2022-04-02, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:1(1:0)
GKS Jastrzębie
Stroje: zielone (4-5-1)
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 44. Mateusz Bodzioch 28. Filip Borowski (67' 21. Nikolas Korzeniecki) 96. Wojciech Szumilas (68' 16. Dawid Ryndak) 6. João Oliveira (87' 26. Michał Masłowski) 94. Dawid Gojny 7. Patryk Bryła 9. Szymon Sobczak (87' 72. Vamara Sanogo) 8. Szymon Pawłowski (77' 10. Maksymilian Banaszewski)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 11. Wojciech Kamiński 18. Lukáš Ďuriška 80. Mateusz Popczyk   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Szymon Zalewski 29' (s.) 2:0 - Maksymilian Banaszewski 83' 2:1 - Daniel Stanclik 90+3'
57' Wojciech Szumilas 65' Marek Fabry 85' Dominik Jończy 90+6' Michał Gliwa
31. Bartosz Neugebauer 4. Szymon Zalewski (46' 77. Remigiusz Borkała) 20. Oliver Podhorin 2. Mateusz Bondarenko 30. Łukasz Zejdler 14. Dariusz Kamiński 5. Władysław Ochronczuk (77' 23. Konrad Handzlik) 13. Michał Kuczałek (46' 22. Nataniel Wybraniec) 10. Farid Ali (88' 21. Daniel Stanclik) 7. Wojciech Łaski 11. Marek Fabry   Rezerwowi: 12. Mikołaj Reclaf 3. Mateusz Słodowy 8. Kamil Jadach 19. Łukasz Gajda 27. Dawid Szkudlarek   Trener: Grzegorz Kurdziel
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Damian Rokosz (Katowice), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice). VAR: Tomasz Wajda (Żywiec), AVAR: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
90.0000
90+6' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Gliwy za dyskusję z sędzią.
90+6' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Długa trwała wideoweryfikacja. Sprawdzane było, czy nie było faul na Michale Gliwie, ale niczego takiego arbiter VAR się nie dopatrzył.
90+3' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Olivera Podhorina z prawej strony boiska Michał Gliwa niepewnie interweniował, bo przeszkadzał mu Vedran Dalić i piłkę z bliska do bramki wpakował Daniel Stanclik.
90+3' Po dośrodkowaniu Wojciecha Łaskiego Dariusz Kamiński trafił głową w poprzeczkę.
90+2' Vamara Sanogo pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki.
90+1' Patryk Bryła sfaulował Konrada Handzlika.
88' zmiana Czwarta zmiana w Jastrzębiu - Daniel Stanclik za Farida Alego.
87' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Michał Masłowski za João Oliveirę i Vamara Sanogo za Szymona Sobczaka.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za opóźnianie gry.
83' gol - piłka nożna 2:0 GOOOL!!!! Po wyrzucie piłki przez bramkarza gości piłkę w środku boiska przejął Dawid Gojny i zagrał głowa do Patryka Bryły, który ruszył do przodu i zagrał do João Oliveiry. Portugalczyk wyłożył futbolówkę Maksymilianowi Banaszewskiemu, a ten strzelił lewą nogą z 14 metrów i podwyższył prowadzenie.
82' Piłka zagrana z lewej strony pola karnego przez Dawida Gojnego przeleciała wszerz pola bramkowego.
81' Szymon Sobczak faulowany przez Nataniela Wybrańca.
80' Konrad Handzlik dośrodkował w pole karne Zagłębia, a sytuację wyjaśnił Maksymilian Banaszewski.
80' João Oliveira faulował Wojciecha Łaskiego 25 metrów od bramki Zagłębia.
77' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Szymona Pawłowskiego.
77' zmiana Trzecia zmiana w GKS-ie - były piłkarz Zagłębia Konrad Handzlik wszedł za Władysława Ochronczuka.
77' Dawid Gojny wrzucił w pole karne, a João Oliveira uderzył głową nad poprzeczką.
76' Szymon Sobczak wyłożył piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, który uderzył z około 14 metrów. Piłkę na róg sparował Bartosz Neugebauer.
75' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu wolnego. Gracze GKS-u nie dopuścili do oddania strzału.
74' Szymon Pawłowski faulowany przy bocznej linii boiska.
72' Kontra Jastrzębia po rogu dla sosnowiczan i było gorąco. Po długim podaniu Nataniela Wybrańca Dariusz Kamiński zwiódł Nikolasa Korzenieckiego i wyłożył piłkę do Wojciecha Łaskiemu, który mógłby się znaleźć w sytuacji sam na sam, ale piłka mu odskoczyła i Dawid Gojny do spółki z Michałem Gliwą uniemożliwili oddanie strzału.
71' Szymon Pawłowski szukał podaniem Szymona Sobczaka. Piłkę przeciął Oliver Podhorin i mamy rzut rożny.
70' Remigiusz Borkała faulował w ataku Szymona Sobczaka.
69' Nikolas Korzeniecki oczywiście wszedł do środka pola, a Dawid Ryndak na prawe wahadło, a zmiany są wpisane tak, a nie inaczej po to, żeby w papierach było, że młodzieżowiec wszedł za młodzieżowca.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Szumilas zastąpiony przez Dawida Ryndaka.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki zmienił Filipa Borowskiego.
67' Oliver Podhorin faulował w środku boiska Szymona Pawłowskiego.
65' żóta kartka Marek Fabry obejrzał żółtą kartkę za faul na Wojciechu Szumilasie.
65' Władysław Ochronczuk strzelił z 30 metrów wysoko nad bramką.
64' Szymon Pawłowski zagrał dochodzącą piłkę, a Vedran Dalić główkował nad poprzeczką.
63' Róg dla Zagłębia po akcji Szymona Pawłowskiego i Dawida Gojnego.
60' Wojciech Łaski w kontrze wpadł z piłką w pole karne Zagłębia i trafił w boczną siatkę.
60' Filip Borowski dośrodkował z prawego skrzydła do Dominika Jończego, a ten oddał lekki strzał na bramkę Bartosza Neugebauera. Do statystyk trafia celne uderzenie.
59' Dawid Gojny faulowany przez Władysława Ochronczuka.
59' Nataniel Wybraniec faulował w środku boiska Wojciecha Szumilasa.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Faridzie Alim.
55' Patryk Bryła upada w polu karnym GKS-u po starciu z Łukaszem Zejdlerem, ale gwizdek arbitra milczy.
54' Filip Borowski wybił piłkę z pola karnego Zagłębia.
52' João Oliveira odczuwa skutki zderzenia z rywalem i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.
50' W polu karnym gości Szymon Sobczak sfaulował Olivera Podhorina.
50' Szymon Sobczak podał przed bramkę z lewej strony pola karnego. Szymonowi Sobczakowi nie udało się oddać strzału na bramkę.
47' Dośrodkowanie Dawida Gojnego i nieudana próba strzału João Oliveiry.
46' João Oliveira faulowany przez Dariusza Kamińskiego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' gwizdek Dwie zmiany w GKS-ie przed drugą połową - Nataniel Wybraniec za Michała Kuczałka i Remigiusz Borkała za Szymona Zalewskiego.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Sosnowcu.
45+2' Wojciech Szumilas wybił piłkę po dośrodkowaniu Farida Alego z rogu.
45+2' Łukasz Zejdler nastrzelił Fiipa Borowskiego i wywalczył róg.
45' Szymon Sobczak faulowany przez Olivera Podhorina.
45' doliczony czas +2
45' Strata Wojciecha Szumilasa w środku boiska kończy się akcją gości, po której z 20 metrów strzelał Michał Kuczałek. Broni Michałl Gliwa.
43' Vedran Dalić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rogu.
42' Farid Ali wywalczył róg dla gości.
42' Wojciech Łaski uciekł Dominikowi Jończemu i z lewego skrzydła zagrał po ziemi w pole bramkowe. Piłka w rękach Michała Gliwy.
39' Szymon Sobczak zwiódł Szymona Zalewskiego, uderzył po ziemi z 20 metrów i posłał piłkę obok bramki.
39' João Oliveira nie opanował piłki w polu karnym po wrzucie z autu Vedrana Dalicia.
38' Podanie Filipa Borowskiego w kierunku Szymona Pawłowskiego. Piłkę przejął Wojciech Łaski.
34' Szymon Pawłowski ostatecznie był na spalonym, ale mimo tego warto pochwalić go za podanie do Szymona Sobczaka, po którym do interwencji został zmuszony Bartosz Neugebauer.
33' Bartosz Neugebauer rzucił się do piłki i uprzedził Szymona Sobczaka.
32' Dośrodkowanie Dawida Gojnego nie zakończyło się strzałem.
32' Już chyba szósty rzut rożny dla Zagłębia.
30' Spiker na Stadionie Ludowy powiedział, że bramkę strzelił Szymon Sobczak, ale to pomyłka. Ewidentny swojak.
29' gol samobójczy 1:0 Po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego piłkę do własnej bramki skierował Szymon Zalewski.
27' Już gramy.
25' Chwilowa przerwa w grze. Pomoc jest udzielana bramkarzowi GKS-u.
25' Spore zamieszanie pod bramką gości po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu. Szymon Sobczak trafia w słupek, ale sędzia wcześniej odgwizdałi faul Mateusza Bodziocha na Łukaszu Zejdlerze.
25' Po strzale Szymona Pawłowskiego piłka trafiła w mur. Będziemy mieli rzut rożny.
23' Patryk Bryła faulowany przez Władysława Ochronczuka 22 metrów od bramki.
23' Szymon Pawłowski zablokowany w polu karnym przez Szymona Zalewskiego.
22' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne. Szymon Zalewski wybił piłkę głową.
21' Szymon Pawłowski faulował w ataku Szymona Zalewskiego.
20' Dobre dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa, ale żaden z naszych graczy nie zdołał sfinalizować akcji strzałem.
19' Dawid Gojny wywalczył czwarty róg dla sosnowiczan.
18' Krótkie rozegranie piłki między Dawidem Gojnym i Wojciechem Szumilasem i po jego wrzutce wybija Szymon Zalewski.
17' Szymon Pawłowski nabił obrońcę gości i mamy rzut rożny.
14' Po wrzutce Dawida Gojnego z rzutu wolnego w polu karnym głową interweniował Oliver Podhorin.
14' Szymon Sobczak faulowany na połowie gości.
13' Kontra Zagłębia po rzucie wolnym dla jastrzębian. Patryk Bryła wrzucał z prawego skrzydła w kierunku Szymona Pawłowskiego, a piłkę głową wybił Łukasz Zejdler.
11' Efektowna akcja Zagłębia. Dawid Gojny zagrał w pole karne do João Oliveiry, który odegrał z pierwszej piłki do Szymona Sobczaka. Najlepszy strzelec Zagłębia uderzył z około 10 metrów. Bramkarz gości sparował piłkę, a Filipowi Borowskiemu nie udało się dobić.
9' Kolejne dośrodkowanie Dawida Gojnego. Podanie próbował przedłużyć Mateusz Bodzioch, ale bez powodzenia.
8' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłka trafiła do Szymona Pawłowskiego, który wywalczył drugi rzut rożny.
7' Szymon Pawłowski po podaniu Dawida Gojnego dośrodkował w pole karne. Piłkę na róg wybił Oliver Podhorin.
6' Wojciech Łaski podawał w pole karne Zagłębia po akcji lewą stroną. João Oliveira wybił piłkę do przodu.
4' Farid Ali z rzutu wolnego trafia w mur, a po dobitce Marka Fabrego piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Zagłębia.
3' Władysław Ochronczuk faulowany tuż przed polem karnym Zagłębia przez João Oliveirę
1' Nieudane dośrodkowanie Dariusza Kamińskiego z prawej strony boiska.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 20:30 Piłkarze obu zespołów już wyszli na murawę, a przed nimi pojawili się młodzi piłkarze Dynama Kijów, którzy przebywają w Sosnowcu.
0' 20:25 Dzisiejszy mecz jest dziesiątym spotkaniem Zagłębia i GKS-u Jastrzębie. Do tej pory sosnowiczanie wygrali cztery spotkania, trzy razy byli gorsi, a dwa spotkania zakończyły się remisami.
0' 20:15 Dzisiejszy mecz jest pierwszym spotkaniem Zagłębia rozgrywanym w trakcie kalendarzowej wiosny, ale pogoda jest iście zimowa. Na szczęście płyta boiska prezentuje się przyzwoicie i mecz rozpocznie się o planowanej porze, a nie tak jak w przypadku starcia z GKS-em Katowice.
0' 20:05 Zakończyły się już dwa mecz zespołów, z którymi Zagłębie walcz7 o utrzymanie w Fortuna I lidze. Jest trochę dobrze, a trochę niezbyt. Stomil Olsztyn przegrał z Odrą Opole 0:2, a Górnik Polkowice wygrał w Katowicach 2:1. Zarówno Stomil, jak i Polkowice mają w tej chwili po 20 punktów i tracą do Zagłębia 5 punktów. Jeśli sosnowiczanie dzisiaj wygrają, to przewaga nad strefą spadkową będzie wynosiła 8 punktów.
0' 19:55 Grzegorz Kurdziel, który po raz pierwszy w swojej karierze jako pierwszy trener poprowadzi swoją drużynę w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, zastosował ten sam manewr, co Artur Skowronek, czyli desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaką wystawił w poprzednim meczu. Jastrzębianie przed dwoma tygodniami zremisowali 0:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.
0' 19:45 Żadnych zmian w składzie Zagłębia nie dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu ze Skrą Częstochowa. Dzisiejszy mecz rozpocznie dokładnie taka sama jedenastka, jaka przed niespełna dwoma tygodniami wyszła na spotkanie z zespołem z Częstochowy.
0' 19:35 Dobry wieczór. Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 26. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Jastrzębie.
Druga galeria zdjęć z meczu z GKS-em JastrzębieDruga galeria zdjęć z meczu z GKS-em Jastrzębie Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych podczas wczorajszego meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie, a w niej do obejrzenia aż 142 fotografie. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z GKS-em JastrzębieGaleria zdjęć z meczu z GKS-em Jastrzębie Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Jastrzębie. » Czytaj więcej
Skrót meczu z JastrzębiemSkrót meczu z Jastrzębiem Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Jastrzębie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em JastrzębieKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Jastrzębie Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Osiem punktów spokojuOsiem punktów spokoju Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS-em Jastrzębie 2:1 i odskoczyło od strefy spadkowej na osiem punktów. Gole dla naszej drużyny strzelili Szymon Zalewski (29' - samobójcza) i Maksymilian Banaszewski (83'). » Czytaj więcej