W piątek na inaugurację III ligi BKS Stal Bielsko przegrał na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 0-1. W meczach sobotnich natomiast, Olimpia Elbląg w meczu Pucharu Polski uległa u siebie Radomiakowi 1-2, a w Ekstraklasie Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovie 3-1.
Skra Częstochowa - BKS Stal Bielsko-Biała 1-0 (0-0)
Majsner (65)
Mecz w pierwszej części był dość senny, gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. W 65 minucie po bramce Majsnera prowadzenie objęli gospodarze i dopiero wtedy mecz się rozkręcił. Skra próbowała podwyższyć, a BKS szukał swoich szans na wyrównanie. Niestety jednak więcej goli w tym meczu nie padło i bialska Stal na inaugurację rozgrywek III ligi grupy opolsko-śląskiej musiała uznać wyższość zespołu z Częstochowy.
Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1-2 (1-1)
Pietroń (29) - Śliwiński (40), Puton (53)
Spotkanie w Elblągu toczyło się w spokojnej i letniej atmosferze. Prowadzenie w 29 minucie dał gospodarzom Pietroń, pokonując bramkarze gości strzałem z bliskiej odległości. Niestety Olimpia niedługo cieszyła się z wyniku 1-0, gdyż w 40 minucie strzałem w długi róg do remisu doprowadził Śliwiński.
Kilka minut po zmianie stron goście zdobyli kolejnego gola, tym razem na listę strzelców wpisał się Puton. Olimpia próbowała jeszcze odrabiać straty, ale niestety bez powodzenia. Tym samy piłkarze Olimpii zakończyli swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Swoje zmagania III-ligowe (grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej) Olimpia rozpocznie 9 sierpnia derbowym meczem z Concordią Elbląg.
Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1-3 (1-1)
Nowak (4) - Kosecki (23), Jodłowiec (47), Vrdoljak (74, karny)
Mecz rozpoczął się bardzo nieszczęśliwie dla legionistów. Już w 4 minucie Nowak wykorzystał dobre prostopadłe podanie od kolegów i bez trudu pokonał bramkarza Legii. W ciągu kolejnego kwadransa meczu piłkarze z Warszawy nie mogli poukładać gry. Dopiero w 23 minucie wyrównanie dał legionistom Kosecki, wykorzystując dobre podanie od Pinto. W tej części więcej goli nie padło i po 45 minutach było 1-1.
Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszła Legia. Silnym strzałem gola dla gości zdobył Jodłowiec. Po tej bramce tempo spotkania nieco osłabło. W 74 minucie prowadzenie Legii podwyższył Vrdoljak, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Saganowskim.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz