Począwszy od sezonu 2001/2002, każdego sezonu kiedy to Zagłębie walczyło o ligowe punkty z Polonią Bytom, Dawid Skrzypek należał do wyróżniających się zawodników naszej drużyny. W pięciu ostatnich spotkaniach przeciwko Polonii zdobył trzy bramki. Oto co miał do powiedzenia przed niedzielnym meczem
W każdym sezonie kiedy to mamy okazję grać przeciw Polonii, poczynając od sezonu 2001/2002 strzelasz w pojedynkach z tą drużyną bramkę. .
- Byłoby bardzo fajnie gdybym i tym razem strzelił. Ostatnio nie dopisywało mi szczęście, piłka po moich strzałach nie chciała wpaść do bramki, to odbijając się od poprzeczki to od lini bramkowej. Jednak nie najważniejsze jest dla mnie kto strzeli bramkę, ważne jest abyśmy wygrali i zamazali fatalną naszą postawę w meczu przeciwko Piastowi.
Jesteś wychowankiem naszego klubu i wiesz, że mecze przeciw takim drużynom jak Polonia Bytom czy Ruch Chorzów to nie jest tylko gra o ligowe punkty. Czy staracie się to wytłumaczyć kolegom nie pochodzącym z Zagłębia?
- Wszyscy wiemy jak ważne dla kibiców i dla nas samych są mecze z Polonią czy Ruchem. Wierze, że koledzy z drużyny dadzą z siebie jeszcze więcej niż w meczach z innymi przeciwnikami. Zwycięstwo pozwoli nam przybliżyć się do zespołów czołówki, które niestety nam odskoczyły. Potrzebujemy tego zwycięstwa, gdyż zarówno nastroje w zespole, jak i w dyrekcji po przegranym meczu w Gliwicach, jest trochę nerwowa.
Polonia w tym sezonie jest bardzo słaba. Jeśli nie z Polonią, to z kim?
- Derby jednak rządzą się swoimi prawami, ale to prawda że jeśli nie z Polonią to z kim. Patrząc na mecz przeciwko Heko, gdzie stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji, widzimy jednak że piłka jest bardzo przewrotna.
W spotkaniu z Piastem schodziłeś z boiska utykając. Jak sytuacja wygląda w tej chwili?
- Zgłaszałem masażyście, że bardzo ciężko mi się biegało. Po starciu z Zadylakiem, miałem stłuczony staw skokowy. Całe szczęście, że skończyło sie tylko na stłuczeniu a nie na zerwaniu torebki skokowej. Nie chciałem bardziej ryzykować grając do końca spotkania. Nie byłem zdolny na 100% do gry więc poprosiłem trenera o zmianę.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
10 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)
ASYSTY:
5 - Patryk Gogół
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot,
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra,
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
9 - Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
21 - Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
8 - Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski, Piotr Płuciennik
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk, Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz