2021-08-29, 19:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
34. Szymon Frankowski 5. Marin Galić (83' 88. Adrian Troć) 18. Lukáš Ďuriška 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (61' 7. Patryk Bryła) 11. Wojciech Kamiński (73' 6. João Oliveira)28. Maciej Ambrosiewicz 96. Wojciech Szumilas 10. Maksymilian Banaszewski 9. Szymon Sobczak (61' 67. Alex Tanque)   Rezerwowi: 12. Kamil Bielikow 4. Mateusz Machała 21. Nikolas Korzeniecki 88. Adrian Troć   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Wojciech Szumilas 7' 1:1 - Oskar Paprzycki 13' 1:2 - Tomas Malec 38'
48' Marin Galić
13. Konrad Jałocha 99. Dominik Połap 6. Nemanja Nedić 25. Wiktor Żytek 11. Krzysztof Wołkowicz 24. Kacper Janiak (79' 79. Marcin Kozina) 4. Oskar Paprzycki (83' 30. Kamil Szymura) 7. Jakub Piątek 14. Bartosz Biel (82' 77. Kacper Piątek) 20. Gracjan Jaroch (69' 8. Łukasz Grzeszczyk) 29. Tomas Malec (82' 27. Kamil Kargulewicz)   Rezerwowi: 1. Adrian Odyjewski 5. Maciej Mańka 17. Sebastian Steblecki 28. Miłosz Pawlusiński   Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Michał Sobczak (Toruń), Krystian Mucha (Olsztyn). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze)
90.0000
90+7' gwizdek Koniec meczu.
90+6' Maciej Ambrosiewicz podawał do Alexa Tanque, ale piłka padła łupem stopera gości.
90+4' Kamil Kargulewicz rozpędził się na prawej stronie boiska, wpadł w pole karne i niecelnie strzelił.
90+3' Maciej Ambrosiewicz zatrzymany wślizgiem przez Marcina Kozinę.
90' Mocny strzał Alexa Tanque z linii pola karnego. Uderzona prawą nogą piłka minęła dalszy słupek bramki.
90' doliczony czas +6
89' Łukasz Grzeszczyk nawinął Vedrana Dalicia i strzelił prosto w Szymona Frankowskiego.
88' Po strzale Adriana Trocia piłkę odbił Konrad Jałocha.
87' Po strzale Marcina Koziny piłka przelatuje nad poprzeczką.
86' Seria dwóch rzutów rożnych dla gości.
84' Między 79. a 82. minutą była przerwa w grze, więc te trzy zmiany gości należy uznać za przeprowadzone w jednym okienku.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Adrian Troć za Marina Galicia.
83' zmiana Ostatnia zmiana w GKS-ie - Kamil Szymura za Oskara Paprzyckiego.
82' zmiana Podwójna zmiana w GKS. Kamil Kargulewicz za Tomasa Malca i Kacper Piątek za Bartosza Biela
79' zmiana Zmiana w GKS. Marcin Kozina za Kacpra Janiaka.
78' Na trybunie krytej stewardzi próbowali interweniować wobec kilku kibiców, którzy wyrażali dezaprobatę wobec poczynań Zagłębia, ale zostali przegonieni.
76' Na trybunie odkrytej pojawiła się pirotechnika.
76' Nemanja Nedić interweniuje po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
76' Kontra tyszan. Na szczęście Kacper Janiak wyjechał z piłką poza boczną linię.
74' Alex Tanque w ataku faulował Oskara Paprzyckiego.
73' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - João Oliveira za Wojciecha Kamińskiego.
72' Maciej Ambrosiewicz trafia w plecy blokującego strzał Łukasza Grzeszczyka.
71' Maciej Ambrosiewicz faulował 30 metrów od bramki gości.
70' Na spalonym Łukasz Grzeszczyk.
69' zmiana Pierwsza zmiana w GKS-ie - Łukasz Grzeszczyk za Gracjana Jarocha.
69' Niecelny strzał Macieja Ambrosiewicza z 25 metrów.
68' Kontra gości przerwana wślizgiem Wojciecha Szumilasa.
68' Dośrodkowanie w kierunku Dawida Gojnego. Górą Dominik Połap.
68' Po strzale Wojciecha Szumilasa zza pola karnego piłka trafia w nogę Wiktora Żytka.
67' Jakub Piątek wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
66' Róg dla Zagłębia po interwencji Bartosza Biela.
65' Szybko wykonany rzut rożny i piłka wybita przez tyszan poza pole karne.
65' Dawid Gojny zagrał piłkę po ziemi na dalszy słupek do Patryka Bryły, którego uprzedził Krzysztof Wołkowicz. Mamy róg.
64' Konrad Jałocha łapie piłkę po dośrodkowaniu Maksymiliana Banaszewskiego.
63' Szymon Frankowski paruje piłkę po strzale Gracjana Jarocha z kilku metrów, ale sędzia przerwał akcję. Był faul gości.
63' Marin Galić wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Oskara Paprzyckiego.
62' Gracjan Jaroch faulowany przez Patryka Bryłę.
61' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Sobczaka i Patryk Bryła za Quentina Seedorfa.
60' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu rożnego i znowu górą gracze GKS-u.
60' Wojciech Kamiński wstrzelił piłkę w pole karne gości. Piłkę na róg wybił Nemanja Nedić.
58' Szymon Sobczak upad przed polem karnym gości po starciu z dwoma rywalami, ale zdaniem sędziego nic nie było.
57' Z rogu dośrodkował Dawid Gojny. Zablokowany Vedran Dalić, a potem Quentin Seedorf sfaulował Gracjana Jarocha.
57' Po strzale Dawida Gojnego piłka odbija się od Dominika Połapa i trafia w boczną siatkę.
55' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Jakuba Piątka.
54' Po wrzucie piki z autu niecelnie z około 10 metrów strzelał Nemanja Nedić.
53' Wiktor Żytek przejął piłkę zagraną w pole karne przez Quentina Seedorfa.
52' Po akcji gości piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Marin Galić.
51' Dośrodkowana przez Dawida Gojnego piłka wpadła w ręce Konrada Jałochy.
50' Gracjan Jaroch w kontrze Zagłębia nie dał się powstrzymać czterem graczom Zagłębia. Podał do Kacpra Janiaka, który uderzył obok bramki.
48' Krzysztof Wołkowicz dośrodkował piłkę w pole karne, a Szymon Frankowski niepewnie piąstkował.
48' żóta kartka Marin Galić przerywa faulem akcję Gracjana Jarocha i ogląda za to zagranie żółtą kartkę.
47' Strata Macieja Ambrosiewicza na środku boiska. Piłkę przejmuje Gracjan Jaroch.
46' Gracjan Jaroch w polu karnym Zagłębia faulował Dawida Gojnego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z graczy gości faulował w polu karnym.
45' Quentin Seedorf zagrał ręką.
44' Szymon Sobczak przedarł się z piłką w pole karne, ale po jego akcji nie ma nawet rzutu rożnego.
41' Na spalonym Dawid Gojny.
40' Trudno o optymizm...
38' gol - piłka nożna 1:2 Strata Wojciecha Szumilasa na połowie gości. Piłkę przejął Jakub Piątek. Tyszanie przeprowadzili kontrę. Gracjan Jaroch zagrał do Krzysztofa Wołkowicza, który wyłożył piłkę Tomasowi Malcowi, a ten strzałem prawą nogą z około 10 metrów pokonał Szymona Frankowskiego.
35' Wojciech Kamiński uprzedził składającego się do strzału w polu karnym Gracjana Jarocha.
34' Gracjan Jaroch zagrał piłkę ręką.
33' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza z rzutu rożnego piłkę wybił Maciej Ambrosiewicz, a dobijający zza pola karnego Kacper Janiak posłał piłkę nad poprzeczką.
32' Marin Galić faulował Gracjana Jarocha z boku boiska.
32' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza.
32' Quentin Seedorf wyjaśnia sytuację w polu karnym Zagłębia.
31' Tomas Malec strzelił pod poprzeczkę z około 16 metrów. Piłkę na róg paruje Szymon Frankowski.
29' Dawid Gojny łatwo ograł w polu karnym Nemanję Nedicia, ale potem zagrał prosto w ręce bramkarza GKS-u.
29' Wojciech Kamiński dośrodkował z prawej strony boiska, a Dawid Gojny uderzył głową i trafił w poprzeczkę!
28' Błąd Vedrana Dalicia, ale na szczęście nasz stoper zdołał się sam asekurować i podał do Szymona Frankowskiego.
25' Quentin Seedorf miękko wrzucił piłkę z prawego skrzydła, ale zdecydowanie zbyt wysoko jak na możliwości Maksymiliana Banaszewskiego.
23' Oglądaliśmy powtórkę bramki straconej przez Zagłębie i nie rozumiemy jak można było zostawić gracza gości samego w polu bramkowym. Karygodne.
21' Daleki wrzut z autu w pole karne Zagłębia i zablokowany strzał Bartosza Biela.
20' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę po dośrodkowaniu Kacpra Janiaka z rogu.
19' Lukáš Ďuriška wybija piłkę na róg.
19' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła. Piłka odbita od Bartosza Biela trafia do rąk Konrada Jałochy.
18' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła piłkę głową uderzył Maksymilian Banaszewski. Broni Konrad Jałocha.
16' Wiktor Żytek wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
14' Maksymilian Banaszewski podał w pole karne do Szymona Sobczaka, ale szybszy był jeden z obrońców. Mamy róg.
13' gol - piłka nożna 1:1 Krzysztof Wołkowicz zagrał odchodzącą piłkę w pole karne. Nemanja Nedić odegrał głową na długi słupek, a akcję strzałem głową z bliska zamknął nieobstawiony Oskar Paprzycki.
13' Trzeci róg dla tyszan po interwencji Marina Galicia.
12' Konrad Jałocha uprzedził Szymona Sobczaka na skraju pola karnego.
10' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kacpra Janiaka z rogu.
10' Tyszanie wywalczyli drugi rzut rożny.
9' Szymon Sobczak sfaulował Nemanję Nedicia.
8' Wojciech Szumilas łącznie przez osiem lat był zawodnikiem GKS-u Tychy. Trudno więc się dziwić, że jego radość po bramce była stonowana.
7' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOOL!!!! Po podaniu Wojciecha Kamińskiego lewą nogą z 15 metrów w długi róg uderzył Wojciech Szumilas. Piłka przeleciała między nogami Dominika Połapa i wpadła do bramki Konrada Jałochy.
6' Dawid Gojny po akcji lewą stroną boiska wstrzelił piłkę przed bramkę i po interwencji Dominika Połapa futbolówka trafiła w obramowanie bramki.
5' Z dystansu uderzał Kacper Janiak. Broni Szymon Frankowski.
4' Z rogu dośrodkował Kacper Janiak. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Dominik Połap i po jego strzale z 30 metrów piłka wyszła na aut.
4' Dominik Połap dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę głową na róg wybił Vedran Dalić.
2' Dawid Gojny wrzucił z rogu na bliższy słupek, a piłkę z pola karnego wybił Tomas Malec.
1' Po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza piłkę na róg wybił Oskar Paprzycki.
1' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Kacpra Janiaka.
0' 19:44 Przed rozpoczęciem meczu minuta ciszy poświęcona pamięci Franciszka Wszołka, zmarłego przed tygodniem w wieku 98 lat byłego prezesa zarówno Zagłębia, jak i GKS-u Tychy.
0' 19:40 Goście zagrają dziś w jednolitych czarnych strojach, a Zagłębie całe na zielono. Transmisja ze spotkanie jest dostępna za darmo w serwisie Ipla.
0' 19:35 Mecz z GKS-em Tychy jest pierwszym spotkaniem Zagłębia za kadencji nowego prezesa, Łukasza Girka. Piłkarze wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem "Marcin, dziękujemy". Marcin Jaroszewski rozpoczął swoje urzędowanie od remisu 2:2 z Jarotą Jarocin. Jak Zagłębie rozpocznie za Łukasza Girka>
0' 19:25 9 zwycięstw, 6 remisów i 9 porażek - taki jest bilans meczów pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy. Wierzymy w to, że to sosnowiczanie jako pierwsi odniosą dziesiąte zwycięstwo we wzajemnych konfrontacjach z tyszanami i że nastąpi to właśnie dzisiaj.
0' 19:15 Dzisiaj w Fortuna I lidze zostały rozegrane dwa spotkania. Chrobry Głogów wygrał 4:0 z GKS-em Katowice, a Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 4:0 Puszczę Niepołomice. Liczymy na to, że piłkarze Zagłębia nie będą się wychylać i także wygrają 4:0.
0' 19:05 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego spotkania przystąpią oba zespoły. W Zagłębiu trzy zmiany w porównaniu do spotkania w Katowicach. Na ławce rezerwowych usiadł Kamil Bielikow, którego na bramce zastąpił Szymon Frankowski. Dla niego jest to pierwszy występ w tym sezonie w pierwszym zespole Zagłębia. Dotychczas pojawił się tylko w meczu rezerw. Poza kadrą znalazł się kontuzjowany Dominik Jończy i Vedrana Dalicia na środku obrony będzie dziś wspomagał Lukáš Ďuriška. Na boku pomocy za Patryka Bryłę zagra dziś Maksymilian Banaszewski, który dał dobrą zmianę w Katowicach.
0' 18:55 Zagłębie wróciło na Stadion Ludowy po trzech tygodniach. Poprzednio przed własną publicznością sosnowiczanie wystąpili 8 sierpnia i przegrali 1:2 z Widzewem. Potem podopieczni Kazimierza Moskala udali się w wycieczkę po Polsce. Zaczęło się pozytywnie - od zwycięstwa 4:2 w Polkowicach, a potem już było tylko gorzej. Porażka 0:1 w Opolu i porażka 2:3 w Katowicach. Teraz sosnowiczan czekają trzy mecze u siebie i będzie szansa na poprawienie punktowego dorobku i pozycji w tabeli.
0' 18:45 Dobry wieczór! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 6. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy.
Trzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - GKS TychyTrzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - GKS Tychy Zapraszamy do obejrzenia trzeciej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy, w której prezentujemy aź 178 fotografii. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Tychami cz. 2Zdjęcia z meczu z Tychami cz. 2 Zapraszamy do obejrzenia drugiej części zdjęć ze spotkania przeciwko drużynie tyskiego GKS-u. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z TychamiZdjęcia z meczu z Tychami Prezentujemy pierwszą galerię zdjeciową z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie GKS-u Tychy. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - GKS TychySkrót meczu Zagłębie - GKS Tychy Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Trzecia kolejna porażkaTrzecia kolejna porażka Zagłębie przegrało z GKS-em Tychy 1:2 i dla sosnowiczan była to trzecia kolejna porażka. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Wojciecha Szumilasa, ale już przed przerwą GKS zdobył dwie bramki. » Czytaj więcej