Błażej Jankowski uzgodnił warunki kontraktu z Zagłębiem Sosnowiec. Bliski podpisania umowy z klubem z Sosnowca jest też Słowak Vladimír Bednár. Jankowski przez ostatnich kilka dni trenował z Ruchem Chorzów, jednak jego menedżer Jerzy Kopa, który przed laty był trenerem Zagłębia, dogadał się z Wojciechem Rudym, dyrektorem klubu z Sosnowca. Jankowski w sobotę rano przyjechał na Stadion Ludowy i uzgodnił warunki kontaktu. 25-letni Jankowski jest obrońcą. Wychowanek SKS 13 Poznań rozegrał 31 spotkań w ekstraklasie (w barwach Odry Wodzisław), grał też w Lechu Poznań, greckim AÉ Lárisas, a ostatnio w Podbeskidziu.
Zagłębie rozegrało w sobotę treningową gierkę, w której szansę gry dostało kilku testowanych zawodników, m.in. Vladimír Bednár. 26-letni Słowak z Pre¹ova jest znany w naszym kraju z gry Widzewie £ód¼, od maja leczył jednak kontuzję kolana.
- Teraz wszystko jest już OK. Mógłbym pomóc Zagłębiu awansować do ekstraklasy - mówił piłkarz. - Chciałbym go w drużynie. Pamiętam, że w barwach Widzewa rozegrał przeciwko Zagłębiu świetny mecz - wspominał trener Krzysztof Tochel. Jeżeli testy medyczne potwierdzą, że Bednár jest zdrowy, klub podpisze z nim kontrakt. Słowak najlepiej czuje się na prawej pomocy, ale może też grać w obronie. Zanim podpisał kontrakt z Widzewem, interesowały się nim Dyskobolia i Legia.
W sparingu zagrali też Rafał Grzyb, pomocnik z Wiernej Małogoszcz, Bartłomiej Piszczek z Garbarni Kraków, Adam Bensz, bramkarz Śląska Świętochłowice (ma jeszcze dostać szansę gry) oraz Grzegorz Burandt, bramkarz Górnika Zabrze. W środę, gdy Zagłębie rozegra kolejny sparing, zapadną decyzje, którzy z wymienionych piłkarzy pojadą na obóz do Międzybrodzia Bielskiego.
Na sobotni mecz nie dojechał m.in. Krzysztof Chrapek, 20-letni napastnik Górnika Brzeszcze. Utalentowany piłkarz prawdopodobnie trafi do Podbeskidzia. Jeden z menedżerów zaproponował też Zagłębiu utalentowanego bramkarza Górnika £ęczyca.
Na zgrupowanie ma pojechać Piotr Bajera - jest duża szansa, że rozwiąże we wtorek kontrakt ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i podpisze umowę z Zagłębiem.
Nie zapadła jeszcze decyzja, czy klub zdecyduje się na transakcję wiązaną z Amiką Wronki i oprócz pieniędzy za transfer Przemysława Pitrego (po przerwie zagrał na lewej obronie!) zdecyduje się też na wypożyczenie dwóch piłkarzy Amiki: Janusza Surdykowskiego i Tomasza Szczepana.
Możliwe, że za pieniądze za transfer Pitrego zespół wyjedzie w lutym na zgrupowanie do ciepłych krajów (Turcja?). Sparing zakończył się remisem 1-1. Bramki strzelili Dawid Skrzypek (grał na prawej obronie) i Marcin Smarzyński. Mecz skończył się pechowo dla Krzysztofa Butryna, który opuścił boisko, trzymając się za mięsień uda.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
Zaloguj się aby dodać własny komentarz