateusz Złotnicki - Andrzej Zbytniewski, Radosław Wąsik (Lublin). Techniczny: Mariusz Myszka (Stalowa Wola). VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Drugi raz z rzędu w meczu Zagłębia nie padła ani jedna bramka.
90+3' zmiana Podwójna zmiana w Resovii - schodzą Marek Mróz i Daniel Pietraszkiewicz, a wchodzą Kornel Rębisz i Klaudiusz Krasa
90+3' Dominik Jończy wybija piłkę z pola karnego.
90+2' Strzał Marka Mroza z 14 metrów po rykoszecie wychodzi na róg.
90' Dominik Jończy ryzykowanie zagrywał głową do tyłu, ale Paweł Wojciechowski się nie zorientował.
90' Po dośrodkowaniu w pole karne Zagłębia João Oliveira był faulowany przez Aleksandra Komora.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Kamilu Antoniku.
88' żóta kartka Aleksander Komor ukarany żółtą kartką za faul na Mykycie Petermanie.
87' Mykyta Peterman wybija piłkę z pola karnego po rogu dla Resovii.
87' Róg dla Resovii po interwencji Wojciecha Kamińskiego.
86' Piłka dośrodkowana przez Dawida Gojnego wychodzi poza końcową linię.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Mykyty Petermana za faul na Bartłomieju Wasiluku.
84' Sytuacja opanowana po dośrodkowaniu gospodarzy z rogu.
83' Dawid Ryndak w polu karnym przerwał akcję Kamila Antonika, ale do piłki dopadł Bartłomiej Wasiluk i uderzył prawą nogą zza pola karnego, a Michał Gliwa zbił piłkę na słupek. Resovia będzie miała róg.
82' Daniel Pietraszkiewicz dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła i Michał Gliwa musiał być czujny.
81' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu! Z rzutu wolnego lewą nogą uderzał Wojciech Szumilas, ale Branislav Pindroch nie dał się zaskoczyć tak jak Konrad Forenc z Korony
79' Szymon Pawłowski faulowany przez Kamila Antonika około 28 metrów od bramki.
77' zmiana Trzecia zmiana w Resovii - Bartłomiej Wasiluk za Jakuba Wróbla.
77' Beznadziejne dośrodkowanie Kamila Antonika z rogu.
76' Po rajdzie Radosława Adamskiego piłkę na róg wybił Vedran Dalić.
75' Do statystyk Resovii trafia kolejny celny strzał. Lewą nogą lekko z pola karnego strzelał Paweł Wojciechowski. Broni Michał Gliwa.
75' Dawid Gojny wstrzelił piłkę z lewego skrzydła w pole karne Resovii. Interweniował Dawid Kubowicz.
71' Wojciech Szumilas uderzał lewą nogą z 10 metrów i posłał piłkę obok bramki.
70' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Dawid Gojny za Quentina Seedorfa.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za zagranie ręką.
69' Aleksander Komor wybija piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
69' Róg dla sosnowiczan po interwencji Aleksandra Komora.
68' João Oliveira faulowany w środku boiska przez Jakuba Wróbla.
67' Szymon Sobczak w kontrze sosnowiczan po podaniu Wojciecha Szumilasa z 20 metrów strzelił obok Branislava Pindrocha i obok bramki gospodarzy.
66' Kontra Resovii. Kamil Antonik po akcji prawą stroną zagrał piłkę przed bramkę Zagłębia, a Marek Mróz fatalnie spudłował z kilku metrów.
66' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa z rogu i sytuację wyjaśnił Aleksander Komor.
65' Rykoszet po strzale Wojciecha Szumilasa i będziemy mieli rzut rożny.
63' zmiana ...a po chwili Paweł Wojciechowski zmienił Damiana Hilbrychta.
62' zmiana Podwójna zmiana w Resovii. Najpierw Kamil Antonik wszedł za Rafała Mikulca...
61' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Mykyta Peterman za Michała Masłowskiego i Szymon Sobczak za Vamarę Sanogo.
60' Michał Masłowski rozegrał piłkę z Wojciechem Szumilasem, a potem dośrodkowa na bliższy słupek, skąd niecelnie główkował Vamara Sanogo.
60' Dawid Kubowicz uprzedził Vamarę Sanogo i wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
59' Michał Gliwa zaatakowany przez Damiana Hilbrychta wybija piłkę.
58' Daniel Pietraszkiewicz próbował dryblingu na skrzydle, ale się potknął i stracił futbolówkę na rzecz Dawida Ryndaka.
57' Szymon Pawłowski powstrzymany przez Bartosza Jarocha.
56' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Josip Soljić był górą w walce o piłkę
54' Quentin Seedorf dośrodkował z lewego skrzydła. Vamara Sanogo nie sięgnął piłki, ale zderzył się z Dawidem Kubowiczem.
54' Marek Mróz za mocno podawał w pole karne do Damiana Hilbrychta i Wojciech Kamiński pozwolił futbolówce opuścić plac gry.
53' João Oliveira zagrał w pole karne do Vamary Sanogo, który wycofał piłkę na 20. metr, skąd Szymon Pawłowski uderzył obok bramki.
51' João Oliveira faulowany na własnej połowie przez Josipa Soljicia.
50' W polu karnym Zagłębia upadli Dawid Ryndak i Radosław Adamski. Gramy dalej.
49' Vedran Dalić powstrzymał w polu karnym Damiana Hilbrychta, a po chwili Radosław Adamski pogubił się i Dominik Jończy przejął futbolówkę.
48' Po strzale Szymona Pawłowskiego z około 25 metrów piłka przechodzi obok rzeszowskiej bramki.
46' zmiana Vedran Dalić wszedł za Mateusza Bodziocha od początku drugiej połowy.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania w Rzeszowie
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Rzeszowie.
45+2' Dawid Ryndak przedzierał się prawą stroną boiska, ale piłka opuściła murawę.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Bodziocha za faul na Jakubie Wróblu.
45' doliczony czas +2
44' Josip Soljić faulowany przez Michała Masłowskiego.
43' Damian Hilbrycht dośrodkował z lewego skrzydła, a Rafał Mikulec główkował z około 10 metrów. Piłka wpada w ręce Michała Gliwy.
41' Michał Gliwa z lekką niepewnością wybija piłkę jedną ręką po wrzutce Damiana Hilbrychta z rogu.
41' Po dośrodkowaniu Daniela Pietraszkiewicza João Oliveira wybija piłkę głowa na róg.
41' Dominik Jończy wślizgiem przerwał rajd Rafała Mikulca. Róg dla Resovii.
40' Z narożnika boiska wrzucał Damian Hilbrycht, a Aleksander Komor faulował Mateusza Bodziocha.
39' Rzut rożny dla Resovii po interwencji Wojciecha Kamińskiego.
38' Bartosz Jaroch dośrodkował w pole karne Zagłębia. Piłka trafiła do Jakuba Wróbla, który uderzał lewą nogą zza pola bramkowego i został zablokowany przez Mateusza Bodziocha.
37' João Oliveira przerywa akcję gospodarzy i wybija z pola karnego piłkę zagrywaną przez Marka Mroza.
36' Szymon Pawłowski zagrał ze środka boiska w pole karne do wbiegającego Vamary Sanogo, którego uprzedził Branislav Pindroch.
34' Quentin Seedorf faulował Rafała Mikulca.
34' Branislav Pindroch łapie piłkę dośrodkowaną z rogu przez Michała Masłowskiego.
34' Vamara Sanogo wywalczył rzut rożny.
33' Michał Masłowski i Wojciech Szumilas rozegrali piłkę z rogu, ale we wszystko wmieszał się Rafał Mikulec i mamy aut.
33' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę głową nad bramę wybił Josip Soljić.
32' Quentin Seedorf zablokowany przez rywala, a piłka odbiła się od chorągiewki i wyszła na aut.
31' Dawid Kubowicz posłał piłkę głową nad bramką po dośrodkowaniu Damiana Hilbrychta z rogu.
31' Róg dla Resovii.
30' "Nowy stadion dla Resovii" skandują fani z Rzeszowa.
30' Damian Hilbrycht strzelił z rzutu wolnego z około 30 metrów lewą nogą. Piłka poleciała wysoko nad bramką.
27' Mateusz Bodzioch faulował rywala 30 metrów od bramki i sam przy tym bardziej ucierpiał.
27' Vamara Sanogo faulował Damiana Hilbrychta w środku boiska.
27' Po zagraniu Dawida Ryndaka piłka wpadła w ręce Branislava Pindrocha
26' Dominik Jończy podbił piłkę zagraną w pole karne i wpadła ona w ręce Michała Gliwy.
24' Bartosz Jaroch posłał piłkę nad poprzeczką z ponad 25 metrów.
24' Po dośrodkowaniu Bartosza Jarocha z prawej strony boiska piłkę z pola karnego głową wybija Dominik Jończy.
23' Dominik Jończy blokuje dośrodkowanie Rafała Mikulca.
23' Po zagraniu Szymona Pawłowskiego w pole karne piłkę wybił Aleksander Komor.
21' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Najpierw uderzał Marek Mróz i został zablokowany, a po dobitce Josipa Soljicia piłka minęła słupek sosnowieckiej bramki.
20' Damian Hilbrycht faulował w ataku Dominika Jończego.
20' Rafał Mikulec faulowany przez Mateusza Bodziocha.
18' Michał Masłowski dośrodkował na bliższy słupek, a piłkę poza pole karne wybił Rafał Mikulec.
18' Quentin Seedorf zagrał z lewej strony boiska w pole karne, a strzał Vamary Sanogo został zablokowany i mamy róg.
16' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu piłkę poza pole karne wybił Dawid Kubowicz, a Szymon Pawłowski niecelnym uderzeniem zamknął akcję.
15' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa piłkę głową na róg wybił Dawid Kubowicz.
14' Rafał Mikulec uniemożliwił Quentniowi Seedorfowi dośrodkowanie z lewej strony pola karnego.
10' Daniel Pietraszkiewicz uderzył z 18 metrów po ziemi prawą nogą. Michał Gliwa znów nie musiał się wysilć.
8' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłkę złapał Branislav Pindroch
8' Damian Hilbrycht faulował Szymona Pawłowskiego
7' Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła lekko głową strzelił Dawid Kubowicz. Do statystyk trafia to jako strzał celny, ale bez zagrożenia dla Michała Gliwy.
7' Michał Gliwa interweniuje po strzale Dawida Kubowicza.
3' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z lewej strony boiska Josip Soljić zgrał piłkę głową do bramkarza.
1' Fani Zagłębia już od początku zaznaczają swoją obecność na trybunach.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Resovia.
0' 17:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś całe na czarno, a Resovia w koszulkach w biało-czerwonych pasy, białych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Vamara Sanogo obchodzi dziś swoje 27. urodziny i będzie to dla niego trzeci mecz w barwach Zagłębia rozgrywany w dniu urodzin. Trzy lata temu zagrał w przegranym 0:1 meczu z Wigrami Suwałki, a rok później strzelił dwie bramki w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Miedzią Legnica.
0' 17:45 Rzeszów jest najbardziej zakorkowanym miastem z wszystkich, w których gościliśmy przy okazji meczów I ligi. Przejazd z centrum, gdzie zgodnie z tradycją udaliśmy się żeby zrobić zdjęcie pod pomnikiem, który kojarzy się z Rzeszowem tak bardzo jak Wieża Eiffla z Paryżem i Statua Wolności z Nowym Jorkiem, pod stadion zajęła ponad pół godziny, a to niespełna 3 kilometry, ale jak wytłumaczył nam jeden z tutejszych mieszkańców, skoro są korki, to znaczy, że miasto się rozwija.
0' 17:40 Na stadionie przy Hetmańskiej 69 zameldowali się już kibice Zagłębia, dla których jest to pierwsza wizyta w Rzeszowie w XXI wieku. W poprzednim sezonie mecz z Resovią toczył się bez udziału publiczności, a tym razem nie było już przeszkód, aby nasi fani pojawili się w stolicy województwa podkarpackiego.
0' 17:30 Jednej zmiany dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu z ŁKS-em Łódź. Na ławce rezerwowych usiadł Patryk Bryła, a w pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla Wojciecha Szumilasa, ale wygląda na to, że nie na środku pomocy, gdzie pozostał Michał Masłowski, tylko na jednym ze skrzydeł.
0' 17:20 Dzień dobry, witamy ze Stadionu Miejskiego "Stal" w Rzeszowie i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Resovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w RzeszowieSkrót meczu w Rzeszowie Na stronie Polsatu Sport można obejrzeć skrót spotkania pomiędzy Resovią a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z ResoviąGaleria zdjęć z meczu z Resovią Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Resovii Rzeszów z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią - To był mecz, gdzie było dużo takiego szarpanego grania - powiedział Artur Skowronek, a zdaniem trenera Resovii Dawida Kroczka mecz był bardzo otwarty i dynamiczny. » Czytaj więcej
Bez bramek w RzeszowieBez bramek w Rzeszowie Drugi z rzędu mecz Zagłębia zakończył się bezbramkowym remisem. Dziś w Rzeszowie lepiej radzili sobie gospodarze, ale nie dali rady pokonać Michała Gliwy. » Czytaj więcej