Relacja Puchar Polski 2021/2022 - 1/32 finału runda
2021-09-21, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Zdzieszowice
Stroje: czarne (4-5-1)
0:6(0:3)
Stroje: zielone (3-4-3)
12. Patryk Sochacki 2. Rafał Willim (64' 20. Daniel Rychlewicz) 7. Sebastian Polak 15. Mateusz Baingo 21. Przemysław Tramsz9. Denis Sotor (83' 17. Cyprian Szulczewski) 19. Łukasz Damrat (46' 4. Adam Łukowski) 23. Michał Mazur 3. Dawid Kiliński (64' 6. Patryk Kowalczyk) 10. Dawid Rudnik (87' 8. Michał Zimon) 22. Piotr Strzelecki    Rezerwowi: 1. Adam Jurewicz 5. Mateusz Kozubek 11. Patryk Wojtasik 14. Remigiusz Dylewski    Trener: Sebastian Polak
0:1 - Szymon Sobczak 10' (k.) 0:2 - Kacper Smoleń 36' 0:3 - Szymon Sobczak 42' 0:4 - Szymon Sobczak 48' 0:5 - Szymon Pawłowski 79' 0:6 - Szymon Pawłowski 90+3'
60' Mateusz Baingo 90+2' Wojciech Szumilas
12. Kamil Bielikow 13. Vedran Dalić 77. Dominik Jończy 11. Wojciech Kamiński32. Kacper Smoleń (61' 16. Dawid Ryndak) 28. Maciej Ambrosiewicz (75' 6. João Oliveira) 96. Wojciech Szumilas 94. Dawid Gojny (46' 18. Lukáš Ďuriška)7. Patryk Bryła9. Szymon Sobczak (62' 67. Alex Tanque) 10. Maksymilian Banaszewski (61' 8. Szymon Pawłowski)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 4. Mateusz Machała 22. Quentin Seedorf 21. Nikolas Korzeniecki   Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Łukasz Sobiło (Legnica), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Damian Nowak (Wrocław)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+3' gol - piłka nożna 0:6 Kontra Zagłębia po rogu dla Ruchu. Patryk Bryła podał w polu karnym do Szymona Pawłowskiego, który strzałem z lewej strony pola karnego ustalił wynik meczu.
90+3' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
90+3' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkarze Zagłębia wybijają piłkę na róg.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Adamie Łukowskim.
90+2' Dominik Jończy traci piłkę na połowie Ruchu.
90+1' Patryk Sochacki wybija piłkę po dośrodkowaniu Wojciech Szumilasa z rogu.
90' doliczony czas +3
90' Szymon Pawłowski zablokowany przez Patryka Kowalczyka. Róg dla Zagłębia.
90' Za mocne podanie do Dawida Ryndaka.
89' Patryk Bryła w walce z Przemysławem Tramszem. Piłka trafia w ręce Patryka Sochackiego.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Ruchu - Michał Zimon za Dawida Rudnika
86' Piotr Strzelecki na spalonym.
86' Patryk Bryła faulował w ataku Sebastiana Polaka.
86' Dawid Ryndak z 20 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
85' Alex Tanque odbija się w polu karnym od Sebastiana Polaka, ale nie ma mowy o faulu.
84' Alex Tanque strzelał lewą nogą po ziemi. Patryk Sochacki odbił piłkę.
83' zmiana Cyprian Szulczewski wszedł za Denisa Sotora.
82' Patryk Bryła bliski wrzucenia piłki za kołnierz Patrykowi Sochackiemu.
82' Piotr Strzelecki strzelił z lewej strony pola karnego. Broni Kamil Bielikow
81' Dawid Ryndak uderzył zza pola karnego i piłkę złapał Patryk Sochacki.
81' Wojciech Szumilas faulował w ataku Piotra Strzeleckiego.
79' gol - piłka nożna 0:5 Szymon Pawłowski przejął piłkę na połowie Ruchu, wpadł w pole karne i strzałem prawą nogą pokonał Patryka Sochackiego.
78' Po podaniu Dawida Ryndaka do Alexa Tanque piłka wyszła za końcową linię.
77' Wojciech Szumilas faulowany przez Adama Łukowskiego.
76' Po dośrodkowaniu Vedrana Dalicia piłka trafia w ręce Patryka Sochackiego.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - João Oliveira za Macieja Ambrosiewicza.
74' Lukáš Ďuriška dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję na dalszym słupku Alex Tanque strzelił prosto w ręce Patryka Sochackiego.
74' Patryk Kowalczyk blokuje dośrodkowanie Alexa Tanque
72' Po strzale Dawida Rudnika z 20 metrów piłkę łapie Kamil Bielikow.
71' Lukáš Ďuriška włączył się do akcji ofensywnej, znalazł się w polu karnym i szukał podania do Alexa Tanque, ale piłkę przejął Sebastian Polak.
70' Po strzale Dawida Rudnika z rzutu wolnego Kamil Bielikow odbił piłkę przed siebie i został sfaulowany przez Piotra Strzeleckiego.
69' Adam Łukowski faulowany 20 metrów przed bramką przez Macieja Ambrosiewicza.
69' Wojciech Szumilas w środku boiska faulował Michała Mazura.
68' Piotr Strzelecki wyłożył piłkę Dawidowi Rudnikowi, a ten uderzył prawą nogą z 15 metrów i świetną interwencją popisał się Kamil Bielikow.
66' Dawid Ryndak na spalonym.
65' Po strzale Piotra Strzeleckiego z prawej strony pola karnego piłka trafiła w boczną siatkę.
64' zmiana Podwójna zmiana w Ruchu - Daniel Rychlewicz za Rafał Willima i Patryk Kowalczyk za Dawida Kilińskiego.
63' Szymon Pawłowski rozegrał piłkę z Wojciechem Szumilasem. Po dośrodkowaniu interweniuje Patryk Sochacki,
62' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa zablokowany strzał głową Lukáša Ďuriški. Kolejny korner dla sosnowiczan.
62' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Sobczaka.
61' zmiana Szymon Pawłowski wszedł za Maksymiliana Banaszewskiego, a Dawid Ryndak za Kacpra Smolenia.
61' Szymon Sobczak oddał piłkę Patrykowi Bryle, a ten nie wykorzystał rzutu karnego. Broni Patryk Sochacki, Mamy róg.
60' czerwona kartka Maksymilian Banaszewski faulowany w polu karny przez Mateusza Baingo. Czerwona kartka dla gracza Ruchu.
58' Po podaniu Wojciecha Szumilasa Szymon Sobczak przymierzył z prawej strony pola karnego, ale chybił.
57' Patryk Bryła na połowie Ruchu odebrał piłkę Przemysławowi Tramszowi i ruszył w stronę pola karnego Ruchu. Uderzył lewą nogą z około 13 metrów i piłkę sparował Patryk Sochacki.
56' Wojciech Szumilas przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył lewą nogą z 22 metrów. Piłka przeleciałą nad poprzeczką.
56' Rafał Willim sfaulował Kacpra Smolenia.
55' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Dawida Kilińskiego.
54' Z ponad 20 metrów lewą nogą po ziemi strzelał Wojciech Szumilas. Broi Patryk Sochacki.
53' Po Rafale Jankowskim i Łukaszu Tumiczu Szymon Sobczak został trzecim piłkarzem Zagłębia, który strzelił trzy bramki w meczu z Ruchem Zdzieszowice.
52' Vedran Dalić przerwał akcje Dawida Rudnika.
51' Wojciech Szumilas dośrodkował w pole karne i potem ruszył do piłki zagranej przez Szymona Sobczaka, ale podanie było trochę za krótkie.
51' Mateusz Baingo wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Patryka Bryły.
48' gol - piłka nożna 0:4 Po podaniu Wojciecha Szumilasa Szymon Sobczak obrócił się z piłką i strzałem prawą nogą z linii pola karnego strzelił czwartą bramkę dla Zagłębia.
47' Lukáš Ďuriška gra na prawej stronie trzyosobowego bloku defensywnego. Vedran Dalić na prawym wahadle, a Kacper Smoleń na lewym.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania
46' zmiana Po jednej zmianie w obu zespołach. W Zagłębiu Lukáš Ďuriška za Dawida Gojnego, a w Ruchu Adam Łukowski za Łukasza Damrata.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Sędzia nic nie doliczył.
45' Maksymilian Banaszewski zagrał prostopadłe podanie do biegnącego w stronę pola karnego Dawida Gojnego, ale Patryk Sochacki okazał się szybszy.
45' Wojciech Szumilas wybija piłkę po dośrodkowaniu Rafała Willima
45' Z autu wrzucił Vedran Dalić, a w polu karnym Ruchu Mateusz Baingo wygrał walkę z Maksymilianem Banaszewskim.
43' Denis Sotor dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, ale Piotr Strzelecki nie zdążył do piłki.
42' gol - piłka nożna 0:3 Z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Bryła, a Szymon Sobczak głową na raty pokonał Patryka Sochackiego. Pierwszy strzał został zablokowany, ale po dobitce pika wpadła do bramki.
40' Maksymilian Banaszewski podawał w pole karne do Macieja Ambrosiewicz, ale szybciej do piłki dopadł Patryk Sochacki.
39' Dawid Rudnik faulowany przez Patryka Bryłę.
39' Denis Sotor przerwał wślizgiem akcję Dawida Gojnego.
39' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły z prawego skrzydła piłkę wybija Sebastian Polak.
38' Kacper Smoleń jest pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2002 roku, który strzelił bramkę dla Zagłębia.
36' gol - piłka nożna 0:2 Efektowna akcja Zagłębia. Szymon Sobczak po rajdzie prawą stroną podał w pole karne do Patryka Bryły który odegrał piętą do Kacpra Smolenia, a ten efektownym strzałem z około 10 metrów prawą nogą pod poprzeczkę pokonał Patryka Sochackiego.
36' Wojciech Szumilas w środku boiska stracił piłkę na rzecz Michała Mazura i potem sfaulował gracza ze Zdzieszowic.
34' Wojciech Szumilas przerzucił piłkę na prawą stronę pola karnego do Kacpra Smolenia, który przyjął futbolówkę i ułożył sobie do strzału lewa nogą, ale został zablokowany.
33' Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego z rzutu rożnego Michał Mazur nie trafia czysto w piłkę, a potem jeszcze fauluje Patryka Bryłę.
32' Dawid Gojny blokuje Dawida Kilińskiego i róg dla "Zdzichów"
29' Kontra Zagłębia. Maksymiliana Banaszewski podał do Szymona Sobczaka, który był sam na sam z bramkarzem, ale jeszcze odgrywał na lewo do Banaszewskiego, który uderzył po ziemi na bramkę. Patryk Sochacki nie zdołał skutecznie interweniować, ale jeszcze sprzed linii bramkowej piłkę wybił Denis Sotor.
29' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybija Wojciech Szumilas.
28' Denis Sotor faulowany przez Patryka Bryłę około 25 metrów od bramki Zagłębia
28' Maciej Ambrosiewicz faulował w ataku Michała Mazura.
27' Dawid Rudnik stracił piłkę po lewej stronie boiska. Grę z autu wznowi Zagłębie.
26' Maciej Ambrosiewicz faulowany przy bocznej linii boiska przez Denisa Sotora.
26' Dawid Rudnik ustawił sobie piłkę do strzału z około 25 metrów, ale chyba tuż przed kopnięciem futbolówka jeszcze podskoczyła na nierówności i zamiast strzału wyszedł kiks.
24' Po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego piłkę z pola karnego wybija Maciej Ambrosiewicz, który jeszcze był faulowany przy tej interwencji.
24' Denis Sotor faulowany przez Dawida Gojnego.
23' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
22' Zbyt krótkie dośrodkowanie Dawida Gojnego i piłkę wybija już pierwszy gracz Ruchu stojący w polu karnym.
22' Podanie Patryka Bryły do Maksymiliana Banaszewskiego. Interwencja Sebastiana Polaka i róg dla Zagłębia.
21' Dawid Gojny z około 8 metrów uderzył lewą nogą pod poprzeczkę i świetną interwencją popisał się Patryk Sochacki.
20' Maksymilian Banaszewski powstrzymany w polu karnym przez Michała Mazura.
20' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę z pola karnego wybija Przemysław Tramsz.
19' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Sebastiana Polaka ponad 30 metrów od bramki Ruchu.
18' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego z rzutu wolnego.
18' Dawid Kiliński faulowany przez Kacpra Smolenia.
17' Podanie Wojciecha Kamińskiego w pole karne za mocne dla Kacpra Smolenia.
16' Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez Zagłębie. Piłkę z pola karnego wybija Denis Sotor.
15' Rafał Willim uprzedził Dawida Gojnego i wybił piłkę na róg.
13' Patryk Bryłą faulowany w okolicy pola karnego Zagłębia przez Dawida Rudnika.
13' Vedran Dalić blokuje dośrodkowanie Dawida Kilińskiego z prawej strony boiska.
11' Patryk Bryła sfaulował Sebastiana Polaka.
10' Zagłębie strzeliło pierwszą bramkę w Pucharze Polski od 10 sierpnia 2017 i przerwało serię 310 minut bez gola w Pucharze.
10' gol - po karnym 0:1 Szymon Sobczak strzałem prawą nogą z rzutu karnego pokonał Patryka Sochackiego.
9' Maksymilian Banaszewski po podaniu Dawida Gojnego faulowany w polu karnym przez Michała Mazura. "Jedenastka" dla sosnowiczan.
8' Dawid Rudnik faulował Maksymiliana Banaszewskiego na połowie Zagłębia.
8' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Kilińskiego z rogu.
7' Dominik Jończy blokuje dośrodkowanie Piotra Strzeleckiego. Rzut rożny dla Ruchu.
6' Po podaniu Macieja Ambrosiewicza Patryk Bryła z 20 metrów lewą nogą strzelił nad bramką Ruchu.
5' Dawid Gojny dośrodkował do Szymona Sobczaka, który nie opanował piłki w polu karnym Ruchu.
5' Z narożnika boiska wrzucał Dawid Gojny, a Szymon Sobczak znowu strzelił głową, ale tym razem niżej.
4' Po dośrodkowaniu Patryka Bryły z kilku metrów główkował Dawid Gojny, Patryk Sochacki sparował piłkę przed siebie, a jeden z jego kolegów wybił ją na róg.
3' Zagłębie dziś gra w ustawieniu 3-4-3 - z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłowymi.
2' Po dośrodkowaniu Dawid Gojnego z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Szymon Sobczak.
2' Róg dla Zagłębia po akcji Maksymiliana Banaszewskiego.
1' Sebastian Polak zagrał z własnej połowy w stronę Piotra Strzeleckiego. Piłkę na skraju pola karnego złapał Kamil Bielikow
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 14:58 Oba zespoły już na murawie - Zagłębie zagra w zielonych strojach, a Ruch cały na czarno. Zgodnie z tym, co awizowaliśmy wcześniej, Quentina Seedorfa nie ma w pierwszej jedenastce. W jego miejsce wystąpi Patryk Bryła.
0' 14:55 Trener Artur Skowronek od 17 sierpnia 2011 czeka na zwycięstwo w Pucharze Polski. Pięć kolejnych pucharowych meczów drużyny trenera Skowronka przegrywały, w tym cztery ostatnie z zespołami z niższych lig. Zagłębie na wygraną w PP czeka od 22 lipca 2017, a na bramkę od 10 sierpnia 2017, gdy w 120. minucie starcia z Koroną Kielce honorową bramkę strzelił Tomasz Nawotka. Z trzema poprzednimi edycjach Pucharu Polski Zagłębie żegnało się już po pierwszych meczach. Dwukrotnie wyeliminował nas klub występujący dwie klasy rozgrywkowe niżej (Olimpia Grudziądz i Unia Janikowo).
0' 14:50 Ruch Zdzieszowice zajmuje obecnie drugie miejsce w IV lidze opolskiej. Ekipa ze Zdzieszowic doznała tylko jednej porażki, w pierwszym meczu w sezonie z Polonią Nysa. Pozostałe sześć meczów zakończyło się wygranymi "Zdzichów". W zeszłym sezonie Ruch wygrał 38 z 42 meczów w lidze i wywalczył prawo gry w III lidze, ale z przyczyn organizacyjnych działacze ze Zdzieszowic zrezygnowali z przywileju gra na czwartym szczeblu rozgrywkowym i pozostali w najwyższej lidze wojewódzkiej.
0' 14:45 Zgłoszony do gry w pierwszej jedenastce Quentin Seedorf zszedł z rozgrzewki z urazem i udał się do szatni. Z graczami pierwszej jedenastki rozgrzewa się natomiast Patryk Bryła, który był wpisany w protokole jako rezerwowy.
0' 14:40 Zagłębie Sosnowiec jest dziesiątym klubem w karierze trenera Artura Skowronka. Statystyka debiutów w poprzednich zespołach nie wygląda zbyt okazale dla szkoleniowca sosnowiczan. Tylko dwa razy w swojej karierze rozpoczynał pracę w nowym klubie od zwycięstwa - w Ruchu Radzionków i Stali Mielec. Siedem razy na inaugurację jego zespoły doznawały porażek. Gdy Artur Skowronek podejmował pracę w Polonii Bytom, w swoim pierwszym meczu przegrał 0:1 z Zagłębiem Sosnowiec, a jedyną bramkę w spotkaniu strzelił jego obecny współpracownik Łukasz Matusiak.
0' 14:35 Ruch Zdzieszowice po czterech latach wrócił na centralny szczebel Pucharu Polski. W sezonie 2017/2018 "Zdzichy" doszły do 1/8 finału, gdzie przegrały z Legią Warszawa 0:4. Najlepszym w historii pucharowym osiągnięciem Ruchu jest awans do ćwierćfinału rozgrywek w sezonie 2011/2012. Aby dojść na szczebel centralny i gościć Zagłębie Sosnowiec, "Zdzichy" musiały pokonać aż sześciu przeciwników. Byli to OKS Olesno (6:2), Żubry Smarchowice Śląskie (6:0), LZS Ścinawa Nyska (10:0), Victoria Chróścice (4:2), GKS Głuchołazy (6:0) i Małapanew Ozimek (4:0). Ruch w meczach okręgowego Pucharu Polski strzelał średnio 6 bramek w meczu. Jest to imponująca statystyka.
0' 14:30 Zagłębie poprzedni mecz w Zdzieszowicach rozegrało dokładnie 8 lat i 7 dni temu. Wtedy kibice zgromadzeni na stadionie przy Rozwadzkiej nie obejrzeli ani jednej bramki. Zresztą we wszystkich czterech meczach Zagłębia w Zdzieszowicach padły zaledwie dwa gole. Oba zostały strzelone przez piłkarzy sosnowieckiego zespołu. Do siatki gospodarzy trafili Vladimir Bednar i Marcin Lachowski, który później reprezentował drużynę Ruchu. Jak nietrudno wywnioskować z faktu, że Zagłębie jeszcze nie straciło gola w Zdzieszowicach, nasz zespół w tym mieście jeszcze nigdy nie doznał porażki i liczymy na kontynuację tej serii.
0' 14:20 Skład wystawiony przez trenera Artura Skowronka na mecz w Zdzieszowicach świadczy o tym, że nie ma mowy o odpuszczaniu Pucharu Polski przez Zagłębie. W porównaniu do meczu w Jastrzębiu jest kilka zmian, ale raczej nie są to zmiany na gorsze - na bramce za Matko Perdijicia zagra Kamil Bielikow. W środku obrony w miejsce Lukáša Ďuriški i Mateusza Machały wystąpią wracający po kontuzji Dominik Jończy oraz Vedran Dalić. Za Nikolasa Korzenieckiego w środku pomocy wystąpi Wojciech Kamiński, a za Alexa Tanque do składu wskoczył Maksymilian Banaszewski, z którym trener Artur Skowronek miał okazję współpracować już w Stali Mielec.
0' 14:10 Dzień dobry! Witamy ze Zdzieszowic i zapraszamy na relację z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy miejscowym Ruchem a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w ZdzieszowicachGaleria zdjęć z meczu w Zdzieszowicach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wygranego meczu w Zdzieszowicach. » Czytaj więcej
Artur Skowronek po meczu w ZdzieszowicachArtur Skowronek po meczu w Zdzieszowicach Po wygranym 6:0 meczu Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice poprosiliśmy o komentarz trenera Zagłębia Sosnowiec, Artur Skowronek. » Czytaj więcej
Pewny awansPewny awans Zagłębie Sosnowiec wygrało w Zdzieszowicach z Ruchem 6:0 i awansowalo do 1/16 finału Pucharu Polski. Trzy gole strzelił Szymon Sobczak, dwa Szymon Pawłowski, a jednego Kacper Smoleń. » Czytaj więcej