Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Beniaminkowie w komplecie JP, 2013-06-22, 19:36

Znamy już komplet drużyn, które wywalczyły prawo gry w II lidze zachodniej w sezonie 2013/2014. Dzisiaj stawkę uzupełnił zwycięzca III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Beniaminkowie w komplecie

Pierwszym beniaminkiem II ligi zachodniej okazał się UKP Zielona Góra, który już 1 czerwca zapewnił sobie wygranie III ligi dolnośląsko-lubuskiej, a sezon zakończył z imponującym bilansem - 80 punktów w 30 meczach. Co ciekawe, jeszcze w sezonie 2011/2012 UKP grał w klasie okręgowej, ale latem 2012 dokonano fuzji UKP z III-ligową Lechią  i już w pierwszym sezonie zielonogórski klub awansował na trzeci szczebel, a Zagłębie po dwóch latach przerwy znowu będzie miało okazję jechać do Zielonej Góry.

Błękitni Stargard Szczeciński byli drugim klubem, który zapewnił sobie promocję do II ligi zachodniej. Uczynili to dwa tygodnie temu na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Po raz pierwszy od sezonu 2008/2009 województwo zachodniopomorskie będzie miało swojego przedstawiciela w II lidze. Wtedy awans do I ligi wywalczyła Pogoń Szczecin, z ligi spadł Chemik Police, a Kotwica Kołobrzeg na własną prośbę przeniosła się o jeden szczebel rozgrywkowy niżej. W czterech kolejnych sezonach III ligę pomorsko-zachodniopomorską wygrywały zespoły z pomorskiego (Bałtyk Gdynia, Chojniczanka Chojnice, Bytovia Bytów i Gryf Wejherowo) aż w końcu nadeszła pora na zespół z zachodniej części Pomorza.

W środę wyłoniono mistrza III ligi opolsko-śląskiej. Została nim Odra Opole, która w decydującym meczu pokonała Swornicę Czarnowąsy, a bramkę na wagę awansu zdobył były piłkarz Zagłębia Michał Filipowicz. W tej grupie trwała najbardziej zacięta walka o awans. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem lider miał nad piątą w tabeli drużyną tylko trzy punkty przewagi. Spośród wszystkich beniaminków Odra jest rywalem zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym pod względem kibicowskim. Sosnowiczanie po raz ostatni mierzyli się z klubem z Opola w sezonie 2006/2007 na arenach dawnej II ligi. W sezonie 2009/2010 Odra z powodów finansowych nie przystąpiła do rozgrywek w II lidze i rozpoczęła od IV ligi.

Najdłużej przyszło nam czekać na rozstrzygnięcie rywalizacji w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Do ostatniej kolejki o awans walczyły Ostrovia Ostrów Wielkopolski i Sokół Kleczew. W ostatnią środę oba zespoły zmierzyły się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski i po rzutach karnych wygrał Sokół, ale o wiele ważniejszą batalię o awans wygrała Ostrovia, która w końcowej tabeli zdystansowała rywali z Kleczewa o jeden punkt. Podróżując na mecze Zagłębia niejednokrotnie przejeżdżaliśmy przez Ostrów Wielkopolski. W najbliższym sezonie to już nie będzie tylko miasto tranzytowe, lecz cel naszej wyprawy.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 -
Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski,  Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
8
- Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - 
Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski,  Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
13 - Kacper Wołowiec
- Aleksander Steczek
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Piotr Zakrzewski
1 - Dominik Blecharczyk, Igor Gaszewski, Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak, Bartosz Zawojski

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica 2026-05-16, 16:00Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2026-05-22, 18:00Zagłębie Sosnowiec - KKS 1925 Kalisz 2026-05-30, 14:30Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony