Marcin Bęben‚ bramkarz Zagłębia Sosnowiec‚ nie kryje‚ że pucharowy mecz z Odrą jest dla niego bardzo ważny. Nie może liczyć na dobre przyjęcie kibiców „Oderki”‚ z którymi toczył wojnę na słowa‚ ale liczy na to‚ że w trudnych chwilach otuchy doda mu ojciec – Marek, trener bramkarzy Odry i pierwszy wychowawca 25-letniego zawodnika.
– Rozmawialiśmy z tatą o tym meczu na niedzielnym obiedzie u mamy. Wymieniliśmy uwagi‚ a przysłuchująca się temu wszystkiemu mama powiedziała‚ że kibicować będzie mi. Ale to nie zmienia faktu‚ że chcę być taki jak ojciec.
Chcę być ikoną Zagłębia‚ w którym tata grał przez trzynaście lat – mówi Bęben junior‚ który w Wodzisławiu będzie się musiał zmierzyć z kibicami Odry. –
Nie mogłem pozwolić na to‚ żeby kibice mnie obrażali. Dla Odry zagrałem prawie sto meczów‚ obroniłem siedem‚ albo osiem karnych‚ a na końcu okazało się‚ że to nic nie znaczy. Potraktowano mnie wmyśl zasady „Murzyn zrobił swoje‚ Murzyn
może odejść” – wyjaśnia. Przed wyjazdem do Wodzisławia zapewnia jednak, że chce o tym już zapomnieć. – Były rzeczy dobre i o nich mówmy.
Była wspaniała i koleżeńska rywalizacja z Mariuszem Pawełkiem. Przegrałem i ludzie mogli się przekonać‚ że miejsce w składzie dla mnie nie było efektem układów z tatą. Teraz Mariusz też ma kryzysy. Bramkarz musi czuć‚ że jest najważniejszy.
I mam nadzieję‚ że trener Krzysztof Tochel da mi zagrać w tym spotkaniu – kończy.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
5 - Jewgienij Szykawka
4 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Adrian Gryszkiewicz, Kacper Siuta
ŻÓŁTE KARTKI:
4 - Bartosz Chęciński, Dawid Szot, Jewgienij Szykawka
3 - Igor Dziedzic, Linus Rönnberg
2 - Bartosz Boruń, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Patryk Mucha, Kacper Skóra
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Bartłomiej Wasiluk
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
13 - Michał Barć
11 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz