Jak poinformował w oficjalnym komunikacie klub, Marek Saganowski przestał pełnić obowiązki trenera Zagłębia Sosnowiec.

Marek Saganowski objął stanowisko trenera Zagłębia dokładnie trzynaście miesięcy temu, 5 kwietnia 2024. Pod jego wodzą Zagłębie rozegrało 39 meczów (9 w I lidze, 29 w II lidze i 1 w Pucharze Polski), z których wygrało 11 (wszystkie w II lidze), zremisowało 10 (3 w I lidze i 7 w II lidze) i doznało 18 porażek (6 w I lidze, 11 w II lidze i 1 w Pucharze Polski).
Ze sztabu szkoleniowego odszedł również asystent trenera, Marek Marciniak, który został zatrudniony w Zagłębiu przed rozpoczęciem obecnego sezonu.
Po raz czwarty w XXI wieku Zagłębie zmieniło trenera na pięć kolejek przed końcem sezonu. Wiosną 2007 po 29. kolejce pracę stracił Jerzy Dworczyk, którego zastąpił Robert Moskal i na koniec sezonu Zagłębie awansowało do Ekstraklasy. Wiosną 2010 na pięć meczów przed zakończeniem rozgrywek Piotra Pierścionka zmienił Marek Chojnacki, a w 2016 roku Tomasz Łuczywek został awansowany na pierwszego trenera w miejsce Artura Derbina także na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek, choć prowadził zespół tylko w czterech spotkaniach, bo ze względu na wycofanie się z rozgrywek Dolcanu Ząbki w jednej z tych kolejek Zagłębie otrzymało punkty walkowerem.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
13 - Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,
ASYSTY:
6 - Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović, Miłosz Pawlusiński, Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski
ŻÓŁTE KARTKI:
12 - Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński, Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović, Piotr Marciniec, Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak
CZERWONE KARTKI:
2 - Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1 - Roko Kurtović
REZERWY - V LIGA
BRAMKI:
16 - Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta, Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański
REZERWY - PUCHAR POLSKI
5 - Kacper Wołowiec
3 - Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański
No i super.
Zaloguj się aby dodać własny komentarz