2021-08-15, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Polkowice
Stroje: zielone
2:4(2:2)
Stroje: czarne
74. Jakub Szymański 11. Dominik Radziemski 27. Marcin Biernat 3. Mateusz Magdziak 84. Marek Opałacz (68' 5. Paweł Kucharczyk) 16. Maciej Bancewicz (68' 8. Bruno Żołądź) 10. Maciej Pałaszewski  13. Adrian Purzycki (46' 37. Mateusz Piątkowski) 30. Kamil Wacławczyk 7. Kajetan Szmyt (77' 31. Dorian Krakowski) 23. Eryk Sobków (82' 6. Rafał Karmelita)     Rezerwowi: 1. Marcin Furtak 4. Jarosław Ratajczak 17. Mariusz Szuszkiewicz 24. Szymon Korzepa    Trener: Paweł Barylski
0:1 - João Oliveira 10' 1:1 - Eryk Sobków 26' 1:2 - Szymon Sobczak 45' (k.) 2:2 - Maciej Pałaszewski 45+3' 2:3 - Szymon Sobczak 58' 2:4 - Quentin Seedorf 90+2'
33' Maciej Ambrosiewicz 44' Marek Opałacz 45+3' Adrian Purzycki 52' João Oliveira 78' Dominik Radziemski 90' Kamil Wacławczyk 90+8' Vedran Dalić
12. Kamil Bielikow 5. Marin Galić (86' 18. Lukáš Ďuriška) 77. Dominik Jończy 13. Vedran Dalić 94. Dawid Gojny 11. Wojciech Kamiński 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (70' 96. Wojciech Szumilas) 10. Maksymilian Banaszewski 9. Szymon Sobczak (86' 67. Alex Tanque) 7. Patryk Bryła (66' 22. Quentin Seedorf)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 4. Mateusz Machała 21. Nikolas Korzeniecki 88. Adrian Troć   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Maciej Śliwiński (Poznań), Marcin Sadowski (Toruń). Techniczny: Maciej Pelka (Piła)
90.0000
90+8' gwizdek Po 52 minutach i 43 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę spotkania.
90+8' żóta kartka Żółta kartka dla Vedrana Dalicia za faul na Dorianie Krakowskim.
90+7' Bruno Żołądź faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
90+7' Alex Tanque faulowany przez Bruno Żołądzia.
90+5' Do kontry Zagłębia ruszył Vedran Dalić, ale został zablokowany w polu karnym.
90+4' Sosnowiczanie wybijają piłkę po rogu gospodarzy.
90+4' Górnik będzie miał jeszcze jeden rzut rożny.
90+2' gol - piłka nożna 2:4 Alex Tanque zagrał piłkę do Quentina Seedorfa, który prawą stroną boiska przedarł się w pole karne, ograł Pawła Kucharczyka i strzałem przy bliższym słupku zdobył czwartą bramkę dla sosnowiczan.
90+2' Akcja Zagłębia zainicjowana kapitalnym zwodem Maksymiliana Banaszewskiego. Z piłką ruszył Wojciech Szumilas, ale nie udało się sfinalizować tej akcji strzałem.
90' doliczony czas +7
90' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Wacławczyka.
90' Złe dośrodkowanie Dominika Radziemskiego.
88' Lukáš Ďuriška gra na środku obrony, a Vedran Dalić przeszedł na prawą stronę defensywy.
87' Maciej Ambrosiewicz strzelił wysoko nad bramką z 20 metrów.
86' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Alex Tanque za Szymona Sobczaka i Lukáš Ďuriška za Marina Galicia.
85' Po dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka niecelnie główkował Dorian Krakowski.
85' Kamil Bielikow interweniował na 8. metrze i uprzedził Mateusza Piątkowskiego.
83' Szymon Sobczak faulowany przez Mateusza Magdziaka.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Górniku - Rafał Karmelita za Eryka Sobkowa.
81' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Bruno Żołądzia.
79' Eryk Sobków wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa z rzutu wolnego.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Radziemskiego za faul na Quentinie Seedorfie.
77' zmiana Czwarta zmiana w Górniku - Dorian Krakowski za Kajetana Szmyta.
77' Dawid Gojny blokuje wrzutkę Dominika Radziemskiego i Górnik ma rzut rożny.
75' Bruno Żołądź wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego.
74' Szymon Sobczak faulowany przez Mateusza Piątkowskiego.
72' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Eryka Sobkowa.
71' Marin Galić wstrzelił piłkę w pole karne Górnika, ale Quentinowi Seedorfowi nie udało się oddać strzału.
70' zmiana João Oliveira opuszcza boisko na noszach, a w jego miejsce wchodzi Wojciech Szumilas.
69' Na murawie leży kontuzjowany João Oliveira, a sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.
68' zmiana Dwie zmiany w Górniku - Paweł Kucharczyk za Marka Opałacza i Bruno Żołądź za Macieja Bancewicza.
67' Po strzale Mateusza Piątkowskiego piłka trafia w Vedrana Dalicia.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Patryka Bryłę.
65' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rogu i Dominik Radziemski zagrywa piłkę klatką piersiową do bramkarza.
65' Mateusz Magdziak główkuje piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
64' Rzut rożny dla Zagłębia po akcji João Oliveiry.
63' Mateusz Piątkowski na spalonym.
62' Niecelny strzał Marina Galicia po dośrodkowaniu Patryka Bryły.
61' Szymon Sobczak opatrywany na własnej połowie.
60' Przez cały poprzedni sezon napastnicy Zagłębia strzelili dwie bramki z gry. W tym sezonie już po trzech kolejkach napastnicy Zagłębia zdobyli dwa gole z gry.
58' gol - piłka nożna 2:3 Kontra Zagłębia. Maksymilian Banaszewski podał ze środka boiska na prawą stronę pola karnego do Szymona Sobczaka, a ten uderzył po ziemi i piłka wpadła do bramki po kompromitującym błędzie Jakuba Szymańskiego.
58' Po dośrodkowaniu Dominika Radziemskiego piłkę podbija Dominik Jończy i wpada ona w ręce Kamila Bielikowa.
57' Zbyt mocne dośrodkowanie Macieja Bancewicza z rzutu wolnego. Piłka wychodzi poza boisko.
56' Maciej Bancewicz faulowany przez Patryka Bryłę.
55' João Oliveira zatrzymany wślizgiem przez Eryka Sobkowa.
54' Mateusz Piątkowski faulował w ataku Dominika Jończego.
52' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Marcinie Biernacie.
51' Kolejna próba strzału w wykonaniu Maksymiliana Banaszewskiego. Z prawej strony pola karnego mierzył w długi róg, ale przestrzelił.
50' Mateusz Piątkowski na spalonym.
49' Dośrodkowanie João Oliveiry z lewej strony boiska nie znalazło adresata.
48' Niecelny strzał lewą nogą w wykonaniu Maksymiliana Banaszewskiego z pola karnego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Mateusz Piątkowski wszedł za Adriana Purzyckiego
45+3' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+3' żóta kartka Żółta kartka za protesty dla Adriana Purzyckiego.
45+3' gol - piłka nożna 2:2 Po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza piłkę do bramki z bliska na raty skierował Maciej Pałaszewski. Błąd popełnił Kamil Bielikow, który nie utrzymał piłki w rękach po pierwszym strzale gracza Górnika.
45+3' Marin Galić wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Marka Opałacza.
45+2' Maciej Bancewicz faulowany przez Wojciecha Kamińskiego.
45+2' Maciej Pałaszewski faulowany przez Wojciecha Kamińskiego na połowie gospodarzy.
45' doliczony czas +2
45' gol - po karnym 1:2 Szymon Sobczak pewnie wykonał rzut karny i Zagłębie znowu obejmuje prowadzenie w Polkowicach.
44' żóta kartka Marek Opałacz ukarany żółtą kartką.
44' Szymon Sobczak faulowany w polu karnym przez Adriana Purzyckiego. "Jedenastka" dla sosnowiczan.
42' Kamil Bielikow interweniował głową na skraju pola karnego i uprzedził Eryka Sobkowa.
41' Dawid Gojny faulowany przez Kajetana Szmyta
40' Po dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka i strzale Marcina Biernata piłka znowu wpada do bramki Zagłębia i po raz drugi sędzia nie uznaje gola dla gospodarzy. Wygląda na to, że polkowiczanin zagrał ręką.
40' Maksymilian Banaszewski faulował Macieja Bancewicza.
38' Zbyt mocne dośrodkowanie Marka Opałacza z lewego skrzydła.
37' Dominik Radziemski dośrodkował z prawego skrzydła i w polu karnym musiał interweniować Marin Galić.
35' Marin Galić faulowany przy próbie wyprowadzenia kontry.
35' Dominik Jończy wybił piłkę po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza z rogu.
34' Z rzutu wolnego prawa nogą uderzył Maciej Bancewicz. Piłka przeleciała nad murem i świetną paradą popisał się Kamil Bielikow, który sparował piłkę na róg.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Macieju Bancewiczu tuż przed polem karnym.
32' Kamil Bielikow przy wybiciu piłki z pola karnego trafił w Macieja Pałaszewskiego i niewiele brakowało aby po nabiciu piłki o gracza Górnika piłka wpadła do bramki.
32' João Oliveira wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza z rogu.
31' Po interwencji João Oliveiry Górnik ma rzut rożny.
31' Marcin Biernat faulowany przez Patryka Bryłę.
31' Gramy dalej.
30' Sędzia zarządził przerwą na uzupełnienie płynów.
30' Eryk Sobków faulowany przez Dominika Jończego.
28' Dawid Gojny wycofał piłkę do Macieja Ambrosiewicza, który dośrodkował w pole karne, a nad bramką główkował Dominik Jończy.
28' Sosnowiczanie szybko zebrali się po stracie bramki i jest rzut rożny.
26' gol - piłka nożna 1:1 Maciej Bancewicz przedarł się środkiem boiska i podał piłkę na lewą stronę pole karnego do Marka Opałacza, który uderzył z ostrego kąta. Kamil Bielikow odbił piłkę przed siebie, ale z bliska do siatki wpakował ją Eryk Sobków, który uprzedził Vedrana Dalicia.
26' Patryk Bryła powinien zagrywać na prawo do Marina Galicia, ale wybrał złe rozwiązanie i Zagłębie straciło piłkę. Kazimierz Moskal ma pretensje do swojego gracza.
25' Próba strzału z około 16 metrów w wykonaniu Marka Opałacza. Piłka została zablokowana.
23' Dawid Gojny wyjaśnił sytuację w okolicy pola karnego Zagłębia.
21' Maciej Bancewicz posłał odchodzącą piłkę w pole karne, ale żadnemu z graczy nie udało się doskoczyć do piłki.
21' Dominik Jończy przerwał akcję gospodarzy wybiciem piłki na rzut rożny.
20' Szymon Sobczak w okolicy końcowej linii boiska sfaulował Marcina Biernata.
19' Po główce Marcina Biernata piłka wpadła do bramki Zagłębia, ale spokojnie, gol nie będzie uznany, bo zawodnik Górnika był na spalonym.
19' Po dośrodkowaniu Macieja Bancewicza piłkę z pola karnego wybił Dawid Gojny.
18' Maciej Bancewicz faulowany przez Wojciecha Kamińskiego.
18' Dominik Jończy uprzedził Kamila Wacławczyka i wybił piłkę na aut.
17' Rzut wolny dla Zagłębia. Dośrodkowanie Dawida Gojnego i niecelna główka João Oliveiry.
17' João Oliveira zdobył dziewiątą bramkę dla Zagłębia, siódmą po strzale głową i czwartą po asyście Dawida Gojnego.
16' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę wybił Dominik Radziemski.
15' Szymon Sobczak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
14' Kajetan Szmyt sfaulował w ataku Marina Galicia.
13' Płaski strzał Dominika Radziemskiego zza pola karnego. Bez problemów broni Kamil Bielikow.
12' Po strzelonej bramce piłkarze Zagłębia zaprezentowali kołyskę dla nowo narodzonego Franciszka Bryły, syna Patryka.
11' Wojciech Kamiński sfaulował w ataku Marka Opałacza.
10' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę głową do bramki skierował João Oliveira.
9' Po podaniu Patryka Bryły Szymon Sobczak w polu karnym szykował się do strzału, ale został zablokowany i mamy róg.
8' Niecelna główka Szymona Sobczaka po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.
6' W składzie Górnika jedna zmiana w porównaniu z wcześniej awizowanymi składami - kontuzji na rozgrzewce doznał Mariusz Szuszkiewicz i od pierwszej minuty gra Maciej Pałaszewski.
4' Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Bancewicz, a piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko.
4' Marek Opałacz faulowany przez Macieja Ambrosiewicza w okolicy narożnika boiska.
2' Marin Galić nie opanował piłki zagrywanej przez Dominika Jończego.
1' Po rozegraniu rzutu wolnego dośrodkował Dawid Gojny, ale gracze gospodarzy wybili piłkę z pola karnego.
1' I już po niespełna 15 sekundach gry sosnowiczanie wywalczyli pierwszy róg.
0' 14:55 Piłkarze Zagłębia pojawili się już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Bramkarz Kamil Bielikow założył czerwoną bluzę. Z kolei gospodarze cali na zielono, a ich golkiper na niebiesko.
0' 14:50 Na stadionie Górnika pojawił się także były prezes Zagłębia Leszek Baczyński, który po raz ostatni pełnił funkcję prezesa naszego klubu właśnie podczas poprzedniego spotkania sosnowiczan w Polkowicach.
0' 14:45 Pogoda w Polkowicach, zdaniem klasyka, nie będzie sprzyjała dziś graniu w piłkę. Jest słonecznie, ciepło i niemal bezwietrznie. Termometr wskazuje około 26 stopni, ale w słońcu na pewno będzie dużo goręcej. My mamy to szczęście, że siedzimy na zacienionej trybunie i tutaj aż tak nie grzeje. Piłkarze nie uświadczą jednak na murawie ani jednego zacienionego miejsca.
0' 14:40 Wśród gości z Sosnowca będących na dzisiejszym meczu, obok prezesa Marcina Jaroszewskiego pojawili się także były piłkarz Zagłębia Piotr Polczak, a także przechodzący rekonwalescencję po kontuzji Michał Masłowski. Dla prezesa jest to pierwsza służbowa wizyta na tym stadionie. Swoje stanowisko objął bowiem 13 czerwca 2013, a więc cztery dni po poprzednim meczu sosnowiczan w tym dolnośląskim mieście.
0' 14:35 Dzisiejszy mecz jest już ósmą potyczką Zagłębia w Polkowicach. Sosnowiczanie dwukrotnie wyjeżdżali z tego miasta z kompletem punktów. Trzykrotnie triumfowali gospodarz, a dwa razy doszło do podziału punktów. Po raz ostatni w Polkowicach graliśmy 9 czerwca 2013 i zremisowaliśmy 2:2, a ostatnie zwycięstwo odnieśliśmy tutaj 29 września 2006, gdy po golach Jacka Berensztajna i Jarosława Piątkowskiego było 2:1. Zagłębie nie potrafiło wygrać pięciu ostatnich meczów z drużyną z Polkowic. Czy dziś dojdzie do przełamania?
0' 14:30 Także dwóch zmian w składzie dokonał szkoleniowiec Górnika Paweł Barylski. Na ławce usiadł Mateusz Piątkowski, który dał się Zagłębiu we znaki, strzelając naszej drużynie bramki jako zawodnik Gawina Królewska Wola, Miedzi Legnica i GKS-u Tychy. Na ławce usiadł również Paweł Kucharczyk, a do pierwszego składu wskoczyli Mateusz Magdziak i Marek Opałacz.
0' 14:20 Dwóch zmian dokonał trener Zagłębia w porównaniu do meczu z Widzewem Łódź. Na ławce rezerwowych usiedli Mateusz Machała i Wojciech Szumilas, a swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie rozegrają Marin Galić i Wojciech Kamiński. Zagłębie rozpocznie więc z dwoma młodzieżowcami, a trzech kolejnych jest na ławce rezerwowych. Całej ławki, na której jest miejsce dla dziewięciu graczy, nie udało się dziś zapełnić. Jest jedno wolne miejsce.
0' 14:10 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Polkowicach i zapraszamy na relację z meczu Górnika Polkowice z Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w PolkowicachGaleria zdjęć z meczu w Polkowicach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu pomiędzy Górnikiem Polkowice a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu w PolkowicachSkrót meczu w Polkowicach Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Górnikiem Polkowice a Zaglębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Patryk Bryła po meczu z Górnikiem PolkowicePatryk Bryła po meczu z Górnikiem Polkowice Pomeczowej wypowiedzi udzielił także Patryk Bryła - "Te stracone bramki nie powinny nam się przytrafić. Potem to skorygowaliśmy i udało się strzelić kolejne gole" » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PolkowicachKonferencja prasowa po meczu w Polkowicach Na konferencji prasowej po meczu Górnika Polkowice z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Strzelanina w PolkowicachStrzelanina w Polkowicach Zagłębie wygrało w Polkowicach z Górnikiem 4:2 i odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gole dla sosnowicza zdobyli João Oliveira (10'), Szymon Sobczak (45' i 58') oraz Quentin Seedorf (90+2')