Trener Zagłębia Janusz Białek, przekonany jest o tym, że w Radomiu czeka Zagłębie ciężka przeprawa i o wyniku spotkania zadecyduje jedna bramka - Myślę, że w przypadku Radomiaka rozstrzygnie jedna bramka i drużyna, która pokaże więcej waleczności i wyrachowania ten mecz wygra.
Radomiak Radom ma fatalny początek rundy wiosennej. W siedmiu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty.
Janusz Białek: Środowe spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław i Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, pokazało że nie ma łatwych meczy, łatwych przeciwników. Radomiak pokazał w meczu z Widzewem, że potrafi strzelać bramki nawet z liderem. Jesteśmy przygotowani na bardzo ciężki mecz.
Zwycięstwo z Radomiakiem znów otwiera Zagłębiu furtkę do pierwszej ligi.
J.B.: Liga jest o tyle ciekawa, że każda kolejka wprowadza jakąś rewolucję. Tu liczy się jakaś powtarzalność, umiejętność zdobywania punktów z każdym przeciwnikiem, zmniejszanie tego dystansu i trzeba te punkty gromadzić. My jesteśmy w pozycji goniącego, ale to może i dobrze bo jest dla nas ciekawiej. Znów pojawiła się ta chęć obserwacji tabeli, gry rywali do awansu, a ja osobiście jestem dobrej myśli.
Sytuacja kadrowa w naszym zespole jest nieciekawa. Czy już w najbliższym spotkaniu będzie Pan mógł liczyć na, któregoś z kontuzjowanych zawodników?
J.B.: Niestety tu są same złe wiadomości. Bajera, Lachowski czy Wolański nie wrócą w tym tygodniu do gry. Wypada dodatkowo Krzysztof Butryn za kartki i nasza sytuacja kadrowa jest bardzo ograniczona.
Czyli liczymy na kolejny przebłysk Tadeusza Tyca, który w krótkim czasie stał się ulubieńcem publiczności.
J.B.: Właśnie piłka sprawia takie możliwości, że jednym dobrym meczem można zaskarbić sobie sympatię publiczności. Tyc właśnie wykorzystał naszą niemoc i dzięki jego dobrej grze i pięknej bramce zdobyliśmy trzy ważne punkty z trudnym przeciwnikiem. Tycowi będzie się teraz lepiej grało na Stadionie Ludowym, teraz pojawia się kolejne wyzwanie, aby pokazać, że potrafi grać również w meczach wyjazdowych. Już w niedzielę bedzie miał na to okazję, a myślę, że jest na tyle dobrym i ambitnym piłkarzem, że potrafi sytuacje wykorzystać. Rzadko się zdarzają takie mecze jak w zeszłej rundzie kiedy cztery bramki zdobył Przemek Pitry. Myślę, że w przypadku Radomiaka rozstrzygnie jedna bramka i drużyna, która pokaże więcej waleczności i wyrachowania ten mecz wygra. Bramka w meczu z Drwęcą jest dla nas takim światełkiem, że Zagłębie potrafi zdobywać również bramki strzałami z dystansu.
Czekałem aż powie Pan, że to Zagłębie wygra, a nie że wygra drużyna która pokaże więcej waleczności.
J.B.: Jesteśmy przekonani o wartości Zagłębia. Ja jestem przekonany, że będzie to trudny mecz i oba zespoły będą miały ten sam cel.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
Zaloguj się aby dodać własny komentarz