Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Grali przyjaciele Paweł Peteja, 2014-08-10, 20:51

W sobotnich meczach BKS Stal Bielsko-Biała pokonał u siebie LKS Czaniec 2-1, a warszawska Legia również na własnym obiekcie rozgromiła Górnik Łęczna 5-0. Dziś w niedzielę w derbach Elbląga Olimpia zwyciężyła 2-0 w meczu z Concordią.
Grali przyjaciele

BKS Stal Bielsko-Biała - LKS Czaniec 2-1 (1-0)
Lewandowki (6), Zdolski (83, karny) - Hałat (78)

W składzie bialskiej drużyny nastąpiło kilka zmian w porównaniu do poprzednich spotkań. Piłkarze BKS podeszli do tego meczu bardzo zdeterminowani i "głodni" zdobycia trzech punktów. Stal zaatakowała od pierwszych minut i już po 6 minutach prowadziła 1-0. Podanie z rzutu rożnego wykorzystał Lewandowski i głową pokonał bramkarza gości. Do przerwy bielszczanie powinni zdobyć przynajmniej jeszcze dwie bramki, ale nie wykorzystali dogodnych sytuacji.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście, a BKS grał z kontry. To przyniosło gościom efekt w 78 minucie meczu, kiedy strzałem z dystansu wyrównał Hałat. Po utracie gola BKS znów przejął inicjatywę i w 83 minucie zdobył, jak się później okazało, zwycięskiego gola. Zdobywcą bramki został Zdolski, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką przez jednego z obrońców gości.

Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5-0 (0-0)
Vrdoljak (46, 64 karny), Kosecki (49), Sa (70, 80)

Zarówno w pierwszej jak i drugiej części spotkania na boisku zdecydowanie przeważali gospodarze. Legia podrażniona wydarzeniami związanymi z ich występami w europejskich pucharach, grała odważnie i zdecydowanie. Strzelecki festiwal legioniści rozpoczęli jednak dopiero po zmianie stron. Już w 46 minucie spotkania wykorzystując dokładne podanie z rzutu rożnego, prowadzenie dla Legii, strzałem głową zdobył Vrdoljak. Trzy minuty później było 2-0, dokładną centrę Radovicia wykorzystał Kosecki i bez problemu pokonał bramkarza gości. W 64 minucie w polu karnym Górnika faulowany był Radović, za co jeden z obrońców gości otrzymał czerwoną kartkę. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Vrdoljak i Legia prowadziła już trzema bramkami. W 70 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Orlando Sa, wykończył głową podanie od Brzyskiego i było 4-0. Dziesięć minut później Legia przypieczętowała swoje zwycięstwo piątym golem. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Sa pokonując na raty bramkarza gości.

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg 0-2 (0-2)
Graczyk (43), Wiliński (45, samobójczy)

W meczu inaugurującym występy Olimpii w III lidze grupy podlasko-warmińsko-mazurkiej ZKS zmierzył się w derbowym pojedynku z Concordią. Po raz kolejny Olimpia udowodniła swoją wyższość nad lokalnym rywalem, przeważając w czasie całego spotkania i zwyciężając 2-0. Bramki dla Olimpii padły tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 -
Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski,  Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
6 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
5 - Igor Dziedzic, Dawid Szot
4 - Adrian Gryszkiewicz, 
3 - Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Gogół, Patryk Mucha, 
1 - Marcel Broniewski, Grzegorz Janiszewski, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Szymon Sobczak, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Dominik Blecharczyk, Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak 

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica 2026-03-29, 16:00Zagłębie Sosnowiec - Rekord Bielsko-Biała 2026-04-04, 15:00Świt Szczecin - Zagłębie Sosnowiec 2026-04-11, 18:00Zagłębie Sosnowiec - ŁKS II Łódź 2026-04-18GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 2026-04-25Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony