Całkiem niedawno emocjonowaliśmy się pojedynkami tych dwóch ekip w III lidze. W sezonie 2003/2004 mecze pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem, były ozdobą nie tylko trzecioligowych boisk, ale mogły być przykładem dla całej piłkarskiej Polski, jak powinno się kibicować i walczyć na boisku.
Najpierw we Wrocławiu przy dopingu 5200 kibiców, Zagłębie musiało uznać wyższość Śląska, ulegając 13 września 2003 roku 0:3. Bramki dla Śląska w tamtym meczu zdobywali, Kosztowniak, Wielgus oraz Rudolf. Niezbyt fair w tym meczu pokazali się działacze Śląska, którzy przed spotkaniem zlali wodą murawę tak aby utrudnić grę naszym zawodnikom, gdyż jak to powiedział nasz trener, dysponowaliśmy wtedy „ciężką” drużyną, której ¼le grało się na mokrych murawach.
Sezon 2003/2004 już od samego początku był zdominowany przez ekipy Śląska i Zagłębia i to jedna z tych drużyn była murowanym faworytem do awansu. Zagłębie rozpoczęło sezon od mocnego uderzenia, zdobywając w kolejnych pięciu meczach komplet punktów. Śląsk początek miał równie udany, zaliczając kolejno jeden remis i trzy zwycięstwa. Mecz pomiędzy Śląskiem a Zagłębiem, miał zatem pokazać, która z drużyn jest mocniejsza.
Można było przypuszczać, że po tym spotkaniu, Zagłębie podłamane, zacznie tracić punkty ze słabszymi przeciwnikami, a Śląsk umotywowany będzie na fali. Tak się nie stało i o ile Śląsk faktycznie, w dalszych meczach wręcz gromił przeciwników, wygrywając m.in. w Czarnowąsach z tamtejszą Swornicą 7:2, to Zagłębie również nie miało zamiaru odpuszczać.
Kiedy to wydawało się, że już do końca sezonu obie ekipy, będą tylko zamieniać się miejscami w pierwszej dwójce, Śląsk zaczął niespodziewanie tracić punkty. Najpierw w 14 kolejce musiał uznać wyższość Odry Opole, przegrywając na wyje¼dzie 0:2, aby następnie zremisować na własnym stadionie z Promieniem Żary 1:1.
21 kolejka była hitem sezonu. To co wydarzyło się w Sosnowcu tego dnia przeszło do historii naszego klubu. Przy ogłuszającym dopingu 10 000 kibiców, Zagłębie pokonało Śląsk 3:0, rewanżując się tym samy za wcześniejszą porażkę. Bramki w tym spotkaniu dla Zagłębia zdobywali: Ujek, Ko¼miński oraz Rak. Mecz ten zostanie w pamięci wszystkich kibiców z naszego miasta.
Sezon 2003/2004 się zakończył, a Zagłębie na 90 możliwych punktów zdobyło 80, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna Śląska Wrocław i dawało ono prawo do gry w barażach o II ligę.
W barażach tych, przyszło zmierzyć się Śląskowi z drużyną Arki Gdynia. Pierwszy mecz rozgrywany we Wrocławiu, zakończył się remisem 0:0. Wszyscy kibice Śląska, jak i kibice Zagłębia nadal wierzyli w awans. Warto dodać, że obie ekipy traktują się z bardzo wielkim szacunkiem i mimo, że może trudno te stosunki nazwać przyja¼nią, to na pewno mogą być wzorcem dla kibiców innych drużyn.
Drugi mecz rozgrywany w Gdyni, zakończył się niestety porażką Śląska 1:2 i w II lidze utrzymała się Arka. Co się odwlecze to nie uciecze. Sezon pó¼niej, drużyna Śląska była bezkonkurencyjna i znów wszyscy czekali z niecierpliwością na pojedynki Zagłębie – Śląsk.
Sezon obecny ma być dla Zagłębia sezonem kolejnego awansu. Tymczasem to, rozpędzona po awansie drużyna Śląska wyprzedza naszą ekipę w tabeli ligowej dwoma punktami, pozostawiając w pokonanym polu takie ekipy jak Widzew £ód¼.
Jak będzie wyglądać sobotnie spotkanie? Jedno jest pewne. Możemy spodziewać się walki do ostatniej minuty meczu.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
Zaloguj się aby dodać własny komentarz