Wszystko wskazuje na to, że Przemysław Pitry jest już "po słowie" z jednym z klubów ekstraklasy. Jeśli informacje się potwierdzą, w przyszłym sezonie zagra na Ludowym tylko wówczas, gdy Zagłębie awansuje.
Nawet po połączeniu drużyn nowy KKS Lech Poznań będzie wymagać wzmocnień na minimum trzech pozycjach. Według naszych informacji ma w nim grać kilku obecnych piłkarzy Lecha, większość jednak pochodzić będzie z Amiki – pisze Gazeta Wyborcza.
Latem przyszłego roku z dwóch wielkopolskich drużyn - Lech Poznań i Amiki Wronki powstanie jedna. Będzie to nowy KKS Lech Poznań, ale działający w strukturach holdingu Amica Wronki. Obie wielkopolskie drużyny są obecnie w czołówce ekstraklasy - mają po 26 pkt i sporą szansę na zajęcie miejsca dającego prawo gry w Pucharze UEFA. Teoretycznie więc z zawodników obu drużyn można stworzyć jeden zespół o mistrzowskich aspiracjach. Tyle że - jak się okazuje - nawet w takiej drużynie będą na kilku pozycjach spore braki i KKS będzie potrzebować wzmocnień.
Na razie wiadomo, że przed następnym sezonem dojdzie do renegocjacji kontraktów. Ponieważ WKP Lech nie wystawi już swej drużyny w ekstraklasie, w nowym KKS Lech znajdą się ci z obecnych graczy "Kolejorza", którzy będą się do tego nadawać i będą chcieli w nim grać. Dziś wielu lechitów nie czuje się zbyt pewnie i na wszelki wypadek szuka nowych klubów.
(...) Ciekawie zapowiada się tez walka o miejsce w ataku. Niewykluczone, że w pierwszym spotkaniu KKS w przyszłym sezonie atak stworzą - tak jak 10 lat temu - Piotr Reiss i Jacek Dembiński. Obaj mają już jednak swoje lata i niebawem zaczną ich zastępować młodsi zawodnicy. A do dyspozycji trenera będą najprawdopodobniej Ilijan Micanski i Przemysław Pitry. Ten ostatni gra obecnie w Zagłębiu Sosnowiec, ale jest pewne, że w przyszłym roku trafi do Amiki (czyli tym samym KKS Lech). Szansę walki o miejsce w składzie będzie miał również waleczny Zbigniew Zakrzewski, o ile zostanie w Poznaniu. Nie wiadomo, czy wystarczy jeszcze miejsca dla Damiana Nawrocika czy Karola Gregorka. Nawrocik już szuka sobie nowego klubu - na razie ma ofertę z Górnika £ęczna.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Deniss Rakels, Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Bartosz Chęciński, Dawid Szot
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Patryk Mucha, Jewgienij Szykawka
1 - Emmanuel Agbor, Igor Dziedzic, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Linus Rönnberg, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć
1 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak, Aleksander Steczek
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
3 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz
1 - Aleksander Steczek, Kamil Wawrowski
Zaloguj się aby dodać własny komentarz