Zarząd Zagłębia Sosnowiec zdecydował się na powierzenie stanowiska pierwszego trenera Piotrowi Pierścionkowi. Dla Pierścionka będzie to już drugie podejście do tej funkcji - po raz pierwszy został on trenerem Zagłębia 25 marca 2008. Ze względu na brak licencji uprawniającej go do prowadzenia klubów Ekstraklasy do protokołu był wpisywany jako asystent trenera, a nominalnie funkcję pierwszego trenera pełnił Andrzej Orzeszek. Dopiero po uzyskaniu licencji, wraz z rozpoczęciem sezonu II-ligowego, Piotr Pierścionek mógł samodzielnie pełnić funkcję pierwszego trenera Zagłębia. Pierwszy mecz pod wodzą Piotra Pierścionka Zagłębie rozegrało 29 marca 2008, przegrywając w Grodzisku z Dyskobolią 0:3. W pięciu pierwszych spotkaniach Pierścionkowi nie udało się zdobyć ani jednego punktu. Dopiero 2 maja 2008 Zagłębie wygrało w £odzi z Widzewem 1:0. Nasz zespół pod wodzą Piotra Pierścionka rozegrał 16 spotkań ligowych (8 w Ekstraklasie, 8 w II lidze), spośród których wygrał 4 (1 w Ekstraklasie, 3 w II lidze), zremisował 3 (1 w Ekstraklasie, 2 w II lidze) i przegrał 9 (6 w Ekstraklasie, 3 w II lidze). Bilans bramkowy 13:26 (2:16 w Ekstraklasie, 11:10 w II lidze). 8 września 2008 zarząd Zagłębia przychylił się do prośby Pierścionka i zaakceptował dymisję złożoną przez niego po porażce 4:5 w meczu z Gawinem Królewska Wola. W pracy z drużyną Zagłębia Piotrowi Pierścionkowi ma pomagać inny były szkoleniowiec naszego zespołu - Jerzy Dworczyk.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz