Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie Smyły najlepsze w II lidze! JP, 2014-03-24, 00:03

Po 21. kolejce Zagłębie zajmuje piąte miejsce w tabeli, jednak gdy weźmiemy pod uwagę tylko okres, w którym trenerem jest Mirosław Smyła, sosnowiczanie nie mają sobie równych w II lidze zachodniej.
Zagłębie Smyły najlepsze w II lidze!

Mirosław Smyła został szkoleniowcem Zagłębia 22 października 2013. Pierwsza kolejka II ligi zachodniej po zmianie trenera w Sosnowcu rozpoczęła się 25 października. Na powyższej grafice widać tabelę ligi uwzględniające mecze rozegrane po objęciu naszego zespołu przez nowego szkoleniowca.

Drugi w tabeli ośmiu ostatnich kolejek jest Chrobry Głogów, który jest zarazem jedynym niepokonanym w tym okresie zespołem. Niespodziewanie wysoko plasuje się zajmująca w łącznej tabeli dopiero 15. miejsce Calisia Kalisz.

Z kolei jedynym zespołem bez zwycięstwa w opisywanym przez nas okresie jest Odra Opole. Co ciekawe, jeszcze po 13. kolejce opolanie byli w tabeli przed Zagłębiem, a teraz oba kluby dzieli różnica 14 punktów.

Drugą drużyną, która drastycznie obniżyła loty w minionych ośmiu meczach jest Warta Poznań. Po trzynastu kolejkach "Zieloni" byli liderem II ligi zachodniej i mieli 12 punktów więcej od Zagłębia. Teraz poznaniacy mają w dorobku 2 punkty mniej od zespołu z Sosnowca.

Byłemu trenerowi Zagłębia Mirosławowi Kmieciowi znacznie lepiej wiedzie się w nowym klubie. Tydzień po rozstaniu się z Zagłębiem rozpoczął on pracę w występującej w II lidze wschodniej Garbarni Kraków i w 7 meczach wywalczył 13 punktów (dla porównania - jesienią z naszą drużyną w 13 spotkaniach ugrał 16 punktów)


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (2)
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 24.03.2014 r, o godz. 18:36
    Gdyby wierzyć statystykom, wychodziłoby na to, że gdyby Zagłębie od początku sezonu było prowadzone przez Smyłę, aktualnie miałoby na koncie 50 punktów.

    Zakładając, że Smyła podtrzymałby tę dobrą passę do końca sezonu, to na finiszu rozgrywek Zagłębie miałoby 66 punktów, co na podstawie wyników z ubiegłego sezonu, nie dawałoby awansu do I ligi.

    Gdyby wierzyć statystykom, wychodzi na to, że szanse awansu zostały pogrzebane w pierwszych 13 meczach tego sezonu, gdy Zagłębie było prowadzone przez Kmiecia.

    Gdyby wierzyć statystykom, to Zagłębie prowadzone od początku ubiegłego sezonu przez Kmiecia, zgromadziłoby 74 punkty, i na finiszu rozgrywek, w ligowej tabeli byłoby na samym szczycie. Jak pamiętamy, w rzeczywistości zajęło czwarta lokatę.

    Gdyby pozwolono Kmieciowi prowadzić Zagłębie do końca bieżącego sezonu, Zagłębie z niespełna 42 punktami zajęło by 13-14 lokatę, w związku z tym, spadłoby na 4 szczebel piłkarskich rozgrywek.

    Jak więc widzimy statystyki, statystykami, a życie płata różne psikusy, wywracając do góry \"nogami\" wszelkie statystyczne prognozy.

    Nie wyciągajmy więc na postawie statystyk zbyt pochopnych wniosków, do końca sezonu pozostało do rozegrania jeszcze sporo meczów.

  • andrzej11 andrzej11 napisał(a) 24.03.2014 r, o godz. 10:30

    wazne jak sie konczy

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
6 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
2 - 
Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot

ASYSTY:
4
- Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół, 
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha,  Deniss Rakels, Kacper Skóra,  Jewgienij Szykawka

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
5 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
15 
- Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak 

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica 2026-02-21Unia Skierniewice - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony