2021-11-24, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: zielone (3-4-3)
3:2(3:0)
Chrobry Głogów
12. Kamil Bielikow 77. Dominik Jończy (73' 18. Lukáš Ďuriška) 13. Vedran Dalić 11. Wojciech Kamiński 16. Dawid Ryndak 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (65' 96. Wojciech Szumilas) 94. Dawid Gojny 10. Maksymilian Banaszewski (80' 22. Quentin Seedorf) 9. Szymon Sobczak (73' 7. Patryk Bryła) 8. Szymon Pawłowski (80' 67. Alex Tanque)    Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Marin Galić 32. Kacper Smoleń 99. Damian Pawłowski   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Maksymilian Banaszewski 19' 2:0 - Szymon Pawłowski 36' 3:0 - Szymon Pawłowski 45' 3:1 - Marcel Ziemann 53' 3:2 - Michał Rzuchowski 86'
39' Michał Ilków-Gołąb 48' Jaka Kolenc 51' Marcel Ziemann 58' Dominik Jończy 76' Mateusz Machaj 90+2' Quentin Seedorf 90+4' Vedran Dalić 90+4' Wojciech Szumilas
1. Rafał Leszczyński 18. Michal Ilków-Gołąb 2. Maksym Iwanowicz (88' 20. Eryk Pieczarka) 5. Mavroudis Bougaidis 19. Marcel Ziemann 7. Mateusz Bochnak (55' 23. Dominik Dziąbek) 8. Jaka Kolenc (55' 16. Robert Mandrysz) 27. Michał Rzuchowski 11. Mikołaj Lebedyński (55' 89. Mateusz Machaj) 77. Dominik Piła 10. Hubert Turski (55' 9. Dennis van der Heijden)   Rezerwowi: 22. Karol Dybowski 21. Tomasz Cywka 29. Paweł Tupaj31. Oliver Praznovsky    Trener: Ivan Djurdjević
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Maciej Śliwiński (Poznań), Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Jacek Lis (Ruda Śląska). VAR: Jacek Małyszek (Lublin), AVAR: Dawid Golis (Skierniewice)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia z grę na czas.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za odkopnięcie piłki po gwizdku.
90+5' Michał Rzuchowski z 20 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za niesportowe zachowanie.
90+4' Marcel Ziemann blokuje dośrodkowanie Patryka Bryły.
90+3' Eryk Pieczarka sfaulował w ataku Macieja Ambrosiewicza.
90+3' Mavroudis Bougaidis z autu posłał piłkę w pole karne, ale sytuację wyjaśnił wykopem Patryk Bryła.
90' Marcel Ziemann z 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym. Eryk Pieczarka za Maksyma Iwanowicza.
86' gol - piłka nożna 3:2 Mateusz Machaj dośrodkował z lewego skrzydła. Michał Ilków-Gołąb z końcowej linii zagrał piłkę głową do Michała Rzuchowskiego, a ten strzałem z 5 metrów pokonał Kamila Bielikowa
85' Dawid Ryndak zablokował wrzutkę Dominika Piły. Róg dla Chrobrego.
84' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa niecelnie główkował Alex Tanque.
84' Alex Tanque wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
82' Rzut wolny dla Chrobrego z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja niecelnie główkował Mavroudis Bougaidis.
80' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Pawłowskiego i Quentin Seedorf za Maksymiliana Banaszewskiego.
78' Dwie próby strzałów w wykonaniu Dominika Dziąbka. Za pierwszym razem trafił w Wojciecha Kamińskiego, a za drugim interweniował Vedran Dalić.
76' żóta kartka Mateusz Machaj ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Bryle.
75' Michał Ilków-Gołąb przedarł się w pole karne Zagłębia, ale po jego zagraniu piłka wpadła w ręce Kamila Bielikowa.
74' Po zejściu Szymona Sobczaka na szpicy gra teraz Szymon Pawłowski.
73' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Szymona Sobczaka i Lukáš Ďuriška za Dominika Jończego.
73' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
71' Dominik Piłka przymierzył mniej więcej z tej samej odległości, co Marcel Ziemann, ale posłał piłkę wysoko i daleko od bramki Zagłębia.
70' Z rzutu rożnego wrzucił Mateusz Machaj, a w walce o piłkę w polu karnym Michał Ilków-Gołąb sfaulował Dominika Jończego.
69' Dominik Jończy wybił piłkę głową na rzut rożny.
68' Wojciech Szumilas po podaniu Maksymiliana Banaszewskiego strzelił nad bramką zza narożnika pola karnego.
67' Szymon Pawłowski uderzył po ziemi z pola karnego. Trafił piłką w Maksyma Iwanowicza i jest róg dla Zagłębia.
66' Strzał Dawida Ryndaka zablokowany przez Roberta Mandrysza. Mamy róg.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Szumilas za João Oliveirę.
65' Na spalonym Maksymilian Banaszewski.
63' Dominik Jończy główkuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu.
63' Kolejny róg dla Chrobrego. Dominik Jończy przerwał akcję Dominika Piły.
62' Zagłębie po przerwie wyraźnie się pogubiło
60' Kamil Bielikow piąstkuje piłkę po wrzutce Mateusza Machaja z rogu.
60' Po akcji Mateusza Machaja kolejny korner dla Chrobrego.
58' żóta kartka Odłożona żółta kartka dla Dominika Jończego za faul.
58' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu nasza obrona oddaliła zagrożenie od bramki.
58' Goście idą za ciosem i wywalczyli rzut rożny.
55' zmiana Poczwórna zmiana w Chrobrym. Zeszli Mateusz Bochnak, Jaka Kolenc, Hubert Turski i Mikołaj Lebedyński. Weszli Dennis van der Heijden,, Robert Mandrysz, Dominik Dziąbek i Mateusz Machaj.
55' Rzut rożny dla Chrobrego i niepewna interwencja Kamila Bielikowa.
53' gol - piłka nożna 3:1 Marcel Ziemann uderzył z około 25 metrów i piłka wpadła do bramki po błędzie Kamila Bielikowa.
52' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego na spalonym był Szymon Sobczak.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Marcela Ziemanna za faul na Szymonie Sobczaku.
49' João Oliveira faulował w ataku Michała Rzuchowskiego.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Jaki Kolenca za faul na Szymonie Sobczaku.
46' Warto dodać, że Zagłębie w pierwszej połowie oddało trzy celne strzały i wszystkie zakończyły się bramkami.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Jest pięknie!
45' gol - piłka nożna 3:0 João Oliveira na połowie Chrobrego odebrał piłkę Hubertowi Turskiemu i podał do Dawida Gojnego, a ten kapitalnym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Szymona Pawłowskiego, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok Rafała Leszczyńskiego.
44' Wrzutka Szymona Pawłowskiego w pole karne Chrobrego i interwencja Maksyma Iwanowicza.
43' Dawid Gojny zagrał z pierwszej piłki w pole karne do João Oliveiry, ale niestety Portugalczyk upadł na murawę.
41' Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał Jaka Kolenc, a w powietrzu górą był Wojciech Kamiński.
40' Dominik Piła faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
39' żóta kartka Michał Ilków-Gołąb ukarany żółtą kartką za faul na Maksymilianie Banaszewskim.
38' João Oliveira sfinalizował strzałem akcję zainicjowaną dośrodkowaniem Dawida Ryndaka, ale strzał był mocno niecelny.
36' gol - piłka nożna 2:0 Dawid Ryndak dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska. Szymon Sobczak przyjął piłkę i odegrał do tyłu do Szymona Pawłowskiego, który strzałem lewą nogą z 12 metrów strzelił drugą bramkę dla Zagłębia.
36' Z prawego skrzydła wrzucał Michał Ilków-Gołąb, a piłkę z pola karnego wybił Vedran Dalić.
34' Zagłębie mogło wyjść z kontrą, ale źle z własnej połowy zagrywał Maciej Ambrosiewicz.
33' Dawid Goiny powstrzymał faulem akcję Mikołaja Lebedyńskiego.
33' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Maksyma Iwanowicza.
32' Na spalonym Szymon Sobczak.
32' João Oliveira dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę z pola karnego na aut wybił Marcel Ziemann.
31' João Oliveira powalczył przy bocznej linii boiska z Michałem Ilków-Gołąbem i wywalczył wrzut z autu.
30' Maksym Iwanowicz sfaulował Maksymiliana Banaszewskiego.
29' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła. João Oliveira przewrócił się w polu karnym Chrobrego, a akcję zamknął Szymon Pawłowski, który trafił w boczną siatkę.
28' Dośrodkowywał Michał Ilków-Gołąb, a po zagraniu głową Huberta Turskiego piłka wyszła poza końcową linię boiska.
27' Dawid Ryndak faulował Mikołaja Lebedyńskiego na połowie gości.
26' Szymon Sobczak faulowany na połowie Chrobrego przez Jakę Kolenca.
26' Akcja Dominika Piły przerwana w polu karnym Zagłębia przez João Oliveirę.
24' Po strzale Szymona Pawłowskiego z 20 metrów piłka trafiła w Mikołaja Lebedyńskiego.
23' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła Mavroudis Bougaidis nie pozwolił dojść do piłki Szymonowi Sobczakowi.
20' Pierwszą bramkę w barwach Chrobrego Maksymilian Banaszewski strzelił w meczu z Zagłębiem. Pierwszą bramkę w barwach Zagłębia Maksymilian Banaszewski strzelił w meczu z Chrobrym.
19' gol - piłka nożna 1:0 Po wykopie piłki przez Kamila Bielikowa João Oliveira zgrał piłkę głową do Maksymiliana Banaszewskiego, a ten wbiegł w pole karne, minął dwóch rywali i strzelił prawą nogą z około 12 metrów.
19' Dominik Jończy wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Jakę Kolenca.
18' Pierwszy faul sosnowiczan. Maciej Ambrosiewicz nieprzepisowo powstrzymywał Dominika Piłę.
16' Rafał Leszczyński złapał w polu bramkowym piłkę dośrodkowaną przez Dominika Jończego z prawego skrzydła.
14' Marcel Ziemann dośrodkował z lewego skrzydła, w piłkę w polu karnym trącił głową Mikołaj Lebedyński.
13' Sędzia przerwał grę, bo na murawie leży João Oliveira.
12' Po wrzutce Dawida Gojnego z lewej strony boiska Marcel Ziemann wybił piłkę z pola karnego.
12' Mavroudios Bougaidis interweniował w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
11' Wojciech Kamiński ciałem zastawiał Mateusza Bochnaka i pozwolił piłce wyjść poza końcową linię boiska.
10' Nie wiadomo co chciał zrobić Dawid Gojny z rzutu rożnego. Na szczęście pogubili się także goście i zamiast kontry Chrobrego był aut dla Zagłębia.
9' Marcel Ziemann interweniuje przy dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła. Róg dla Zagłębia.
8' Z rzutu rożnego wrzucał Jaka Kolenc, piłkę w polu karnym zagrał Mikołaj Lebedyński i wpadła ona w ręce Kamila Bielikowa.
8' Dawid Ryndak trafiony przy dośrodkowaniu Marcela Ziemanna i Chrobry ma pierwszy róg.
7' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego na 5. metrze interweniował Rafał Leszczyński.
7' Szymon Pawłowski faulowany przez Mateusza Bochnaka.
6' Za nami sześć minut gry i jeszcze nie było ani jednej próby strzału
3' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego zablokowane przez Maksyma Iwanowicza.
1' Po podaniu Szymona Pawłowskiego na spalonym znajdował się Szymon Sobczak. Sędzia asystent odczekał chwilę z podniesieniem chorągiewki, ale gdy nasz napastnik został zablokowany w polu karnym przez Mavroudisa Bougaidisa, flaga poszła w górę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Piłkarze Zagłębia zagrają dziś w jednolitych zielonych strojach, a Chrobry cały na biało.
0' 17:50 Wśród gości VIP obecnych na dzisiejszym meczu jest Jan Urban. W sobotę odwiedził on Stadion Ludowy przy okazji meczu z Arką Gdynia i Zagłębie przełamało serię dziesięciu spotkań u siebie bez wygranej, a prowadzony przez Urbana Górnik Zabrze wygrał dzień później z Legią Warszawa.
0' 17:45 Skoro Zagłębie przełamało się w sobotę i przerwało serię dziesięciu meczów z rzędu bez wygranej na Stadionie Ludowym, to dlaczego nasz zespół miałby dziś nie przełamać wspomnianej przed chwilą serii czterech porażek z Chrobrym, a także passy pięciu przegranych z drużynami prowadzonymi przez trenera Ivana Djurdjevicia (tutaj trzeba doliczyć również przegraną 0:4 z Lechem Poznań w Ekstraklasie)? Zwycięstwo lub remis w meczu z Chrobrym będzie oznaczało, że Zagłębie opuści strefę spadkową.
0' 17:35 Na zwycięstwo nad Chrobrym czekamy w Zagłębiu od 5 maj 2018. Wtedy, w drodze po awans do Ekstraklasy, nasz zespół zanotował serię sześciu kolejnych wygranych i jedną z nich była wygrana w Głogowie 2:1 po golach Žarko Udovičicia i Vamary Sanogo. Sosnowiczanom w triumfie nie przeszkodziła gra w osłabieniu przez prawie całą drugą połowę po dwóch żółtych kartkach dla Tomasza Nawotki. Od tamtej pory nasz zespół przegrał cztery kolejne mecze z Chrobrym i strzelił w nich zaledwie jedną bramkę.
0' 17:25 W pierwszej jedenastce Zagłębia zagra dziś sprowadzony latem z Chrobrego Głogów Maksymilian Banaszewski. Nie strzelił on jeszcze żadnej bramki dla naszego zespołu, ale w poprzednim spotkaniu zaliczył asystę przy golu Szymona Sobczak. Banaszewski swoją pierwszą bramkę dla Chrobrego strzelił w meczu z Zagłębiem wiosną 2020, więc może teraz dla odmiany premierowe trafienie w Zagłębiu zanotuje w starciu z głogowianami? Na ławce rezerwowych jest za to drugi z byłych zawodników Chrobrego, Patryk Bryła. Z kolei poza meczową kadrą zespołu z Głogowa znalazł się grający przez półtora roku w Zagłębiu Adam Banasiak.
0' 17:15 Trener Artur Skowronek wystawił dziś do gry dokładnie taką samą jedenastkę, jaka w sobotę wyszła od pierwszej minuty podczas meczu z Arką Gdynia. Choć do dyspozycji naszego szkoleniowca jest już drugi najlepszy strzelec zespołu Wojciech Szumilas, który z Arką pauzował za cztery żółte kartki, to rozpocznie on mecz na ławce rezerwowych, a w środku pomocy zagra ten sam duet, co w sobotę, a więc Maciej Ambrosiewicz i João Oliveira.
0' 17:05 Dzień dobry, witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z zaległego meczu 17. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Prezentujemy fotorelację z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Chrobrego Głogów, wygranego przez naszą drużynę 3-2. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ChrobrymSkrót meczu z Chrobrym Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip.  » Czytaj więcej
Zagłębie nad kreskąZagłębie nad kreską Zagłębie Sosnowiec pokonało Chrobrego Głogów 3:2 (3:0) i awansowało na 14. miejsce w tabeli. Gole dla sosnowiczan strzelili Maksymilian Banaszewski (19') i Szymon Pawłowski (36' i 45'). » Czytaj więcej