Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Październik zaczyna się w Żaganiu JP, 2011-09-29, 18:53

W dziewięciu meczach w sierpniu i wrześniu Zagłębie zdobyło zaledwie 2 punkty. W październiku odbędzie się aż 6 kolejek II ligi zachodniej i aby myśleć o utrzymaniu w lidze, trzeba w końcu zacząć wygrywać.
Październik zaczyna się w Żaganiu

(Na zdjęciu: kadr z rozegranego 17 września 2010 meczu pomiędzy Czarnymi Żagań a Zagłębiem Sosnowiec. Trzecia minuta doliczonego czasu drugiej połowy. Przed chwilą Tomasz Szatan strzelił bramkę na 2:2 i utonął w objęciach kolegów z zespołu. Na pierwszym planie załamany stratą bramki Grzegorz Dorobek)

Do końca jesiennych zmagań na boiskach II ligi pozostało jeszcze dziewięć meczów - sześć spotkań pierwszej rundy i trzy rozegrane awansem mecze z rundy rewanżowej. Dotychczas Zagłębie straciło już zdecydowanie za dużo punktów. Kolejne porażki mogą sprawić, że walka o utrzymanie w rundzie wiosennej będzie naprawdę ciężka. Aktualnie sytuacja jest zła, ale jeszcze nie beznadziejna. Musimy jednak wreszcie wygrywać, zwłaszcza, że w kilku najbliższych spotkaniach zmierzymy się z zespołami, które również zajmują pozycję w dole tabeli i w końcowym rozrachunku każdy punkt zdobyty z nimi może okazać się bezcenny.

Terminarz sprawił, że w pierwszych dwóch październikowych meczach zagramy z zespołami, które aktualnie w tabeli zajmują miejsca 17. (Czarni Żagań) i 16. (Nielba Wągrowiec) Zwycięstwa w tych spotkaniach pozwoliłyby więc sosnowiczanom awansować przynajmniej na szesnastą pozycję. Później czeka nas wyjazd do Gdyni na mecz z Bałtykiem, który w tej chwili plasuje się na 14. pozycji w tabeli. Zwycięstwo w nadmorskim kurorcie mogłoby pozwolić sosnowiczanom na wyprzedzenie kolejnych ekip i awans na nawet nad "kreskę" oddzielającą spadkowiczów od reszty stawki.

Nie będzie to łatwe, ale na pewno nie niemożliwe. Pozostaje tylko kwestia, jakie Zagłębie ujrzymy w tych meczach? Takie, jak w II połowie meczu w Legnicy, czy też w pierwszych 30 minutach spotkania w Chojnicach, gdy miało zdecydowaną przewagę nad rywalem? Czy może takie, jak w drugiej połowie spotkania z Chojniczanką, gdy dało się totalnie zdominować i straciło cztery gole?

Czarni Żagań w ostatnim tygodniu rozegrali dwa mecze i stracili w nich aż 11 bramek (1:5 w Kaliszu i 0:6 w Legnicy). Z 26 straconymi bramkami są najgorszym pod tym względem zespołem w lidze (drugie od końca w tej klasyfikacji Zagłębie dało sobie strzelić 4 gole mniej). Po środowej porażce z zespołem Czarnych pożegnał się prowadzący tę drużynę od początku sezonu 2011/2012 były trener Zagłębia Janusz Kudyba (pracował wiosną 2009, bilans w naszym klubie: 1 zwycięstwo, 4 porażki), który nieoczekiwanie otrzymał propozycję z I-ligowego KS Polkowice.

Kudybę zastąpił w Czarnych inny były szkoleniowiec naszego zespołu, dobry znajomy aktualnego prezesa Zagłębia Leszka Baczyńskiego, Romuald Szukiełowicz (pracował jesienią 2007 bilans meczów ligowych w Zagłębiu: 2 remisy, 3 porażki). W obecnej kadrze sosnowieckiego zespołu jest jeszcze dwóch zawodników, którzy występowali w czasie, gdy trenerem był Szukiełowicz - Adrian Marek i Tomasz Szatan.

Sosnowiczanie po raz czwarty zagrają o ligowe punkty w Żaganiu, ale po raz pierwszy na nowym stadionie zwanym Areną Żagań. Na starym obiekcie graliśmy ze zmiennym szczęściem. Wiosną 2009 przegraliśmy 0:1, jesienią 2009 wygraliśmy aż 4:0, a jesienią 2010 zremisowaliśmy 2:2. Bramkę na wagę jednego punktu w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił Tomasz Szatan.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (1)
  • juruss juruss napisał(a) 30.09.2011 r, o godz. 07:20


    no to czas na zwycięstwo i trzeba sie piąc sie w góre tabeli zeby sie utrzymac w tej lidze powodzenia

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
6 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
2 - 
Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot

ASYSTY:
4
- Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół, 
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha,  Deniss Rakels, Kacper Skóra,  Jewgienij Szykawka

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
5 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
15 
- Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak 

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica 2026-02-21Unia Skierniewice - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony