Sobotni mecz w Białymstoku był dwusetnym ligowym występem Daniela Treścińskiego w barwach Zagłębia. "Teresa" debiutował jesienią 1994 w V-ligowym meczu z MKS Sławków. W V lidze rozegrał w Zagłębiu 31 spotkań i wywalczył awans do IV ligi, w której jednak już nie zagrał bo w 1996 roku przeszedł do £KS £ód¼, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Następnie grał w Polonii Gdańsk, Zagłębiu Lubin i Stomilu Olsztyn. Latem 2001 powrócił do Sosnowca i w Zagłębiu gra do dziś.
Obecny sezon jest ósmym sezonem, w którym Treściński występuje w Zagłębiu. Na boiskach II ligi zagrał dla Zagłębia 110 razy i zdobył 4 gole. W III lidze rozegrał 59 spotkań, w których pięciokrotnie wpisywal się na listę strzelców (z tego dwa razy w ostatnich dwóch meczach wyjazdowych - we Wrocławiu i Białymstoku). Najwięcej bramek zdobył w V lidze - 6 trafień w 31 meczach.
Do "Teresy" należy rekord, który ciężko będzie pobić jakiemukolwiek innemu zawodnikowi Zagłębia. Między 28 września 2002 a 7 pa¼dziernika 2005 Treściński zagrał we wszystkich ligowych meczach Zagłębia. Począwszy od III-ligowego meczu z Miedzią Legnica na Ludowym (3:0) do II-ligowej potyczki z £KS £ód¼ (0:1). Niestety, w meczu na stadionie, na którym niegdyś zdobywał mistrzostwo Polski, "Teresa" oparzył się wapnem i nie mógł wystąpić w następnym meczu Zagłębia i jego licznik kolejnych meczów w Zagłębiu zatrzymał się na liczbie 98.
Warto również wspomnieć o tym, że w trakcie tej imponującej serii miała miejsce także inna, równie wybitna passa. Od wyjazdowego meczu z Polonią Słubice 8 maja 2004 (1:0) do meczu u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 30 lipca 2005 (2:1), Treściński wystąpił we wszystkich 43 meczach od początku do końca. W sezonie 2004/2005 był jedynym zawodnikiem z pola, który w meczach II ligi spędził na boisku 3060 minut. Oprócz "Teresy" niezastąpieni byli tylko dwaj bramkarze - Bogusław Wyparło (£KS £ód¼) i Michał Chamera (Arka Gdynia).
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
5 - Jewgienij Szykawka
4 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
4 - Bartosz Chęciński, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
3 - Igor Dziedzic, Linus Rönnberg
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Patryk Mucha, Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
11 - Michał Barć
10 - Kacper Wołowiec
3 - Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Jan Marcinkowski, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak,
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz