Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Polonii Słubice nasz zespół ma wolne w tej kolejce. Bardzo możliwe jest, że już w ten weekend Olimpia Grudziądz i Zawisza Bydgoszcz zapewnią sobie awans do I ligi.
Lider z Grudziądza zagra dopiero w niedzielę o 18:00 z Miedzią Legnica. Będzie to spotkanie kończące 32. kolejką, ale grudziądzanie awans mogą zapewnić sobie już dzień wcześniej w... Chojnicach, gdzie Chojniczanka o 17:00 spotka się z GKS-em Tychy. Jeżeli tyszanie nie wygrają, to Olimpia zapewni sobie awans do I ligi zanim jeszcze wyjdzie na boisko i niedzielne spotkanie będzie już tylko okazją do fety.
Na to, żeby zawodnicy z Grudziądza w razie zapewnienia sobie awansu nie fetowali zbyt ostro i grali o zwycięstwo liczą w Bydgoszczy. Zawisza w niedzielę o 17:00 rozpocznie zmagania z Turem Turek. Jeśli we wspomnianym już meczu w Chojnicach GKS Tychy dozna porażki, to Zawiszy do zapewnienia sobie awansu potrzeba dwóch rzeczy - zwycięstwa nad Turem oraz straty punktów przez Miedź.
Reasumując - sprawa awansu do I ligi będzie przesądzona w ten weekend jeśli Chojniczanka wygra z Tychami, Zawisza wygra z Turem, a Olimpia nie przegra z Miedzią. Przy remisie w Chojnicach pewna awansu będzie tylko Olimpia, a Zawisza będzie musiał czekać jeszcze co najmniej tydzień. Jeśli natomiast GKS Tychy wygra w Chojnicach, a Olimpia ulegnie Miedzi, to ostateczne rozstrzygnięcia kwestii awansu poznamy najwcześniej 5 czerwca.
W ten weekend odbędzie się zaledwie 6 meczów. Elana Toruń ze względu na sparing z Osasuną Pampeluna rozegrała awansem mecz z Czarnymi Żagań. Obok omówionych już spotkań mających wpływ na sprawę awansu do I ligi odbędą się jeszcze trzy mecze - wszystkie bez większego ciężaru gatunkowego. W sobotę o 17:00 Lechia Zielona Góra zagra z Górnikiem Wałbrzych, a Ruch Zdzieszowice z Rakowem Częstochowa. Natomiast w niedzielę o 16:00 Jarota Jarocin zmierzy się z Bałtykiem Gdynia.
Po 3 punkty za walkowery dopisują sobie Zagłębie Sosnowiec i Nielba Wągrowiec.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz