Tym razem do Sosnowca przyjeżdża Elana, która jest na miejscu spadkowym i, można zaryzykować to stwierdzenie, będzie jej się z tego miejsca bardzo trudno wygrzebać. Nie oznacza to jednak, że w sobotę naszych piłkarzy czeka łatwe zadanie. Goście przez 90 minut będą się bowiem bronić na własnej połowie, a jak niejednokrotnie się już przekonaliśmy, Zagłębie z tak usposobionym rywalem miewa problemy.
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej w Toruniu debatowano nad tym, czy w ogóle składać wniosek o przyznanie licencji. Sytuacja finansowa Elany jest bowiem bardzo trudna. Należności wobec byłych piłkarzy, zadłużenie w ZUSie i Urzędzie Skarbowym sprawiły, że nie brakowało głosów opowiadających się za zgłoszeniem drużyny do rozgrywek III-ligowych, co zmniejszyłoby koszty utrzymania i otworzyło przed klubem możliwość wyjścia na prostą. Ostatecznie postanowiono dokończyć sezon w II lidze, ale nowo wybrany zarząd postawił sprawę jasno – spadek nie będzie tragedią, najważniejsza jest poprawa sytuacji finansowo – organizacyjnej.
W efekcie przyjętej strategii z klubu odeszli piłkarze zarabiający najwięcej. W ich miejsce pościągano piłkarzy z niższych lig, z wypożyczeń wrócili juniorzy, dołożono też piłkarzy w miarę doświadczonych: Kamila Kassiana z Czarnych Żagań oraz Daniela Onyekachiego, który jesienią zdobył 6 bramek dla Czarnych Żagań. Nigeryjczyk jednak zawodzi, a raczej zawodził do czasu ostatniego meczu, w którym strzelił 2 bramki, dając Elanie bardzo ważne zwycięstwo nad Miedzią Legnica. Po jednym z trafień cieszył się tak efektownie, że sędzia pokazał mu czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i w sobotę na Ludowym nie będzie mógł pomóc kolegom.
To duża strata dla i tak marnej siły ofensywnej Elany. Trener Dariusz Durda będzie musiał postawić na któregoś z młodych napastników, sprowadzonych zimą z niższych lig. Największym zagrożeniem będzie z pewnością środkowy pomocnik £ukasz Grube, który wiosną zdobył już 5 bramek. Uważać też należy na najbardziej doświadczonego w drużynie skrzydłowego Adama Młodzieniaka. Obaj piłkarze dobrze wykonują rzuty wolne, a wobec taktyki, jaką na ten mecz przyjmie trener Durda, stałe fragmenty mogą być najgro¼niejszą bronią torunian.
Szkoleniowiec Elany nie ukrywa, że do Sosnowca przyjeżdża po jeden punkt. Nietrudno się więc domyślić z jakim nastawieniem wyjdą goście. Od 1. do 90. minuty będą bronić wyniku 0:0, stawiając podwójne zasieki na własnej połowie i czekając na okazje do kontry. W tej sytuacji pocieszające jest to, że na 9 rozegranych wiosną spotkań tylko dwa razy udało im się nie stracić bramki. Zdobyty w Sosnowcu punkt byłby dla Elany bezcenny, bo pozwalałby zachować nadzieję na utrzymanie. Terminarz stawia ich bowiem w trudnej sytuacji. Po meczu z Zagłębiem czekają ich spotkania z: Ruchem, Zawiszą, Nielbą, Jarotą i Lechią. To najtrudniejszy kalendarz spośród drużyn walczących o utrzymanie.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
Zaloguj się aby dodać własny komentarz