2021-12-03, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
5:0(2:0)
Górnik Polkowice
Stroje: zielone (4-5-1)
12. Kamil Bielikow   77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 28. Maciej Ambrosiewicz 16. Dawid Ryndak (71' 7. Patryk Bryła) 96. Wojciech Szumilas 6. João Oliveira (76' 11. Wojciech Kamiński) 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (71' 22. Quentin Seedorf) 9. Szymon Sobczak (83' 67. Alex Tanque) 8. Szymon Pawłowski (76' 88. Adrian Troć)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 18. Lukáš Ďuriška 32. Kacper Smoleń 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Szymon Sobczak 31' 2:0 - Szymon Pawłowski 35' 3:0 - Szymon Pawłowski 65' 4:0 - Quentin Seedorf 71' 5:0 - Quentin Seedorf 73'
44' Marcin Biernat 54' Bruno Żołądź 61' Dominik Jończy 79' Wojciech Kamiński
74. Jakub Szymański 11. Dominik Radziemski 27. Marcin Biernat (46' 3. Mateusz Magdziak) 5. Paweł Kucharczyk 4. Jarosław Ratajczak 23. Eryk Sobków (46' 25. Karol Fryzowicz; 51' 16. Maciej Bancewicz) 8. Bruno Żołądź (70' 30. Kamil Wacławczyk) 13. Adrian Purzycki17. Mariusz Szuszkiewicz 22. Adam Mazurowski 37. Mateusz Piątkowski (90' 15. Kacper Poczwardowski)   Rezerwowi: 1. Marcin Furtak 6. Rafał Karmelita 21. Maciej Sowiński 84. Marek Opałacz   Trener: Paweł Barylski
Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole) - Krzysztof Myrmus (Bielsko-Biała), Jacek Tokarski (Opole). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze), VAR: Tomasz Marciniak (Płock), AVAR: Piotr Urban (Warszawa)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!
90+3' Alex Tanque pogubił się w dryblingu.
90+2' Wojciech Kamiński faulowany przez Macieja Bancewicza.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku - Kacper Poczwardowski za Mateusza Piątkowskiego.
88' Kamil Bielikow łapie piłkę po dośrodkowaniu Dominika Radziemskiego.
87' Lewą nogą z 15 metrów uderzał Jarosław Ratajczak. Broni Kamil Bielikow.
86' Adrian Purzycki faulowany przez Patryka Bryłę.
85' Po podaniu Quentina Seedorfa strzelał Adrian Troć, ale został zablokowany.
84' Róg dla Zagłębia, ale po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa nikt nie sięgnął piłki.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Sobczaka.
80' Maciej Bancewicz trafił z rzutu wolnego w mur.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Kamińskiego za faul na Mariuszu Szuszkiewiczu.
77' Szymon Pawłowski doszedł do ławki rezerwowych i został nagrodzony brawami.
76' zmiana Druga podwójna zmiana w Zagłębiu - Wojciech Kamiński za João Oliveirę i Adrian Troć za Szymona Pawłowskiego.
73' gol - piłka nożna 5:0 Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski z lewej strony boiska podał w pole karne do Quentina Seedorfa, a ten ze spokojem strzelił prawą nogą obok bramkarza.
71' gol - piłka nożna 4:0 Po zagraniu Patryka Bryły w pole karne piłkę trącił Szymon Sobczak i z bliska do bramki, w swoim pierwszym kontakcie, wpakował ją Quentn Seedorf.
71' zmiana Patryk Bryła za Dawida Ryndaka i Quentin Seedorf za Maksymiliana Banaszewskiego.
70' zmiana Czwarta zmiana w Górniku - Kamil Wacławczyk za Bruno Żołądzia.
69' Szymon Pawłowski polował na trzecią bramkę, ale stracił piłkę w polu karnym gości.
68' Strzał "Denvera" był dziesiątym celnym strzałem sosnowiczan w dzisiejszym meczu.
67' Po podaniu Szymona Sobczaka z 18 metrów strzelał Dawid Ryndak. Broni Jakub Szymański.
65' gol - piłka nożna 3:0 Kapitalne podanie João Oliveiry ze środka boiska do wbiegającego w pole karne Szymona Pawłowskiego który minął Jakuba Szymańskiego i posłał piłkę do bramki.
63' Szymon Pawłowski wyłożył piłkę z prawej strony na 14. metr do João Oliveiry. Portugalczyk uderzył po ziemi, a Jakub Szymański wybił futbolówkę na róg.
62' Kamil Bielikow na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego,
62' Po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Dominik Jończy.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Jończego za faul na Adamie Mazurowskim.
59' Adrian Purzycki faulowany w środku boiska przez João Oliveirę.
58' Z lewego skrzydła wrzucał Dawid Gojny. W polu karnym interweniował Paweł Kucharczyk.
57' Maksymilian Banaszewski faulował Jarosława Ratajczaka w polu karnym Górnika.
56' Z prawego skrzydła dośrodkował Szymon Sobczak, a głową z bliska strzelał João Oliveira. Jakub Szymański odbił piłkę na róg.
55' Szymon Sobczak faulowany przez Dominika Radziemskiego.
54' żóta kartka Bruno Żołądź ukarany żółtą kartką za faul na Macieju Ambrosiewiczu.
54' Bruno Żołądź przerwał akcję Szymona Pawłowskiego przed polem karnym gości.
51' zmiana Trzecia zmiana w Górniku - Maciej Bancewicz za Karola Fryzowicza.
51' João Oliveira strzelił wysoko nad poprzeczką z 20 metrów.
51' Szymon Pawłowski podawał w pole karne z lewego skrzydła, ale za plecy swoich kolegów.
49' Górnik gra w dziesiątkę, bo urazu doznał wprowadzony na początku drugiej połowy Karol Fryzowicz.
49' Adrian Purzycki faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
46' Niedokładne podanie Bruno Żołędzia. Grę wznowi Kamil Bielikow.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Podwójna zmiana w Górniku - Karol Fryzowicz za Eryka Sobkowa i Mateusz Magdziak za Marcina Biernata.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 40 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+1' Górnik zamknięty we własnym polu karnym. Po podaniu Dawida Gojnego nad bramką strzelał Dominik Jończy.
45' Z rzutu wolnego z około 28 metrów Wojciech Szumilas trafił w mur.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Biernata za faul na Szymonie Sobczaku.
42' Beznadziejnie rozegrany rzut rożny przez Zagłębie. Najpierw źle zagrał Dawid Gojny, potem Dawid Ryndak. Górnik miał kontrę i błędy swoich starszych kolegów naprawił Maciej Ambrosiewicz.
42' Mamy kolejny rzut rożny po interwencji Dominika Radziemskiego.
41' João Oliveira w polu karnym Zagłębia faulowany przez Mateusza Piątkowskiego.
39' Szymon Sobczak nie opanował w polu karnym piłki podawanej z lewego skrzydła przez João Oliveirę.
38' Kamil Bielikow interweniuje po strzale Jarosława Ratajczaka z dystansu.
35' gol - piłka nożna 2:0 Po podaniu Dominika Jończego Szymon Pawłowski na linii pola karnego zwiódł Dominika Radziemskiego i uderzył lewą nogą. Piłka wpadła do bramki po błędzie Jakuba Szymańskiego.
35' Dominik Radziemski wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Dawida Gojnego.
33' Szymon Sobczak zdobył swoją 11. ligowę bramkę w tym sezonie, 12. w tym roku i 15. w barwach Zagłębia łącznie z Pucharem Polski.
31' gol - piłka nożna 1:0 Jakub Szymański odbił piłkę po strzale Szymona Sobczaka z rzutu karnego, ale nasz najlepszy strzelec wykorzystał dobitkę.
30' Dominik Radziemski sfaulował Szymona Pawłowskiego w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny.
29' Dawid Gojny dośrodkował na bliższy słupek. Piłkę wybił Dominik Radziemski.
28' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłkę klatką piersiową na róg wybił Dominik Radziemski.
27' Na spalonym Szymon Pawłowski.
26' Wojciech Szumilas zagrał z rzutu rożnego przed pole karne do Dawida Gojnego, który dośrodkował lewą nogą a piłkę złapał Jakub Szymański.
25' Szymon Sobczak wywalczył kolejny róg dla Zagłębia.
24' Kontra Górnika. Jarosław Ratajczak podaje w pole karne z lewego skrzydła, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.
21' Dawid Gojny zagrał prostopadłe podanie w pole karne. Szymon Sobczak przyjął futbolówkę i składał się do strzału. Uniemożliwił mu to jednak swoją interwencją Paweł Kucharczyk.
21' Goście ruszyli z kontrą po rogu dla sosnowiczan, ale akcję przed polem karnym Zagłębia przerwał Dominik Jończy.
20' Wojciech Szumilas dośrodkował na bliższy słupek, a Szymon Sobczak przegrał walkę w powietrzu.
20' Trzeci róg dla Zagłębia.
20' Po podaniu Maksymilian Banaszewskiego Szymon Pawłowski oddał strzał prawą nogą z lewej strony pola karnego. Podkręconą piłkę zdołał odbić Jakub Szymański.
18' Dawid Gojny rozegrał piłkę z Szymonem Pawłowskim, który stracił futbolówkę w polu karnym Górnika.
17' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła Jarosław Ratajczak wybija piłkę głową, a ta trafia na nogę Szymona Pawłowskiego, który przymierzył pod poprzeczkę. Jakub Szymański obronił strzał i mamy róg.
16' Z prawego skrzydła wrzucał Bruno Żołądź. Piłkę głową w polu karnym zagrał Maciej Ambrosiewicz.
14' Szymon Sobczak faulował w ataku Marcina Biernata.
12' Zamieszanie pod bramką Górnika po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu. Grę wznowi bramkarz gości.
11' Po strzale Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego piłkę na róg paruje Jakub Szymański.
10' Wojciech Szumilas faulowany przez Mateusza Piątkowskiego
9' Co za akcja Zagłębia! Dwie interwencje Marcina Biernata. Który najpierw zablokował w polu bramkowym strzał Maksymiliana Banaszewskiego z 8 metrów, a za chwilę interweniował na linii bramkowej po dobitce Szymona Pawłowskiego.
8' Maksymilian Banaszewski w polu karnym Górnika ograł jednego rywala, ale zatrzymał się na drugim.
6' Po dośrodkowaniu Adriana Purzyckiego z prawego skrzydła niecelnie główkował zamykający akcję na dalszym słupku Mateusz Piątkowski.
5' João Oliveira po powrocie na boisko wyróżnia się "czapką" zrobioną z bandaża.
5' Dawid Gojny zagrał z lewego skrzydła w pole karne, ale na spalonym był Szymon Sobczak.
4' Maksymilian Banaszewski po podaniu Szymona Pawłowskiego znalazł się z piłką w polu karnym Górnika, ale został zatrzymany przez rywali.
3' Dziś w obronnej trójce Zagłębia Maciej Ambrosiewicz gra na lewej stronie, Dominik Jończy na prawej, a w środku Vedran Dalić.
2' Gra przerwana przez sędziego po zderzeniu João Oliveiry i Marcina Biernata.
1' Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego.
1' gwizdek Zaczęła się pierwsza połowa spotkania.
0' 18:01 Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego w tym tygodniu kibica Zagłębia "Bąbika".
0' 17:58 Górnik Polkowice zagra dziś w jednolitych zielonych strojach, a Zagłębie całe na czarno.
0' 17:55 Dzisiejszy mecz jest 39. spotkaniem Zagłębia w 2021 roku. Wiosną zagraliśmy 17 meczów, a jesienią 20 w lidze i 2 w Pucharze Polski. Więcej w tym roku już nie będzie.
0' 17:50 Zagłębie do meczu z Górnikiem przystępuje po serii dwóch zwycięstw na własnym boisku. Jeśli nasz zespół odniesie dziś trzeci kolejny triumf, to zanotuje najdłuższą serię wygranych u siebie od wiosny 2018.
0' 17:40 Pięć zwycięstw Zagłębia, pięć remisów i sześć zwycięstw klubu z Polkowic (występującego pod nazwą KS i Górnik). Tak wygląda bilans dotychczasowych starć pomiędzy Zagłębiem a dzisiejszymi rywalami. Jeśli zaś chodzi o meczu w Sosnowcu, to wygląda ostatnio nieco gorzej. Zagłębie nie wygrało trzech ostatnich meczów u siebie z polkowiczanami. Co więcej - nawet nie strzeliło w nich bramki.
0' 17:35 Górnik Polkowice jest jedną z czterech drużyn, z którymi Zagłębie już w tym sezonie wygrało i jedynym zespołem, któremu sosnowiczanie w ligowym meczu strzelili aż cztery bramki. Liczymy na to, że podopieczni Artura Skowronka po raz drugi w tym sezonie wygrają z polkowiczanami i zdobędą komplet punktów w starciu z rywalem w walce o utrzymanie.
0' 17:25 Dwóch zmian w składzie dokonał trener Artur Skowronek w porównaniu do meczu w Łodzi. Do pierwszego zespołu wrócili pauzujący w niedzielę za cztery żółte kartki Vedran Dalić i Dominik Jończy, a na ławce usiedli Wojciech Kamiński i Lukáš Ďuriška. Wśród rezerwowych jest także nieobecny w Łodzi Patryk Bryła.
0' 17:15 Dobry wieczór! W grudniowe, chłodne popołudnie nie ma nic lepszego od przyjścia na Stadion Ludowy i oglądania ostatniego już w tym roku ligowego meczu Zagłębia. Rywalem naszej drużyny będzie Górnik Polkowice.
Skrót meczu z GórnikiemSkrót meczu z Górnikiem Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z Górnikiem Polkowice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PolkowicamiKonferencja prasowa po meczu z Polkowicami Na konferencji prasowej po meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Polkowice pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie gromi na koniec rokuZagłębie gromi na koniec roku Zagłębie wygrało z Górnikiem Polkowice 5:0 w ostatnim meczu w 2021 roku. Gole strzelili Szymon Sobczak (31'), Szymon Pawłowski (35' i 65') i Quentin Seedorf (71' i 73'). » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Górnikiem PolkowiceZdjęcia z meczu z Górnikiem Polkowice Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Polkowice. » Czytaj więcej