Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa po meczu w Bytowie JP, 2013-08-31, 20:22

- Żeby uzyskać z tak dobrą drużyną remis, to najpierw trzeba grać o zwycięstwo - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Zagłębia Mirosław Kmieć.
Konferencja prasowa po meczu w Bytowie

Mirosław Kmieć:
- Żeby uzyskać z tak dobrą drużyną remis, to najpierw trzeba grać o zwycięstwo. My w tym meczu graliśmy o zwycięstwo i osiągnęliśmy remis. Uważam, że w pierwszej połowie zdominowaliśmy przeciwnika. Troszkę nas ta bramka wybiła na 5-10 minut. Stworzyliśmy tyle sytuacji, że mogliśmy przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej połowie już występował chaos tak z jednej, jak i drugiej strony. Zasłużony remis z bardzo dobrą drużyną.

Paweł Janas:
- Ja mam trochę pretensji do swojego zespołu. Nie wiem skąd to się wzięło, ale trenujemy trzy tygodnie i nigdy nie kazałem, żeby co chwilę grano do bramkarza. Nie wiem, czy to ze strachu. Cały czas mieliśmy grać piłką do przodu, utrzymać ją i rozegrać, a nie każde podanie grać do tyłu. Tak się nie dało grać, bo Zagłębie zdązyło się ustawić i trzeba było bić głową w mur. Ten zespół zaczyna się dopiero cementować i zgrywać. Widać, że zaczynamy piłkę rozumieć i grać. Nie wszystko wychodzi dobrze, ale już to zaczyna iść w dobrą stronę.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (4)
  • niwczaninek niwczaninek napisał(a) 01.09.2013 r, o godz. 11:55
    miro masz jakis problem? do jankowskiego? bo nie wydaje mi sie zebys byl za zaglebiem taki z ciebie kibic jak ze mnie baletnica jankowski jest bardzo dobry i my kibice zrobimy wszystko aby nie odchodzil nalezy mu sie podziekowania w tamtej rundzie zostal krolem strzelcow i zaglebie avansuje w tym roku a jezeli masz jakis problem hanysie to chodz kozaczku jescze raz cos napisz zlego o zaglebiu lub jankowskim to zobaczymy !!!!!
  • zagłębiak 400 zagłębiak 400 napisał(a) 01.09.2013 r, o godz. 11:32

    te miro ty to chyba z gównika zabrze albo ruchanych chorzów.
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 01.09.2013 r, o godz. 10:44
    No właśnie , dla Kmiecia nie jest to takie oczywiste , że w tej zapyziałej II (III) lidze trzeba w każdym meczu grać o zwycięstwo . Ale z drugiej strony , nie ma mu się co dziwić , skoro całe życie spędził biegając po łąkach i ścierniskach niższych lig . Będąc przyzwyczajonym do obcowania z klubami rangi - Łysica Bodzentyn czy Wierna Małogoszcz , stając naprzeciw tak \"renomowanej\" firmie jak Bytovia Bytów , Kmieciowi wydaje się że rozgrywa mecz z Barceloną .
    Takie podejście do sprawy tłumaczą również jego wcześniejsze wypowiedzi , o \"Drodze Krzyżowej\" jaka czeka Zagłębie pod jego wodzą w starciu z każdym zespołem II ligi zachodniej .

    Problem Kmiecia polega na tym , że mimo iż spadło na niego te szczęście bycia trenerem - drugoligowego Zagłębia Sosnowiec to , nadal mentalnie pozostaje członkiem społeczności niższych lig .

    Trudno jest mu także pokonać dystans jaki dzieli jego faktyczne umiejętności , od tych oczekiwanych na tym poziomie rozgrywek - zwłaszcza w takim klubie jak Zagłębie Sosnowiec .

    Dla mnie jest oczywistym , że z posiadanymi \"umiejętnościami\" - Kmieć musi jak najszybciej opuścić Nasz zasłużony klub .

    Co do samego meczu to , szkoda że \"drewniak\" z nr. 11 na plecach nie dostał podania na linię bramkową , może wtedy by nie spudłował .
    Z drugiej strony , zastanawia fakt , dlaczego Kmieć nie dał szansy choćby kilkunastu minut gry , sprowadzonemu z Legii - Michałowi Grudniewskiemu ? .
    Skoro z Kmiecia taki kozak , mógł zdjąć z boiska swojego idola - niedościgniony wzór napastnika - R.\"drewniaka\" Jankowskiego , wstawiając w jego miejsce innego zawodnika .
    Niczym nie ryzykował - gorzej być nie mogło .

    Jeśli zaś chodzi o ten jeden zdobyty punkt to , mnie on nie cieszy .
    Przy obecnym systemie punktowania , remis jest niemal porażką .
    Dam przykład : na osiem rozegranych meczów lepiej byłoby pięć przegrać a trzy wygrać , niż wszystkie zremisować .
    Podobnie rzecz miała by się w przypadku zremisowania wszystkich meczów w sezonie .
    \"Osiągnięcie\" niepokonanego zespołu w sezonie - remisami , gwarantowało by jedno z ostatnich miejsc w tabeli , oczywiście w strefie spadkowej (sezon 2012/2013 - 15 miejsce 34pkt).
    Tym bardziej w obecnym trudnym sezonie , sezonie reorganizacji lig .

    Remisy są dobre dla tych zespołów , które wygrywają większość swoich meczów , takim zespołom remis od czasu do czasu nie zaszkodzi .

  • zagbak zagbak napisał(a) 31.08.2013 r, o godz. 22:42
    Panie trenerze,o tym,że trzeba grać o zwycięstwo,to chyba nikt nie ma wątpliwości.Natomiast to, że nazwał Pan Bytowską Bytovię tak dobrym zespołem,myślę,że uczynił Pan to kurtuazyjnie z powodu na siedzącego niedaleko od Pana-trenera Bytovii Janasa.Jak zwykle punkty cieszą,oczywiście,że lepiej byłoby mieć 3,ten jeden jednak również jest dla nas ważny.Bardziej jednak cieszy postawa drużyny i jej chęć do gry.Piłka nożna to nie łatwy kawałek chleba,jednak chęci do pracy zawsze idą w parze z jej jakością.Takiej właśnie coraz lepszej jakości gry potrzeba nam wszystkim jak powietrza.Kibicom,bo dla nich \"zawsze Zagłębie\",a piłkarzom to wiadomo grają dla pieniędzy,ale również? grają dla kibiców na stadionie.To podtekstowe,wcześniejsze pytanie zostało postawione w ten właśnie sposób,aby każdy kto to przeczyta ten tekst mógł sam to rozstrzygnąć dla kogo? lub czego?
    Ja nie mam w tym sensie wątpliwości,bo gdybym je miał,to z pewnością nie byłbym regularnym gościem naszego Ludowego.


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
13 -
Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,

ASYSTY:
6 -
Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 -
Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović,  Miłosz Pawlusiński,  Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski

ŻÓŁTE KARTKI:
12 -
Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński,  Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović,  Piotr Marciniec,  Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak

CZERWONE KARTKI:
2 -
Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1
- Roko Kurtović

REZERWY - V LIGA

BRAMKI:
16
- Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta,  Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański

REZERWY - PUCHAR POLSKI
5
- Kacper Wołowiec
3
- Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański

Marek Fabry

 

Rozkład jazdy kibica 2025-07-27, 14:30Sokół Kleczew - Zagłębie Sosnowiec 2025-08-02, 14:45Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony