Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Donosiciel naskarżył Włochom na trenera Krzysztofa Tochela! naszemiasto.pl, 2003-05-07, 16:52

null
K.Tochel: W grudniu, po powrocie ze stażu trenerskiego w Torino stwierdziłem na łamach jednej z gazet, że ta drużyna, z tym trenerem spadnie. Wcześniej mówiłem to we Włoszech panu Sandro Mazzolemu. Jakiś donosiciel wyciął moją wypowied¼ i wysłał Włochom z adnotacją, że: wy go zapraszacie, a on po powrocie taką okazuje wdzięczność".

- Jak ocenia pan swoje decyzje z perspektywy czasu?

K.Tochel: Na pewno nie żałuję, że odszedłem z Zagłębia po awansie. Byliśmy wszyscy ze sobą 5 lat, wiedzieliśmy o sobie za dużo, potrzeba było świeżej krwi. Nawet nie chodziło o moje apanaże, ale w II lidze potrzebne były wzmocnienia, większe pieniądze. Pamiętajmy, że Włochów nie było jeszcze wtedy w klubie. W sumie w KSZO i Bełchatowie zebrałem bagaż cennych doświadczeń, które teraz wykorzystuję w pracy.

- KSZO jest panu ponoć jeszcze winne 100 tysięcy złotych?

- Dokładnie 115 tysięcy...

- Obserwując drużynę z boku można odnieść wrażenie, że wiele się zmieniło. Wiele osób, z którymi pracował pan w tamtym "rodzinnym" Zagłębiu, odeszło, ma żal...

- Jeśli chodzi o zawodników, z których zrezygnowałem jesienią (Adamczyk, Baczyński, Stach, Stanek, Nowak - red.), bronią mnie fakty. Od tamtego czasu nie przegraliśmy meczu. Jeśli ma pan na myśli moje stosunki z Leszkiem Baczyńskim, to nie jesteśmy skłóceni. Także nie ja go zwalniałem z funkcji dyrektora. Mogę tylko powiedzieć, że brakuje człowieka z takim zmysłem organizacyjnym. Co do atmosfery, to nie ja ją zepsułem, bo mnie 2 lata nie było w Zagłębiu. Wróciłem do Sosnowca, bo mam jeszcze więcej animuszu do pracy niż kiedyś!

- Jak pan ocenia system szkolenia młodzieży w Zagłębiu? Przez ostatnie 10 lat tylko jeden wasz zawodnik zaistniał tak naprawdę w ekstraklasie - Daniel Treściński...

- Pracę z młodzieżą oceniam wysoko, bo awans do II ligi wywalczyliśmy mając 21 wychowanków w kadrze. Wraz z trenerem-koordynatorem Jerzym Dworczykiem i II trenerem Waldemarem Włosowiczem widzimy jednak wiele rzeczy, które należy poprawić. Jesteśmy na etapie tworzenia systemu szkolenia i ścisłej jego kontroli. Wszystko jest podporządkowane zespołowi seniorów. Efekty przyjdą za około 3-4 lata. Dodam, że od nowego sezonu Zagłębie będzie miało 30 zawodników w kadrze. Część z nich będzie stanowić rezerwę, którą zgłosimy do B-klasy. Jeśli chodzi o I drużynę, tej zimy przygotowania były nieco eksperymentalne. Na ich ocenę przyjdzie czas po sezonie. Dużą rolę odgrywał nasz fizjoterapeuta Paweł Ryngier, wielce pomocny podczas badań na katowickiej AWF.

- Kibice w Sosnowcu czekają na powrót drużyny do II ligi.

- Nie ma co ukrywać, chcemy awansować. Nawet prezes Cimminelli dzwoni często z Turynu i pyta o nasze wyniki.

- Ale AC Torino pod jego rządami spadło z Serie A. Kibice we Włoszech palą flagi z jego nazwiskiem...

- Opowiem ciekawostkę. W grudniu, po powrocie ze stażu trenerskiego w Torino stwierdziłem na łamach jednej z gazet, że ta drużyna, z tym trenerem (Renzo Ulivierim - red.) spadnie. Wcześniej mówiłem to we Włoszech panu Sandro Mazzolemu. Jakiś donosiciel wyciął moją wypowied¼ i wysłał Włochom z adnotacją, że: ,wy go zapraszacie, a on po powrocie taką okazuje wdzięczność". Niestety, mówię to z przykrością i bez satysfakcji, miałem rację. Co do naszego awansu, to myślę, że do końca będziemy walczyć z Piastem i Lechem Zielona Góra. Mamy tę przewagę, że nikt na nas nie wywiera presji, nie jesteśmy faworytami.

Rozmawiał: MARCIN JAROSZEWSKI - Dziennik Zachodni

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 - 
Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, 
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
9
- Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - 
Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski,  Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
- Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski, Piotr Płuciennik
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk,  Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony