Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Historia pojedynków Zagłębia z Górnikiem Polkowice , 2006-05-23, 21:40

Środowy mecz Zagłębia z Górnikiem Polkowice będzie ósmym w historii spotkaniem między tymi zespołami. Dotychczasowy bilans jest niekorzystny dla naszego zespołu. Sosnowiczanie wygrali dwa razy z Górnikiem, raz był remis, a cztery mecze zakończyły się zwycięstwami polkowiczan. Wszystkie spotkania były dosyć wyrównane - ani razu mecz nie kończył się zwycięstwem wyższym niż jednobramkowe. Bilans bramkowy wynosi 8:6 na korzyść Górnika.
Pierwszy mecz Zagłębia z Górnikiem odbył się 30 września 2000. Oba kluby były wówczas beniaminkami II ligi, ale ich ligowe losy były zgoła odmienne. Polkowiczanie szybko zadomowili się w czołówce tabeli, a Zagłębie było w strefie spadkowej. Faworytem pojedynku na Ludowym byli więc goście, ale Zagłębie zagrało niesamowicie ambitnie i w 72. minucie po dośrodkowaniu Artura Derbina Karol Stawecki strzałem głową zdobył swoją jedyną bramkę w II lidze. Radość z prowadzenia trwała zaledwie 7 minut, bowiem w 79. minucie wyrównał Marcin Jeziorny.

W rewanżu Górnik wygrał 1:0, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył już w 8. minucie Tomasz Moskal (obecnie grający w Jagiellonii Białystok). Potem nad wynikiem czuwał już arbiter Mirosław Jankowski ze Szczecina, który pilnował, aby Zagłębie zbyt wiele nie zwojowało, a gdy sosnowiczanie próbowali protestować przeciwko krzywdzącym decyzjom arbitra, to wyciągał on z kieszeni żółte kartoniki i pokazywał, kto rządzi. Tego meczu nie dało się nawet zremisować. Górnik musiał go po prostu wygrać.

Jesienią 2001 w rozgrywanym na Ludowym meczu górą było Zagłębie. Po bramce Dawida Skrzypka zdobytej z podania Waldemara Adamczyka sosnowiczanie wygrali 1:0 i wówczas zajmowali miejsce w górnej połówce tabeli. Nic nie wskazywało na to, że wiosną sosnowiczanie pożegnają się z zapleczem ekstraklasy, a jednak tak się stało. Jednym z gwo¼dzi do trumny był rewanżowy pojedynek w Polkowicach. Górnik także zwyciężył 1:0 po bramce Bartłomieja Majewskiego i szanse Zagłębia na utrzymanie były już czysto teoretyczne.

Na następny mecz z Górnikiem Polkowice trzeba było czekać aż do 14 sierpnia 2004. To spotkanie było jednym z najbardziej emocjonujących spotkań minionego sezonu. Pierwsza połowa to koszmarna postawa obrony Zagłębia. Po bramkach Adama £agiewki, Pawła Pytlarza i Tomasza Moskala Górnik po 45 minutach prowadzi już 3:0. Po przerwie nastąpiła metamorfoza Zagłębia. Już po 9 minutach gry bramki strzelili Daniel Treściński i Marcin Lachowski i do końca Zagłębie walczyło o zwycięstwo. Mimo tego, że sosnowiczanie ten mecz przegrali, za postawę w II połowie publiczność nagrodziła piłkarzy brawami. Wiosną Zagłębie odegrało się Górnikowi. Po raz pierwszy w historii sosnowiczanie wygrali w Polkowicach, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Janusz Wolański.

Spotkanie z rundy jesiennej obecnego sezonu także na długo zapadnie w pamięć bywalcom Ludowego. Zwycięstwo w tym spotkaniu dawało Zagłębiu awans na pierwsze miejsce w tabeli. Przez niemal 70 minut wszystko szło zgodnie z oczekiwaniami. Po golu Hadisa Zubanovicia nasz zespół prowadził 1:0, kibice śpiewali "mamy lidera, w Sosnowcu mamy lidera", gdy nagle spadły dwa niespodziewane ciosy. W ciągu 120 sekund bramki zdobyli Tomasz Urbaniak i Wojciech Górski i sensacyjne zwycięstwo Górnika stało się faktem.

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
13 -
Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,

ASYSTY:
6 -
Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 -
Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović,  Miłosz Pawlusiński,  Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski

ŻÓŁTE KARTKI:
12 -
Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński,  Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović,  Piotr Marciniec,  Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak

CZERWONE KARTKI:
2 -
Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1
- Roko Kurtović

REZERWY - V LIGA

BRAMKI:
16
- Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta,  Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański

REZERWY - PUCHAR POLSKI
5
- Kacper Wołowiec
3
- Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański

Marek Fabry

 

Rozkład jazdy kibica 2025-07-26Sokół Kleczew - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony