Zagłębie Sosnowiec za porozumieniem stron rozwiązało kontrakt z 26-letnim obrońcą z Chorwacji Roko Kurtoviciem.
(Na zdjęciu: Roko Kurtović podczas swojego ostatniego występu w barwach Zagłębia Sosnowiec)
Chorwat trafił do Sosnowca latem 2024 z II-ligowej Raduni Stężyca i zadebiutował w Zagłębiu 21 lipca 2024 w domowym meczu z Olimpią Grudziądz. W rundzie jesiennej sezonu 2024/2025 był podstawowym obrońcą zespołu prowadzonego przez Marka Saganowskiego i wystąpił w 16 z 19 meczów ligowych (we wszystkich od pierwszej do ostatniej minuty).
Wiosnę 2025 także rozpoczął jako zawodnik pierwszej jedenastki, ale po meczu 23. kolejki z KKS-em Kalisz, w którym popełnił błąd skutkujący stratą bramki i porażką, stracił miejsce w składzie. Do gry wrócił dopiero po zmianie trenera i objęciu tego stanowiska przez Bartłomieja Boblę.
W ostatnim meczu rundy wiosennej poprzedniego sezonu i pierwszym meczu rundy jesiennej bieżących rozgrywek pauzował z powodu czerwonej kartki, ale wrócił do gry w 2. kolejce sezonu 2025/2026 i był podstawowym graczem w pięciu spotkaniach za kadencji trenera Marka Gołębiewskiego. Po przyjściu Wojciecha Łobodzińskiego stracił miejsce w składzie i pojawił się na boisku jako rezerwowy dopiero w ostatnim meczu rundy.
Po zakończeniu rundy jesiennej trafił na listę transferową razem z Patrykiem Muchą, Milanem Bazlerem, Bartoszem Paszczelą i Denissem Rakelsem.
Roko Kurtović łącznie w Zagłębiu rozegrał 31 meczów (30 w lidze i 1 w Pucharze Polski), w których strzelił dwie bramki.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
10 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
3 - Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)
ASYSTY:
5 - Patryk Gogół
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot,
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra,
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
9 - Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski, Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
21 - Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
8 - Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Płuciennik, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk, Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz