2022-04-09, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Kielce
Stroje: czerwono-żółte (4-5-1)
2:1(0:0)
Stroje: czarne (3-4-3)
1. Konrad Forenc 23. Adrian Danek4. Piotr Malarczyk 95. Mario Zebić 3. Roberto Corral (68' 25. Grzegorz Szymusik) 6. Jacek Podgórski (68' 7. Jakub Łukowski) 26. Oskar Sewerzyński 16. Dalibor Takáč (46' 99. Jewgienij Szykawka) 24. Filipe Oliveira 17. Dawid Błanik (82' 90. Kyryło Petrow) 9. Adam Frączczak (89' 10. Jacek Kiełb)   Rezerwowi: 73. Marcel Zapytowski 13. Miłosz Strzeboński 45. Luka Zarandia 77. Jakub Górski     Trener: Leszek Ojrzyński
1:0 - Jewgienij Szykawka 55' 2:0 - Filipe Oliveira 67' 2:1 - Wojciech Szumilas 74'
50' Adam Frączczak 57' Piotr Malarczyk 70' Michał Masłowski 75' Wojciech Kamiński
1. Michał Gliwa 11. Wojciech Kamiński (81' 80. Mateusz Popczyk) 13. Vedran Dalić (49' 18. Lukáš Ďuriška) 44. Mateusz Bodzioch 16. Dawid Ryndak 26. Michał Masłowski 6. João Oliveira 22. Quentin Seedorf 7. Patryk Bryła (71' 10. Maksymilan Banaszewski) 9. Szymon Sobczak (71' 72. Vamara Sanogo) 8. Szymon Pawłowski (71' 96. Wojciech Szumilas)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 21. Nikolas Korzeniecki 88. Adrian Troć 99. Mykyta Peterman   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk) - Bartosz Heinig (Gdańsk), Bolesław Rosa (Warszawa). Techniczny: Piotr Rzucidło (Warszawa). VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu w Kielcach. Przegrywamy 1:2, choć wcale nie byliśmy gorsi. Taka jest piłka.
90+4' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa małe zamieszanie w polu karnym Korony. Goście mogli wyprowadzić akcję na pusta bramkę, ale w porę przerwał ją Dawid Ryndak.
90+3' Michał Gliwa pobiegł w pole karne Korony.
90+3' Quentin Seedorf wywalczył rzut rożny.
90' doliczony czas +3
90' Wojciech Szumilas dośrodkował z prawego skrzydła, a Mateusz Popczyk niecelnie strzelił głową.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Koronie - Jacek Kiełb za Adama Frączczaka.
88' Dawid Ryndak dośrodkował w pole karne, skąd piłkę wybił Kyryło Petrow.
88' Lukáš Ďuriška faulowany przez Adama Frączczaka.
86' Jewgienij Szykawka faulował w ataku Quentina Seedorfa.
85' Niecelna główka Piotra Malarczyka po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego.
84' Dawid Ryndak faulował w ataku Adriana Danka.
82' zmiana Czwarta zmiana w Koronie - Kyryło Petrow za Dawida Błanika.
82' Mateusz Popczyk zablokowany w polu karnym przez Piotra Malarczyka, a po dobitce Wojciecha Szumilasa piłka przeleciała nad poprzeczką.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Wojciecha Kamińskiego.
81' Dawid Ryndak faulowany przez Dawida Błanika.
80' Dawidowi Ryndakowi nie wyszło dośrodkowanie, choć może próbował strzelać, widząc jak fatalnie Konrad Forenc zachował się przy golu.
78' Quentin Seedorf faulowany na wysokości własnego pola karnego.
76' Jakub Łukowski z rzutu wolnego strzelił wysoko nad poprzeczką.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Filipe Oliveirze.
74' gol - piłka nożna 2:1 Wojciech Szumilas strzałem lewą nogą bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Konrada Forenca, który nie popisał się przy interwencji.
73' Quentin Seedorf faulowany przez Filipe Oliveirę ponad 20 metrów od bramki Korony.
71' Róg dla Korony po interwencji Mateusza Bodziocha.
71' zmiana Potrójna zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Szymona Sobczaka, Wojciech Szumilas za Szymona Pawłowskiego i Maksymilian Banaszewski za Patryka Bryłę.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Dawidzie Błaniku
69' Niczego sensownego nie udało się wymyślić po rogu.
69' Kolejny róg dla sosnowiczan.
68' zmiana Podwójna zmiana w Koronie - Jakub Łukowski za Jacka Podgórskiego i Grzegorz Szymusik za Roberto Corrala
67' gol - piłka nożna 2:0 Mateusz Bodzioch łatwo stracił piłkę po lewej stronie boiska. Jacek Podgórski ją przejął i zagrał na 16. metr do Filipe Oliveiry, a ten precyzyjnym strzałem lewą noga pokonał Michała Gliwę.
65' Patryk Bryła faulował w ataku Filipe Oliveirę.
64' Dawid Błanik ucierpiał w starciu z Wojciechem Kamińskim.
63' Patryk Bryła faulował w ataku Mario Zebicia.
62' Jewgienij Szykawka faulowany przez Quentina Seedorfa.
61' Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego piłkę głową podbija pilnujący bliższego słupka Quentin Seedorf, a dobitka Piotra Malarczyka jest nieudana.
61' Lukáš Ďuriška wybił piłkę na rzut rożny, nie pozwalając Jewgienijowi Szykawce na oddanie strzału.
60' Na prawej stronie pola karnego Jacek Podgórski zwiódł Quentina Seedorfa, a potem lewą nogą niecelnie dośrodkował.
59' Dwie próby strzału w wykonaniu Szymona Pawłowskiego - pierwsza zablokowana, druga niecelna.
58' Mario Zebić wybił na rzut rożny piłkę zagraną przez Dawida Ryndaka.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Malarczyka za faul na Szymonie Sobczaku
55' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego Lukáš Ďuriška nie upilnował Jewgienija Szykawki, który strzałem glową z 7 metrów pokonał Michała Gliwę.
55' Szymon Sobczak sfaulował próbującego wznowić grę Konrada Forenca.
55' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły piłkę łapie Konrad Forenc.
53' Quentin Seedorf przerwał akcję kielczan w polu bramkowym.
53' Lukáš Ďuriška dwa razy interweniował w polu karnym po akcji zapoczątkowanej wrzutką z rogu.
52' Gospodarze wywalczyli pierwszy róg po przerwie.
51' Z narożnika boiska zagrywał Michał Masłowski, a piłkę zdołał wypiąstkować Konrad Forenc.
51' Po akcji Dawida Ryndaka Zagłębie ma czwarty róg w tej połowie.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Frączczaka za faul na João Oliveirze.
49' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za Vedrana Dalicia do gry wszedł Lukáš Ďuriška
48' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Masłowski. Piłka trafiła do narożnika pola karnego do Dawida Ryndaka i całą akcję zakończył niecelny strzał po ziemi João Oliveiry.
48' Po centrze Michała Masłowskiego i zamieszaniu pod bramką mamy już trzeci róg w tej połowie
47' Mario Zebić wybił piłkę na róg.
47' João Oliveira główkował nad poprzeczka po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego.
46' W pierwszej akcji po przerwie Patryk Bryła wywalczył róg dla sosnowiczan.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Koronie przed drugą połowę. Jewgienij Szykawka za Dalibora Takacza.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach gry kończy się pierwsza połowa.
45+4' Po dośrodkowaniu Dalibora Takacza piłkę głową podbił Mateusz Bodzioch i trafiła ona w ręce Michała Gliwy.
45+3' Oskar Sewerzyński odebrał piłkę João Oliveirze przed polem karnym Korony.
45+2' Mario Zebić wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Michała Masłowskiego.
45+1' Szymon Pawłowski faulowany przez Jacka Podgórskiego.
45' +3
44' Jacek Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego z lewego skrzydła. Wojciech Kamiński wybił piłkę poza pole karne, a dobitka Dalibora Takacza była niecelna.
43' Po podaniu Szymona Pawłowskiego dobrą okazję zmarnował Patryk Bryła, ale nawet gdyby to wpadło, to nie byłoby gola, bo sędzia z opóźnieniem odgwizdał faul "Bryłki" na Mario Zebiciu.
42' Vedran Dalić z własnej połowy zagrał długą piłkę do Szymona Sobczaka, który przyjął futbolówke i odegrał do Szymona Pawłowskiego, a ten strzelił niecelnie prawą nogą z około 18 metrów. Szkoda, bo można było to lepiej rozwiązać.
40' Dawid Błanik z lewej strony boiska wyłożył piłkę Adamowi Frączczakowi, a ten z około 15 metrów strzelił lewą nogą nad bramką.
40' Dośrodkowanie Quentina Seedorfa z lewej strony boiska, ale w polu karnym Korony brakowało naszych graczy i piłkę przejął Roberto Corral.
38' Dawid Błanik faulował w ataku Dawida Ryndaka.
38' Mateusz Bodzioch interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Adriana Danka.
37' João Oliveira miękko wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a wbiegający w pole karne Dawid Ryndak strzelił nad poprzeczką.
36' Strzał Filipe Oliveiry z ponad 20 metrów zablokowany przez Mateusza Bodziocha.
36' Korona ruszyła z kontrą po rogu Zagłębia, ale w porę zdążył wrócić Quentin Seedorf.
35' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego z rzutu rożnego i zablokowany strzał Mateusza Bodziocha.
35' Patryk Bryła wywalczył kolejny róg dla sosnowiczan.
34' Błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z pola karnego. Futbolówka trafiła do Szymona Sobczaka, który z 16 metrów strzelił nad poprzeczką.
33' Gra wznowiona.
31' Kibice Korony zasypali serpentynami pole karne Konrada Forenca i sędzia Damian Kos zarządził przerwę na uporządkowanie tego bałaganu.
30' Mario Zebić w środku boiska faulował Patryka Bryłę.
29' Michał Masłowski dośrodkował z rzutu wolnego z lewego skrzydła, a Konrad Forenc wypiąstkował piłkę z 7. metra.
28' Szymon Pawłowski faulowany przez Filipe Oliveirę.
26' Quentin Seedorf na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
25' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu rożnego Vedran Dalić faulował Adama Frączczaka.
25' Po zagraniu Patryka Bryły piłkę na róg wybił Mario Zebić.
24' Lewą nogą z 25 metrów przymierzył Filipe Oliveira. Michał Gliwa na posterunku.
22' Dawid Błanik faulowany przez Dawida Ryndaka.
21' Dawid Błanik podał z lewej strony boiska w pole karne do Dalibora Takacza, a Słowak uderzył prawą nogą po ziemi. Zmierzającą przy słupku piłkę złapał Michał Gliwa.
20' Quentin Seedorf dośrodkował z lewego skrzydła. Mario Zebić wygrał pojedynek w powietrzu z Joao Oliveirą, a Mateusz Bodzioch zamknął akcję strzałem nad poprzeczką.
19' Po dośrodkowaniu Michała Masłowskiego z rzutu wolnego piłkę wybił Filipe Oliveira. Futbolówka trafiła ponownie do Masłowskiego, który zagrał do Szymona Pawłowskiego, a ten oddał strzał celny z prawej strony pola karnego. Konrad Forenc sparował piłkę.
18' Szymon Pawłowski faulowany przez Mario Zebicia około 3 metry za narożnikiem pola karnego.
16' Adam Frączczak uderzył z prawej strony pola karnego z powietrza prawą nogą, ale piłka minęła bramkę Michała Gliwy w bezpiecznej odległości.
14' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, a Mateusz Bodzioch sfaulował Filipe Oliveirę
12' Adam Frączczak doskoczył do wybitej z pola karnego Zagłębia piłki i oddał niecelny strzał.
11' Adrian Danek przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia, ale nie potrafił jej opanować przed końcową linią.
10' Za mocne podanie Dalibora Takaca do Roberto Corrala.
8' Patryk Bryła zagrał w pole karne do Szymona Sobczaka, któremu w oddaniu strzału przeszkodził Konrad Forenc.
7' João Oliveira nie opanował w polu karnym Korony piłki podawanej z prawej strony przez Patryka Bryłę.
7' Dawid Błanik zakręcił Dawidem Ryndakiem i niecelnie strzelił z 18 metrów.
6' Dośrodkowanie Jacka Podgórskiego z rzutu rożnego i Michał Gliwa z kłopotami łapie piłkę.
5' Dawid Ryndak przerwał akcję Roberto Corrala. Róg dla Korony.
5' Dośrodkowanie Roberto Corrala i Mateusz Bodzioch lepszy od Adama Frączczaka.
5' Vedran Dalić wybija piłkę dośrodkowaną przez Adriana Danka.
4' Patryk Bryła zagrał na lewą stronę boiska do Quentina Seedorfa, który dośrodkował w pole bramkowe. Piłkę złapał Konrad Forenc.
3' Roberto Corral w polu karnym Zagłębia faulował João Oliveirę.
1' W pierwszej minucie już z obu sektorów było słychać gromkie "Jazda z kurwami".
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Korona.
0' 12:38 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Z głośników słychać przebój Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Kapitanem sosnowiczan jest dziś Michał Gliwa. Nasz zespół zagra dziś na czarno, a gospodarze w żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach.
0' 12:30 W rozegranej w środku tygodnia zaległej kolejce zarówno Korona, jak i Zagłębie walczyły do końca. Kielczanie w doliczonym czasie gry strzelili zwycięską bramkę w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Zagłębie w 90. minucie wyrównało w Niepołomicach. Jedno jest pewne - żeby myśleć o co najmniej takim wyniku jak w środowym starciu z Puszczą, Zagłębie musi dziś zagrać o klasę lepiej.
0' 12:20 Od rundy wiosennej trenerem zespołu z Kielc jest dobrze znany w Sosnowcu Leszek Ojrzyński, który pracował w Zagłębiu w sezonie 2010/2011. Wtedy odszedł do ekstraklasowej Korony i zbudował "bandę świrów". W 2013 został zwolniony z kieleckiego klubu i powrócił tu po ośmiu latach po to, aby awansować z Koroną do Ekstraklasy i na razie idzie mu nie najgorzej. W sześciu meczach pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego kielczanie są niepokonani.
0' 12:10 Zagłębie Sosnowiec przegrało do tej pory wszystkie wyjazdowe mecze z Koroną Kielce. Pierwsze dwa odbyły się jeszcze na starym stadionie przy ulicy Szczepaniaka, a cztery kolejne już na nowym obiekcie przy Ściegiennego. W sześciu meczach w Kielcach Zagłębie strzeliło zaledwie jedną bramkę. Dokonał tego Piotr Polczak w przegranym 1:3 meczu Ekstraklasy jesienią 2018. Czy dziś uda nam się poprawić te fatalne statystyki wyjazdów do Kielc?
0' 12:00 Piłkarze obu zespołów pojawili się już na rozgrzewce, a na sektor gości zaczęli wchodzić kibice Zagłębia. To dopiero pierwszy zorganizowany wyjazd fanatyków Zagłębia w 2022 roku. Nie udało się pojechać na spotkania w Tychach i Niepołomicach ze względu na nałożony przez PZPN zakaz wyjazdowy będący konsekwencją zachowania na trybunach Ludowego podczas meczu z GKS-em Katowice.
0' 11:50 Aż czterech zmian w składzie dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do środowego meczu w Niepołomicach. Na ławce rezerwowych usiadł Wojciech Szumilas, a poza meczową kadrą znaleźli się pauzujący za cztery żółte kartki Dominik Jończy, a także dwaj wahadłowi - Filip Borowski i Dawid Gojny. Od pierwszej minuty zagrają Wojciech Kamiński, Quentin Seedorf, Dawid Ryndak i Michał Masłowski. Trzech pierwszych w ogóle nie wystąpiło w spotkaniu z Puszczą, a czwarty pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie. Szansę na debiut w naszym zespole będzie miał dziś Ukrainiec Mykyta Peterman, który znalazł się wśród dziewiątki rezerwowych.
0' 11:40 Dzień dobry! Witamy z Suzuki Arena w Kielcach i zapraszamy na relację z meczu 27. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Koroną a naszym Zagłębiem.
Skrót meczu w KielcachSkrót meczu w Kielcach Na stronie Polsatu Sport można już obejrzeć skrót meczu Korony Kielce z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z KoronąKonferencja prasowa po meczu z Koroną Na konferencji prasowej po meczu pomiędzy Koroną Kielce a Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Kielce nie do zdobyciaKielce nie do zdobycia Zagłębie po raz siódmy grało na wyjeździe z Koroną Kielce i doznało siódmej porażki. Gospodarze wygrali 2:1, a jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił Wojciech Szumilas. » Czytaj więcej