2021-10-24, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:2(1:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stroje: białe (5-4-1)
23. Matko Perdijić 28. Maciej Ambrosiewicz 77. Dominik Jończy 11. Wojciech Kamiński 16. Dawid Ryndak 96. Wojciech Szumilas (73' 13. Vedran Dalić) 6. João Oliveira (86' 21. Nikolas Korzeniecki) 94. Dawid Gojny (65' 22. Quentin Seedorf) 10. Maksymilian Banaszewski 9. Szymon Sobczak 8. Szymon Pawłowski (65' 7. Patryk Bryła)     Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 18. Lukáš Ďuriška 67. Alex Tanque 32. Kacper Smoleń 4. Mateusz Machała   Trener: Artur Skowronek
1:0 - Szymon Sobczak 21' 1:1 - Kamil Biliński 39' 1:2 - Joan Roman 87' 2:2 - Patryk Bryła 89'
31' Ezequiel Bonifacio 59' Maciej Ambrosiewicz 69' Wojciech Szumilas 71' Titas Milašius 83' Patryk Bryła 88' Joan Roman
1. Martin Polaček 2. Ezequiel Bonifacio (85' 77. Konrad Gutowski) 3. Mateusz Wypych 44. Julio Rodriguez 6. Maciej Kowalski-Haberek22. Kacper Gach (74' 10. Dawid Polkowski) 17. Titas Milašius (85' 95. Marko Roginić) 37. Mathieu Scalet 7. Dominik Frelek 20. Giorgi Merebaszwili (74' 33. Juan Roman) 9. Kamil Biliński   Rezerwowi: 40. Michal Pesković 8. Michał Janota 14. Filip Laskowski 89. Daniel Mikołajewski 99. Kacper Wełniak   Trener: Piotr Jawny
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Michał Pierściński (Warszawa), Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Mateusz Jenda (Warszawa), VAR: Sebastian Jarzębak (Bytom), AVAR: Paulina Baranowska (Toruń)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90' Podbeskidzie miało dobrą okazję do strzelenia trzeciej bramki, ale Wojciech Kamiński powstrzymał Kamila Bilińskiego.
89' gol - piłka nożna 2:2 Zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia po wrzucie z autu Vedrana Dalicia. Maciej Kowalski-Haberek zbyt krótko wybił piłkę. Dopadł do niej Patryk Bryła i strzałem lewą nogą pokonał Martina Polacka.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Joana Romana za zdjęcie koszulki po bramce.
87' gol - piłka nożna 1:2 Akcja dwóch rezerwowych gości. Konrad Gutowski z lewego skrzydła zagrał w pole karne do Joana Romana, który miał sporo miejsca i czasu, aby obrócić się z piłką i uderzyć prawą nogą do bramki Zagłębia.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki za kontuzjowanego João Oliveirę.
85' zmiana Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Konrad Gutowski wchodzi za Ezequiela Bonifacio, a Marko Roginić zmienia Titasa Milasiusa.
84' Patryk Bryła obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra za tydzień z Sandecją Nowy Sącz.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Bryły za faul na Titasie Milasiusie.
81' Kiks Dominika Jończego w polu karnym Zagłębia, ale na szczęście bez konsekwencji.
80' Maciej Kowalski-Haberek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego z rogu.
79' Szymon Sobczak wywalczył róg dla Zagłębia.
77' Wojciech Myć ruszył sprintem, żeby powstrzymać Kamila Bilińskiego i Wojciecha Kamińskiego, między którymi się zaogniło.
76' Szymon Sobczak znalazł się z piłką w polu karnym gości, ale tylko trafił w nogę Julio Rodrigueza.
75' Maciej Ambrosiewicz przeszedł do środka pomocy, a Vedran Dalić gra na prawej obronie.
74' zmiana Dwie zmiany w Podbeskidziu. Dawid Polkowski za Giorgiego Merebaszwilego i Joan Roman za Kacpra Gacha.
73' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Vedran Dalić za Wojciecha Szumilasa.
73' Szymon Sobczak faulował w ataku Dominika Frelka.
71' żóta kartka Titas Milašius upadł w polu karnym Zagłębia, a potem miał pretensje do arbitrów i obejrzał żółtą kartkę.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Szumilasa za faul na Titasie Milasiusie.
67' Sędzia Wojciech Myć przerwał grę, bo na murawie leży Kamil Biliński.
65' Patryk Bryła w swojej pierwszej akcji przedarł się lewą stroną i dośrodkował w pole bramkowe. Piłka w rękach bielskiego bramkarza.
64' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Bryła za Szymona Pawłowskiego i Quentin Seedorf za Dawida Gojnego.
63' Szykuje się podwójna zmiana w Zagłębiu.
62' Krótkie rozegranie rogu nie przyniosło powodzenia.
61' Maksymilian Banaszewski zagrał na lewą stroną pola karnego do Szymona Pawłowskiego, który zrobił zwód, przełożył piłkę na prawą nogę i oddał strzał. Piłka zablokowana przez Ezequiela Bonifacio i mamy róg.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Kamilu Bilińskim.
58' Po rajdzie Macieja Kowalskiego- Haberka lewą stroną boiska i dośrodowaniui w pole karne nad bramką z około 12 metrów uderzał Titas Milasius.
57' Zablokowany strzał Macieja Ambrosiewicza z około 25 metrów. Piłka po odbiciu od jednego z rywali trafia do bramkarza.
54' Nieporozumienie pomiędzy Szymonem Sobczakiem i Maksymilianem Banaszewskim.
52' Wojciech Szumilas dośrodkował na bliższy słupek do Szymona Sobczaka, a ten strzelił piętą obok bramki.
51' Szymon Sobczak po wrzucie z autu dośrodkował w kierunku Szymona Pawłowskiego, a piłkę na róg wybił Kacper Gach.
50' Szymon Pawłowski wybija piłkę po dośrodkowaniu Titasa Milasiusa z rogu.
50' Dośrodkowanie Giorgiego Merebaszwilego w pole karne i będzie kolejny róg dla gości.
49' Dawid Ryndak przerwał akcję Giorgiego Merebaszwilego. Róg dla bielszczan.
48' Titas Milasius faulowany przez Wojciecha Szumilasa.
47' Kacper Gach faulował w ataku Dawida Ryndaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+5' gwizdek VAR uznał, że nie było żadnego faulu, a sędzia zakończył pierwszą połowę.
45+4' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu w polu karnym Podbeskidzia upadli Szymon Sobczak i Dominik Jończy. Nic nie było, ale jeszcze VAR sprawdza.
45+2' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła w kierunku João Oliveiry, a piłkę głową na róg wybił Julio Rodriguez.
45+1' Maksymilian Banaszewski nie opanował piłki w polu karnym.
45' doliczony czas +3
45' Szymon Sobczak faulowany przez Macieja Kowalskiego-Haberka.
43' Po wrzutce Titasa Milasiusa lekko głową uderzał Mateusz Wypych. Broni Matko Perdijić.
43' I jeszcze jeden róg dla gości.
42' Dominik Jończy wybija piłkę po dośrodkowaniu Giorgiego Merebaszwilego.
42' Gramy dalej. Będzie róg dla bielszczan.
41' VAR analizuje sytuację w polu karnym Zagłębia.
40' Giorgi Merebaszwili przewrócił się w polu karnym po starciu z Dawidem Ryndakiem.
39' gol - piłka nożna 1:1 Mathieu Scalet podał do Giorgiego Merebaszwilego, który zgrał głową do Kamila Bilińskiego, a ten strzałem prawą nogą z około 14 metrów pokonał Matko Perdijicia.
38' Kacper Gach znalazł się z piłką w polu karnym, ale podał do nikogo.
36' Zagłębie ruszyło z kontrą, ale Szymon Pawłowski zbyt mocno podał do Szymona Sobczaka.
34' Wojciech Szumilas faulował Dominika Frelka w środku boiska.
33' Szymon Pawłowski wyjechał z piłką za końcową linię boiska.
32' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej żadnemu z sosnowiczan.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Ezequiela Bonifacio za faul na João Oliveirze
31' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
29' Po dośrodkowaniu z rogu goście mają aut na wysokości pola karnego.
28' Ezequiel Bonifacio podawał w pole karne do Giorgiego Merebaszwilego. Piłkę na róg wybił Dominik Jończy.
27' Szymon Pawłowski przedarł się w pole karne Podbeskidzia, ale niecelnie strzelił z ostrego kąta.
27' Po podaniu Giorgiego Merebaszwilego zza pola karnego strzelał Titas Milašius. Piłka po rykoszecie wpada w ręce Matko Perdijicia.
25' Po podaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska strzelał Maksymilian Banaszewski, a piłkę z pola bramkowego wybił Mateusz Wypych.
24' Paulina Baranowska pełniąca dziś obowiązki sędziego AVAR uznała, że nie było spalonego.
23' Trwa weryfikacja VAR, bo Szymon Pawłowski w momencie podania od Maksymiliana Banaszewskiego mógł być na spalonym.
21' gol - piłka nożna 1:0 Maksymilian Banaszewski podał na prawe skrzydło do Szymona Pawłowskiego, który dośrodkował w pole karne, a Szymon Sobczak strzałem głową z około 6 metrów dał Zagłębiu prowadzenie.
20' Mathieu Scalet przejął piłkę dośrodkowaną przez Dawida Ryndaka.
19' Giorgi Merebaszwili faulował Wojciecha Szumilasa.
19' Kamil Biliński faulowany na połowie Podbeskidzia przez Dominika Jończego.
17' Wrzutka Kacpra Gacha z lewego skrzydła i piłka złapana przez Matko Perdijicia.
17' Matko Perdiić piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
16' Maciej Ambrosiewicz wybił piłkę na kolejny róg.
16' Po rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu główkował Wojciech Szumilas.
15' Titas Milašius przedarł się prawą stroną boiska i strzelił lewą nogą w krótki róg. Matko Perdijić wybił piłkę na róg.
15' Dominik Jończy przejął piłkę podawaną przez Giorgiego Merebaszwilego w stronę Kamila Bilińskiego.
12' João Oliveira faulował Mathieu Scaleta.
11' Szymon Pawłowski faulowany przez Mateusza Wypycha.
11' Minęło 10 minut, a w tym meczu nie było ani jednego strzału.
9' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła, a Maciej Kowalski-Haberek uprzedził Szymona Sobczaka.
7' Szymon Sobczak faulował w ataku Julio Rodrigueza.
5' Po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rogu Wojciech Kamiński nie trafia w piłkę w polu karnym.
4' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła zablokowane przez Macieja Kowalskiego-Haberka i róg dla Zagłębia.
2' Wojciech Szumilas faulowany przez Dominika Frelka.
1' Maciej Ambrosiewicz dziś gra na prawej stronie bloku defensywnego, a w środku pomocy grają Wojciech Szumilas i João Oliveira.
0' 12:39 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie gra dziś całe na czarno, a Podbeskidzie w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 12:30 Artur Skowronek jako trener 10 razy mierzył się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 5 meczów wygrał i 5 spotkań przegrał. Dokładnie rok temu, 24 października 2020, w roli trenera Wisły Kraków triumfował z Podbeskidziem 3:0. Oby dziś było podobnie.
0' 12:20 W czterech ligowych meczach za kadencji Artura Skowronka Zagłębie zdobyło zaledwie jedną bramkę. Tak słaby dorobek strzelecki musi budzić spory niepokój, tym bardziej, że w poprzednim meczu naszym piłkarzom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału. Dla odmiany Podbeskidzie w czwartkowym meczu w Olsztynie zdobyło aż cztery bramki, choć trzeba przyznać, że przynajmniej przy trzech golach sporo pomógł im bramkarz Stomilu.
0' 12:10 Cztery zwycięstwa Zagłębia, cztery remisy, cztery zwycięstwa Podbeskidzia. Bilans bramkowy 19:19 - tak prezentuje się statystyka dotychczasowych spotkań pomiędzy Zagłębiem a klubem z Bielska-Białej. Która z czwórek zamieni się dziś na piątkę? Oby ta dotycząca wygranych Zagłębia. Na wygraną nad Podbeskidziem czekamy od 19 maja 2018, gdy po golach Szymona Lewickiego i Adama Banasiaka Zagłębie wygrało 2:0. W sezonie 2019/2020 w Sosnowcu było 1:1, a w rewanżu w Bielsku-Białej gospodarze wygrali 4:1.
0' 12:00 ZERO zwycięstw na Stadionie Ludowym, zaledwie dwa zdobyte punkty po bezbramkowych remisach ze Skrą Częstochowa i Koroną Kielce, a do tego tylko trzy strzelone bramki - tak beznadziejnie prezentuje się bilans meczów Zagłębia w Sosnowcu. Czy wreszcie dzisiaj doczekamy się przełamania?
0' 11:50 Czterech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Legnicy dokonał trener Artur Skowronek. Na bramce zamiast Kamila Bielikowa zagra Matko Perdijić. Na ławce usiedli Lukáš Ďuriška, Patryk Bryła i Quentin Seedorf, a od pierwszej minuty zagrają nieobecni w Legnicy Dawid Gojny i Maksymilian Banaszewski a także João Oliveira, dla którego jest to pierwszy występ w pierwszym składzie za kadencji obecnego trenera.
0' 11:40 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Podbeskidziem Bielsko-Biała.
Druga galeria zdjęć z meczu z PodbeskidziemDruga galeria zdjęć z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć ze spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w której prezentujemy aż 165 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu z PodbeskidziemSkrót meczu z Podbeskidziem Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który zakończył się remisem 2:2. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z PodbeskidziemGaleria zdjęć z meczu z Podbeskidziem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PodbeskidziemKonferencja prasowa po meczu z Podbeskidziem Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Podbeskidziem Bielsko-Biała pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Przyjechało Podbeskidzie, a Zagłębiu wciąż nie idziePrzyjechało Podbeskidzie, a Zagłębiu wciąż nie idzie W meczu 14. kolejki Fortuna I ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To ósmy kolejny mecz sosnowiczan bez zwycięstwa u siebie. » Czytaj więcej