Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
I co dalej? lukasm, 2002-04-21, 19:00

null
Co prawda do końca sezonu zostały jeszcze 4 kolejki, jednak można ze sporą dozą prawdopodobieństwa założyć, że wczorajsza porażka z Polarem okazała się gwo¼dziem do trumny z napisem "II liga w Sosnowcu".

Dotychczas Zagłębie znajdowało się nad strefą spadkową i było zależne tylko od siebie. Obecnie, po spadku na 15. miejsce, oprócz zdobywania punktów przez nasz zespół, konieczne jest jeszcze gubienie "oczek" przez zespoły znajdujące się nad nami w tabeli.

Patrząc na grę Zagłębia, ciężko wierzyć w utrzymanie. Sosnowieccy piłkarze stwarzają fatalne wrażenie. Rywale są od nas szybsi, zwrotniejsi. Gracze Zagłębia po dobrym początku meczu opadają z sił i oddają pole rywalom. Czyżby był to skutek złego przepracowania okresu przygotowawczego?

Kluby zagrożone spadkiem nerwowo wyliczają, ile punktów trzeba zdobyć, aby pozostać w II lidze. Padają różne liczby: 45, 46, 47. Według naszych wyliczeń, w których wzięliśmy pod uwagę niekorzystne stosunki w bezpośrednich meczach z rywalizującymi o utrzymanie zespołami (przypomnijmy, że mamy gorszy bilans w meczach z £KS, Polarem, Świtem, Arką, Hutnikiem i Włókniarzem) wynika, że Zagłębie musi zdobyć 49 punktów. Oczywiście, wraz z rozegranymi meczami, liczba ta może zmaleć, jeśli drużyny z dołu tabeli pogubią punkty w spotkaniach z zespołami bezpiecznymi.

Obecnie Zagłębie zgromadziło 40 punktów. £atwo więc wyliczyć, że musimy wygrać co najmniej 3 mecze, aby pozostać na zapleczu ekstraklasy. Czy jednak Zagłębie, które w 15 spotkaniach rundy rewanżowej odniosło zaledwie 2 zwycięstwa, zdoła w pozostałych czterech spotkaniach zwyciężyć trzykrotnie? W 15 meczach rundy wiosennej sosnowiczanie zdobyli 12 punktów. Tylko jedna drużyna jest od nas gorsza - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który zgromadził 8 punktów.

Musimy zagrać tak jak Myszków rok temu. Na cztery mecze przed końcem sezonu myszkowianie tracili 6 punktów do miejsca dającego utrzymanie i przez wielu zostali już spisani na straty. Potrafili jednal zgromadzić w czterech kolejkach komplet punktów i, rzutem na taśmę, pozostali w II lidze. W porównaniu z nimi, nasza sytuacja nie jest taka zła. Tracimy zaledwie 1 punkt do bezpiecznego, czternastego miejsca.

Wszystko w nogach piłkarzy, wydaje się jednak, iż będzie niezmiernie ciężko obronić II ligę. Najbliższe dwa tygodnie zadecydują o tym, czy od sierpnia będziemy oglądać na Ludowym kluby II, czy III ligi. We wtorek zmierzający w przepaść pociąg o nazwie "Zagłębie" zatrzyma się na stacji Polkowice. Trzeba wygrać, ale czy zadanie to nie przerasta piłkarzy Zagłębia?

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 - 
Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, 
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
9
- Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - 
Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski,  Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
- Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski, Piotr Płuciennik
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk,  Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony