Relacja Puchar Polski 2021/2022 - 1/16 finału runda
2021-10-27, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:1(0:1)
Piast Gliwice
23. Matko Perdijić 13. Vedran Dalić 18. Lukáš Ďuriška 11. Wojciech Kamiński 32. Kacper Smoleń 28. Maciej Ambrosiewicz (46' 96. Wojciech Szumilas) 6. João Oliveira 94. Dawid Gojny (61' 22. Quentin Seedorf) 7. Patryk Bryła 67. Alex Tanque (46' 9. Szymon Sobczak) 8. Szymon Pawłowski (61' 10. Maksymilian Banaszewski)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 4. Mateusz Machała 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
0:1 - Mateusz Winciersz 18'
21' Nikola Stojiljković 42' Maciej Ambrosiewicz 74' João Oliveira 80' Jakub Holubek 85' Miguel Muñoz 90+1' Lukáš Ďuriška
33. Karol Szymański 22. Tomasz Mokwa 5. Tomáš Huk 23. Miguel Muñoz 14. Jakub Holubek 19. Michael Ameyaw (68' 77. Arkadiusz Pyrka) 17. Patryk Lipski 18. Patryk Sokołowski 7. Tiago Alves (68' 10. Kristopher Vida) 15. Mateusz Winciersz (74' 27. Gabriel Kirejczyk) 29. Nikola Stojiljković (74' 92. Damian Kądzior)   Rezerwowi: 1. Jakub Szmatuła 3. Tomasz Jodłowiec 6. Michał Chrapek 20. Martin Konczkowski 98. Alexandros Katranis   Trener: Waldemar Fornalik
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Sebastian Szczotka (Żywiec), Marcin Kasprzyk (Bytom). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy). VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Marcin Borkowski (Lublin)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Odpadamy z Pucharu Polski.
90+3' Po strzale Patryka Lipskiego z 25 metrów piłka przelatuje nad bramką.
90+1' żóta kartka Lukáš Ďuriška ukarany żółtą kartką za faul na Gabrielu Kirejczyku.
90+1' Ostre wejście Damiana Kądziora w Kacpra Smolenia, ale sędzia nakazuje grać dalej.
90' Kolejny daleki wrzut z autu Vedrana Dalicia, ale znowu bez efektu.
89' Lukáš Ďuriška trafił w plecy Kristophera Vidy.
85' żóta kartka Miguel Muñoz ukarany żółtą kartką za faul na João Oliveirze.
84' Patryk Bryła nie opanował piłki zagranej przez Maksymiliana Banaszewskiego, ale i tak znajdował się na spalonym.
81' Kristopher Vida faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
81' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a piłkę z pola karnego wybił Gabriel Kirejczyk.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Holubka za faul na Patryku Bryle.
79' Daleki wrzut z autu Vedrana Dalicia i niecelna główka Lukáša Ďuriški
79' Karol Szymański wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa.
78' Maksymilian Banaszewski zwiódł Patryka Lipskiego, a następnie strzelał z prawej strony pola karnego. Piłka trafiła w Miguela Munoza i wyszła na róg.
77' Z rogu wrzucił Damian Kądzior, a Miguel Munoz niecelnie strzelał głową.
77' Vedran Dalić wybuja piłkę na róg po dośrodkowaniu Tomasza Mokwy.
76' Szymon Sobczak faulował w ataku Miguela Munoza.
74' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Gabrielu Kirejczyku.
74' zmiana Druga podwójna zmiana w Piaście - Gabriel Kirejczyk za Mateusza Winciersza i Damian Kądzior za Nikolę Stojiljkovicia.
73' Wojciech Szumilas przejął piłkę na 20. metrze i niecelnie uderzył z powietrza.
72' Tomas Huk interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu.
72' Tomasz Mokwa blokuje centrę Quentina Seedorfa i mamy rzut rożny.
70' Kacper Smoleń po akcji prawą stroną zbiegł z piłką do środka boiska i potem nie wiemy, co chciał zrobić, ale wiemy, że nie wyszło.
68' zmiana Podwójna zmiana w Piaście - Arkadiusz Pyrka za Michaela Ameyawa i Kristopher Vida za Tiago Alvesa.
67' Kontra Piasta. Po solowej akcji Tiago Alvesa i strzale z 18 metrów piłka trafia w poprzeczkę.
66' Wojciech Szumilas chciał rozciągnąć akcję, ale zagrał do Mateusza Winciersza.
64' Quentin Seedorf wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Kacper Smoleń przegrał powietrzny pojedynek z Jakubem Holubkiem.
63' Dośrodkowanie Kacpra Smolenia zbyt mocne jak na możliwości Szymona Sobczaka.
63' Zagłębie ma już trzeciego kapitana w dzisiejszym meczu. Zaczął Maciej Ambrosiewicz, potem opaskę przejął Szymon Pawłowski, a teraz na kapitanie gra Lukáš Ďuriška
61' zmiana Druga podwójna zmiana w Zagłębiu - Maksymilian Banaszewski za Szymona Pawłowskiego i Quentin Seedorf za Dawida Gojnego.
61' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu Vedran Dalić podał do tyłu do Szymona Pawłowskiego, który oddał strzał nad bramką.
60' Szymon Pawłowski podawał w pole karne do João Oliveiry. Piłkę na róg wybił Miguel Munoz.
58' Kacper Smoleń interweniuje w polu karnym po centrze Patryka Lipskiego z autu.
58' Patryk Sokołowski podawał w stronę Mateusza Winciersza, a piłkę na róg zdołał wybić Lukáš Ďuriška
56' Mateusz Winciersz wrzucił piłkę z lewego skrzydła. Nikola Stojiljković w powietrzu zderzył się z Matko Perdijiciem i strzelił nad poprzeczką.
55' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne. Mateusz Winciersz wybił ją pod nogi Szymona Pawłowskiego, który zza pola karnego strzelił nad bramką.
54' Wojciech Szumilas wrzucił piłkę z narożnika boiska, a Karol Szymański zdjął futbolówkę znad głowy Wojciecha Kamińskiego.
54' Po dośrodkowaniu Kacpra Smolenia piłkę na róg wybił jeden z obrońców Piasta.
53' Rajd Michaela Ameyawa prawą stroną boiska powstrzymany przez Dawida Gojnego.
51' Dwa razy z pola karnego uderzał Tiago Alves. Pierwszy strzał został zablokowany przez Vedrana Dalicia, a drugi obroniony przez Matko Perdijicia. Z linii pola karnego dobijał jeszcze Michael Ameyaw. Bramkarz Zagłębia odbił piłkę na róg.
50' W ciągu czterech minut drugiej połowy Zagłębie oddało więcej strzałów niż przez całą pierwszą część meczu.
49' Wojciech Szumilas uderzył lewą nogą z 20 metrów i posłał piłkę obok bramki Piasta.
48' Dośrodkowanie Wojciecha Szumilasa w pole karne i nasi piłkarze sugerowali, że jeden z graczy Piasta zagrał ręką.
48' Tomas Huk faulował Szymona Sobczaka.
47' Patryk Bryła strzelał z prawej strony pola karnego i trafił w bandę reklamową.
47' Kapitańską opaskę po Macieju Ambrosiewiczu przejął Szymon Pawłwoski.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Wojciech Szumilasa za Macieja Ambrosiewicza i Szymon Sobczak za Alexa Tanque.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Patryk Bryła faulował w ataku Tomasa Huka.
45+1' Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rzutu wolnego lekko głową strzelał Miguel Munoz. Broni Matko Perdijić.
45' Michael Ameyaw faulowany przez Dawida Gojnego.
43' Po strzale Jakuba Holubka z rzutu wolnego z około 25 metrów piłka przeszła obok muru i trafiła w ręce Matko Perdijicia.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Nikoli Stojiljkoviciu.
41' Wrzut z autu Vedrana Dalicia i faul Alexa Tanque.
41' Alex Tanque utrzymał się przy piłce i ograł dwóch rywali, a potem zagrał w pole karne w kierunku Dawida Gojnego, którego uprzedził Miguel Munoz.
39' João Oliveira faulowany w środku boiska przez Tomasza Mokwę.
37' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Lipski, a po małym zamieszaniu w polu karnym Patryk Sokołowski z 14 metrów strzelił nad bramką Zagłębia.
36' Nikola Stojiljković faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
36' Patryk Bryła dośrodkował z lewego skrzydła, ale piłka już w locie opuściła boisko.
34' Tomasz Mokwa niemal z końcowej linii boiska podawał przed bramkę, a Lukáš Ďuriška trochę ryzykownie, ale najważniejsze, że skutecznie zagrał klatką piersiową do Matko Perdijicia.
33' Patryk Bryła zagrał piłkę na krótki słupek, gdzie interweniował Tiago Alves, a potem mieliśmy kiksostrzał Vedrana Dalicia, po którym futbolówka poszybowała wysoko na poprzeczką.
32' Patryk Sokołowski trafiony przez Alexa Tanque i mamy rzut rożny.
32' Vedran Dalić wrzucił piłkę z autu w pole karne, Alex Tanque powalczył w powietrzu, a Tiago Alves wybił futbolówkę do przodu.
31' Tomas Huk przerwał akcję Dawida Gojnego i jeszcze wślizgiem uratował Piasta przed rogiem dla Zagłębia.
29' Złe podanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
28' Tomasz Mokwa przejął piłkę podawaną przez Dawida Gojnego do Wojciecha Kamińskiego.
27' Nikola Stojiljković na spalonym po podaniu Patryka Sokołowskiego.
26' Do strzału przewrotką w polu karnym składał się Nikola Stojiljković, ale sędzia uznał, że było to niebezpieczne zagranie.
25' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Lipski, ale żaden z jego kolegów w polu karnym nie doszedł do piłki.
25' Tiago Alves strzelał lewą nogą z 18 metrów. Po rykoszecie od Dawida Gojnego piłka wyszła na rzut rożny.
23' Młyn Zagłębia, najwyraźniej zmobilizowany obecnością fanów gości, się zorganizował i prowadzi doping.
21' żóta kartka Nikola Stojiljković ukarany żółtą kartką za faul na João Oliveirze.
20' Weryfikacja VAR trochę trwała, ale gol uznany. Nie ma wątpliwości, że nie było spalonego.
18' gol - piłka nożna 0:1 Tomasz Mokwa podał z prawej strony do Patryka Lipskiego, który dośrodkował prawą nogą w pole karne, a Mateusz Winciersz uciekł Kacprowi Smoleniowi i strzałem prawą nogą z około 7 metrów pokonał Matko Perdijicia.
18' Po akcji lewą stroną boiska Jakub Holubek podawał w pole karne do Tiago Alvesa, ale Portugalczyk potknął się i nie był w stanie zagrać futbolówki.
17' Tiago Alves strzelił prawą nogą z około 20 metrów i minimalnie spudłował.
16' Alex Tanque faulował w ataku Miguela Munoza.
15' Na spalonym Mateusz Winciersz.
14' Lukáš Ďuriška interweniował w polu karnym po akcji Tiago Alvesa.
11' Kibice Piasta zaczęli doping, ale na razie próbują ich zagłuszać chłopaki z akademii, którzy siedzą w sektorze gości.
10' Na trybunach Stadionu Ludowego pojawili się kibice Piasta Gliwice, którzy zajęli sektor nr 14 na trybunie odkrytej.
9' Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rogu piłkę głową poza pole karne wybił Maciej Ambrosiewicz, a dobijający z woleja z około 25 metrów Jakub Holubek posłał piłkę wysoko nad bramką.
8' Patryk Sokołowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Nikoli Stojiljkovicia. Lukáš Ďuriška był szybszy od Serba i wybił piłkę na róg.
7' Kompletnie nieudane rozegranie rzutu rożnego pomiędzy Patrykiem Bryłą a Dawidem Gojnym.
7' Róg dla sosnowiczan po akcji Patryka Bryły.
6' Dawid Gojny zagrał z lewego skrzydła na pole karne Piasta. Alex Tanque nie opanował piłki, która trafiła w ręce Karola Szymańskiego.
5' Krótko rozegrany rzut rożny. Potem dośrodkowanie w pole karne i Tiago Alves upada po starciu z Alexem Tanque. Było czysto Zagłębie zacznie od bramki.
5' Maciej Ambrosiewicz przerwał rajd Jakuba Holubka. Róg dla Piasta.
2' Szymon Pawłowski zagrał w pole karne w kierunku Patryka Bryły, któremu jednak nie udało się dojść do piłki.
1' Nikola Stojiljković na spalonym.
0' 17:29 Piłkarze obu zespołów, co warto podkreślić, wspólnie wyszli na murawę. Dziwne są te przepisy PZPN - raz wychodzą osobno, a raz razem. Zagłębie dziś całe na zielono, a Piast na czerwono. Za chwilę ruszamy.
0' 17:20 O frekwencji na dzisiejszym meczu szkoda nawet pisać. Pewnie wiele czynników się na to złożyło - słaba gra Zagłębia w lidze, pora meczu, możliwość obejrzenia spotkania w telewizji i niezbyt atrakcyjny kibicowsko przeciwnik, tym bardziej, że kibice gości nie mogą oglądać meczów w sektorze gości na Ludowym.
0' 17:10 Na trybunie VIP zasiadł dziś były trener Zagłębia i były drugi trener Piasta Dariusz Dudek, który w niedzielę w Sosnowcu będzie pełnił honory gospodarza meczu Sandecji z Zagłębiem. Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w Nowym Sączu, ale ze względów organizacyjnych mecz przeniesiono do Sosnowca. Urządza to na pewno drużynę Zagłębia, która w przedświąteczną niedzielę nie będzie musiała podróżować po Polsce, a także samego Dudka, który mieszka w Sosnowcu. Na VIP-ach siedzi także współpracownik Dariusza Dudka z czasów pracy w Zagłębiu Robert Stanek.
0' 17:00 Zagłębie nie wygrało pięciu ostatnich meczów w Pucharze Polski na własnym boisku. Po raz ostatni triumfowali u siebie w meczu pucharowym 12 sierpnia 2015, gdy wygrali z Górnikiem Zabrze 3:1. Jeszcze w sezonie 2015/2016 Zagłębie przegrało 1:2 z Cracovią i zremisowało 1:1 z Lechem Poznań. W kolejnej edycji Pucharu Polski była porażka z Wisłą Kraków 3:4 .W sezonie 2017/2018 sosnowiczanie ulegli Koronie Kielce 1:2 (oba mecze po dogrywkach), a w sezonie 2019/2010 Łódzki Klub Sportowy rozbił Zagłębie 3:0.
0' 16:50 W składzie Piasta spora rewolucja w porównaniu z niedzielnym meczem z Legią Warszawa. W pierwszej jedenastce zostało tylko trzech piłkarzy, którzy rozpoczynali spotkanie z mistrzem Polski. Waldemar Fornaliku uznał, że środek obrony nie jest miejscem na eksperymenty i obaj stoperzy - Miguel Muñoz i Tomáš Huk zachowali plac w pierwszej jedenastce. Trzecim piłkarzem, którego nie zmienił trener Piasta jest środkowy pomocnik Patryk Sokołowski. Zdobywca trzech bramek w spotkaniu z Legią Alberto Toril dziś w Sosnowcu nie zagra, bo jest poza meczową dwudziestką.
0' 16:40 W składzie Zagłębia mamy zmiany w porównaniu do spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Poza meczową kadrą znalazł się Dominik Jończy, a na ławce siedzi Wojciech Szumilas. To oznacza, że do środka pomocy wróci Maciej Ambrosiewicz, a na obronie zagrają Lukáš Ďuriška i Vedran Dalić. Na prawym wahadle zamiast Dawida Ryndaka zagra Kacper Smoleń, z przodu za Szymona Sobczaka wystąpi Alex Tanque, a na skrzydle Maksymiliana Banaszewskiego zastąpił Patryk Bryła, którego nie trzeba oszczędzać na ligowy mecz z Sandecją, bo będzie wtedy pauzował za żółte kartki.
0' 16:30 Dzień dobry, po raz pierwszy od 26 września 2019 witamy ze Stadionu Ludowego z meczu o Puchar Polski. W 1/16 finału Zagłębie zmierzy się dziś z Piastem Gliwice.
Artur Skowronek: Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnęArtur Skowronek: Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę - Przegraliśmy bardzo ważny mecz. Przegraliśmy bitwę, na pewno nie wojnę - powiedział po meczu w Olsztynie trener Zagłębia Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PiastemZdjęcia z meczu z Piastem Prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego meczu 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem a Piastem Gliwice, przegranego przez Zagłębie 0-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PiastemKonferencja prasowa po meczu z Piastem Na konferencji prasowej po meczu 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Piastem Gliwice pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Koniec pucharowej przygodyKoniec pucharowej przygody Zagłębie Sosnowiec przegrało z Piastem Gliwice 0:1 w 1/16 finału Pucharu Polski. Bramkę na wagę awansu gliwiczan strzelił w 18. minucie Mateusz Winciersz. » Czytaj więcej