2022-03-04, 20:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
GKS Katowice
Stroje: żółty (3-4-3)
1. Michał Gliwa 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 11. Wojciech Kamiński (82' 7. Patryk Bryła) 28. Filip Borowski 96. Wojciech Szumilas 6. João Oliveira 22. Quentin Seedorf 10. Maksymilian Banaszewski (74' 72. Vamara Sanogo) 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 21. Nikolas Korzeniecki 26. Michał Masłowski 44. Mateusz Bodzioch 47. Igor Dziedzic 80. Mateusz Popczyk 89. Bartosz Chęciński   Trener: Artur Skowronek
0:1 - Adrian Błąd 80'
81' Vamara Sanogo 84' Michał Gliwa 87' Patryk Bryła 90+1' Dominik Jończy 90+2' Zbigniew Wojciechowski 90+2' João Oliveira
1. Dawid Kudła 3. Grzegorz Janiszewski 4. Arkadiusz Jędrych 25. Hubert Sadowski 21. Zbigniew Wojciechowski 5. Oskar Repka 8. Rafał Figiel 16. Grzegorz Rogala 11. Adrian Błąd (88' 7. Arkadiusz Woźniak) 17. Filip Szymczak (65' 30. Marko Roginić) 29. Patryk Szwedzik   Rezerwowi: 12. Patryk Królczyk 6. Marcin Stromecki 13. Bartosz Jaroszek 14. Marcin Urynowicz 15. Filip Kozłowski 19. Jakub Karbownik 27. Danian Pawłas    Trener: Rafał Górak
Sędziowie: Leszek Lewandowski (Gliwice) - Sebastian Szczotka (Żywiec), Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice), VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Mateusz Złotnicki (Lublin)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie przegrało z GKS-em Katowice.
90+4' Dośrodkowanie Patryka Bryły z prawej strony boiska. Zbigniew Wojciechowski uniemożliwił oddanie strzału João Oliveirze.
90+2' żóta kartka Kartka także dla Zbigniewa Wojciechowskiego.
90+2' żóta kartka João Oliveira obejrzał kartkę za niesportowe zachowanie.
90+1' Przepychanka między piłkarzami obu zespołów.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Marko Roginiciu.
89' Strzał Arkadiusza Woźniaka trafił w Filipa Borowskiego i GKS ma róg.
88' zmiana Druga zmiana w zespole gości - Arkadiusz Woźniak za Adriana Błąda.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Grzegorzu Rogali.
85' Vamara Sanogo wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Rafała Figla.
84' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Gliwy za dyskusję z sędzią.
84' Quentin Seedorf faulował Patryka Szwedzika.
82' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Wojciecha Kamińskiego.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Arkadiuszu Jędrychu.
80' gol - piłka nożna 0:1 Marko Roginić ograł na prawej stronie boiska Wojciecha Kamińskiego i podał piłkę przed pole karne do Adriana Błąda, który uciekł João Oliveirze i strzelił prawą nogą po ziemi.
78' Wojciech Szumilas dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę stojącego na skraju pola karnego Marko Roginicia.
77' Hubert Sadowski faulował Szymona Sobczaka.
76' Po wejściu Vamary Sanogo Szymon Sobczak przesunął się na prawe skrzydło.
75' Quentin Seedorf faulowany przez Marko Roginicia.
74' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Maksymiliana Banaszewskiego.
74' João Oliveira główkuje po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rogu.
73' Adrian Błąd wrzucił piłkę w pole karne i za chwilę będzie kolejny korner, bo piłkę w zamieszaniu wybił jeden z naszych graczy.
72' Po interwencji Dominika Jończego rzut rożny dla gości.
71' Fatalny strzał Adriana Błąda z około 25 metrów, ale trafił do statystyk i GKS w tej chwili w strzałach prowadzi 4:3. Jak na ponad 70 minut gry, to dramatycznie słaby wynik.
69' Goście mieli aut na wysokości pola karnego sosnowiczan i po dalekim wrzucie Grzegorz Janiszewski z około 7 metrów strzelił nad poprzeczką.
67' Szymon Pawłowski z 25 metrów uderzył prawą nogą wysoko nad bramką.
66' Rafał Figiel przed polem karnym odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi.
65' zmiana Pierwsza zmiana u gości - Marko Roginić za Filipa Szymczaka.
65' Michał Gliwa bardzo ryzykownie wybiegł na 35. metr i wybił piłkę głową.
63' Michał Gliwa złapał piłkę dośrodkowaną przez Grzegorza Rogalę.
63' Rafał Figiel dośrodkował z rogu, a przy próbie strzału skiksował Oskar Repka.
62' Vedran Dalić wybił na róg piłkę zagrywaną przez Grzegorza Rogalę.
62' Dawid Kudła złapał piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Filipa Borowskiego.
61' Statystycy Statscore się zlitowali nad Zagłębiem i dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego zaliczyli jako strzał, dzięki czemu przy strzałach niecelnych Zagłębia. pojawiła się liczba 2.
60' GKS próbował wyprowadzić kontrę po rogu dla Zagłębia, ale osamotniony w ataku Patryk Szwedzik został powstrzymany.
59' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłkę na róg głową wybił Grzegorz Janiszewski.
58' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Rafała Figla.
57' Szymon Pawłowski dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska. Piłka wyszła poza końcową linię.
55' Adrian Błąd dośrodkował w pole karne, skąd piłkę wybił Vedran Dalić.
52' Podanie Szymona Pawłowskiego do Filipa Borowskiego przejęte przez Grzegorza Rogalę.
50' Filip Borowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Rafała Figla z rogu.
49' Vedran Dalić blokuje zagranie Filipa Szymczaka. Róg dla katowiczan.
48' Maksymilian Banaszewski zagrał dochodzącą piłkę przed bramkę GKS-u. Dawid Kudła łapie futbolówkę.
47' Szymon Sobczak przedarł się lewą stroną boiska i podał do Wojciecha Szumilasa, który strzelał z około 15 metrów i trafił w Huberta Sadowskiego. Będziemy mieli róg
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
43' Rzut wolny dla GKS-u z prawej strony boiska. Dośrodkował Rafał Figiel. Piłkę z pola karnego wybił João Oliveira, a strzelający z ponad 20 metrów Patryk Szwedzik posłał piłkę daleko od bramki.
41' Zamieszanie pod bramką GKS-u po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego. Grę wznowi Dawid Kudła, bo piłkę jako ostatni dotknął Szymon Sobczak.
40' Dośrodkowanie Quentina Seedorfa blokowane przez Grzegorza Janiszewskiego. Róg dla sosnowiczan.
36' Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
35' Quentin Seedorf wywalczył rzut rożny.
33' Jeszcze jedna wrzutka w pole karne sosnowiczan i tym razem powietrzną walkę o piłkę wygrał Dominik Jończy.
33' Vedran Dalić wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Zbigniewa Wojciechowskiego.
31' Filip Borowski dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu bramkowym gości interweniował głową Grzegorz Janiszewski.
30' João Oliveira pociągnął za koszulkę Adriana Błąda.
28' João Oliveira faulowany na własnej połowie przez Filipa Szymczaka.
27' Przed polem karnym gości Wojciech Szumilas sfaulował Filipa Szymczaka.
24' W poprzedniej akcji Szymon Sobczak zamiast do siatki, trafił w dwie butelki z napojami Dawida Kudły.
23' Maksymilian Banaszewski uciekł na lewym skrzydle Rafałowi Figlowi i zagrał między nogami Grzegorza Rogali do Szymona Sobczaka, który z około 12 metrów strzelił obok słupka. Szkoda tej świetnej okazji.
22' Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska po faulu na Zbigniewie Wojciechowskim.
21' Dośrodkowanie Maksymiliana Banaszewskiego na bliższy słupek. Grzegorz Rogala nie pozwolił na oddanie strzału Wojciechowi Kamiskiemu.
21' Szymon Pawłowski podawał w pole karne do Quentina Seedorfa, a piłkę na róg wybił Grzegorz Janiszewski.
18' Wojciech Szumilas przedarł się z piłką w pole karne gości, ale nie udało mu się oddać strzału. Futbolówka padła łupem Dawida Kudły.
16' Adrian Błąd dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Michał Gliwa udanie interweniował w polu bramkowym.
16' Goście wywalczyli trzeci rzut rożny.
15' Rafał Figiel dośrodkował w pole karne Zagłębia, a piłkę wybił Dominik Jończy.
13' Szymon Sobczak w polu karnym gości faulował Arkadiusza Jędrycha.
12' Ognista Brygada z trybuny otwartej odpaliła race.
10' Dawid Kudła pewnie łapie piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Szumilasa.
9' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa piłka spadła pod nogi João Oliveiry, ale Portugalczyk nie zdołał oddać strzału. Będzie jednak róg.
8' Rafał Figiel sfaulował Szymona Pawłowskiego.
6' Z rogu wrzucał Rafał Figiel. Piłkę z pola karnego wybił Wojciech Szumilas, a dobitkę Grzegorza Rogali zablokował Dominik Jończy.
5' Patryk Szwedzik przedarł się w pole karne Zagłębia. Piłkę na róg wybił Wojciech Kamiński.
4' Michał Gliwa łapie piłkę po strzale głową Filipa Szymczaka.
3' Rafał Figiel dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Grzegorz Janiszewski zagrał piłkę głową, a Dominik Jończy wybił ją na róg.
2' Szymon Sobczak w środku boiska sfaulował Arkadiusza Jędrycha.
1' Dawid Kudła niepewnie interweniował na skraju pola karnego, ale Zagłębie z tego nie skorzystało, bo Szymon Sobczak zagrywał do znajdującego się na spalonym Maksymiliana Banaszewskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 20:40 Przed rozpoczęciem meczu piłkarze obu zespołów stanęli do zdjęcia z flagą Ukrainy.
0' 20:35 Z głośników słychać HorrorShow, a to oznacza, że za chwilę rozpocznie się mecz. Czekamy na wyjście piłkarzy na murawę.
0' 20:25 W rundzie jesiennej Zagłębie przegrało na Bukowej z beniaminkiem z Katowic 2:3, choć do przerwy prowadziło 2:0. Dziś pora wziąć rewanż na katowiczanach i przedłużyć serię domowych zwycięstw nad GKS-em do czterech. Dzisiejszy mecz jest 38. konfrontacją obu zespołów. Zarówno Zagłębie, jak i GKS wygrały po 13 razy, a 11 razy zanotowano remis.
0' 20:15 Po raz pierwszy od sierpnia 2015 na meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice pojawią się kibice gości. W pierwszym meczu po awansie do I ligi kibice Zagłębia weszli sporą grupą na sektor gości przy Bukowej. Na trybunach było trochę niespokojnie i przed kolejnymi konfrontacjami odpowiednie organy czuwały nad tym, żeby na trybunach brakowało gości. Na dzisiejsze spotkanie fani z Katowic dostali 200 biletów.
0' 20:05 Jak poinformował klub, mecz rozpocznie się o 20:40. Nie podano powodu, ale możemy się domyślać, że ma to związek z opadami śniegu i koniecznością oczyszczenia murawy przez co piłkarze wyszli na rozgrzewkę nieco później niż zwykle.
0' 20:00 W składzie zespołu z Katowic mamy dwóch byłych zawodników Zagłębia. Obaj ostatnio grali w naszym klubie w sezonie 2018/2019. Arkadiusz Jędrych przed rundą wiosenną przeniósł się do GKS-u i gra tam do dziś. Z kolei Dawid Kudła po spadku sosnowiczan z Ekstraklasy przeszedł do Górnika Zabrze, skąd po dwóch latach odszedł do Katowic.
0' 19:50 Pod nieobecność Dawida Gojnego oraz Lukáša Ďuriški kapitańską opaskę w dzisiejszym meczu będzie nosił Michał Gliwa. Niewykluczone, że w historii Zagłębia jest to rekordzista jeśli chodzi o szybkość zostania kapitanem zespołu. Dla Gliwy mecz z GKS-em Katowice jest dopiero drugim występem w barwach naszej drużyny.
0' 19:40 W porównaniu do meczu z Odrą Opole w składzie Zagłębia mamy jedną, wymuszoną, zmianę. Dawid Gojny musi pauzować za czerwoną kartkę w dwóch spotkaniach i dziś na lewym wahadle zastąpi go Quentin Seedorf. Wśród rezerwowych brakuje natomiast Lukáša Ďuriški i Adriana Trocia. Na ławce usiądą za to Bartosz Chęciński, Igor Dziedzic i Michał Masłowski, który znalazł się w meczowej dwudziestce po raz pierwszy od 30 maja 2021 i meczu w Niepołomicach, w którym doznał kontuzji.
0' 19:30 Dobry wieczór Państwu! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice.
Druga galeria zdjęć z meczu z GKS-em KatowiceDruga galeria zdjęć z meczu z GKS-em Katowice Prezentujemy obszerną galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowic, w której znalazło się mnóstwo fotografii nie tylko z boiska, ale także z trybun. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - GKSZdjęcia z meczu Zagłębie - GKS Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - GKSSkrót meczu Zagłębie - GKS Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GieksąKonferencja prasowa po meczu z Gieksą Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Ludowy zdobyty przez GKSLudowy zdobyty przez GKS Zagłębie nie oddało ani jednego celnego strzału i przegrało z GKS-em Katowice 0:1. Gola dającego gościom zwycięstwo strzeliłl w 80. minucie Adrian Błąd. » Czytaj więcej