Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Rezerwy Zagłębia grają o Puchar Polski JP, 2025-04-08, 19:37

Drugi zespół Zagłębia Sosnowiec po raz drugi z rzędu zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu sosnowieckiego podokręgu. Rywal i miejsce meczu takie same jak przed rokiem.
Rezerwy Zagłębia grają o Puchar Polski

W ubiegłym sezonie rezerwy Zagłębia Sosnowiec w finale Pucharu Polski na szczeblu sosnowieckiego podokręgu pokonały Unię Dąbrowa Górnicza 3:1. Te dwa zespoły ponownie zagrają o trofeum, a areną ich zmagań, tak jak niespełna dwanaście miesięcy temu, będzie stadion CKS-u Czeladź.

Dla Zagłębia II będzie to już trzeci w tej edycji mecz rozgrywany w Czeladzi, a drugi na stadionie CKS-u. W półfinale zespół Grzegorza Bąka wygrał 3:0 z CKS-em, a w ćwierćfinale pokonał Górnika II Piaski 5:1. Wcześniej w derbach Sosnowca Zagłębie II wygrało 2:0 z Górnikiem, a pucharowe zmagania rozpoczęło od zwycięstwa 5:1 z Ostoją Żelisławice.

Unia Dąbrowa Górnicza w pierwszej rundzie miała wolny los, a potem wyeliminowała CKS II Czeladź (8:0), Przemszę Siewierz (1:0) i w półfinale wygrała w rzutach karnych z Sarmacją Będzin.

Trenerem Unii jest były piłkarz Zagłębia Wojciech Białek, a przed rundą wiosenną do zespołu z Dąbrowy Górniczej dołączył były napastnik naszego zespołu Mateusz Popczyk, który w sezonach 2021/2022 i 2022/2023 był najlepszym strzelcem rezerw.

Unia Dąbrowa Górnicza po serii trzech meczów bez zwycięstwa spadła na 18. miejsce w IV lidze i jej sytuacja w walce o utrzymanie jest coraz trudniejsza. Z kolei sosnowiczanie w ostatnią sobotę przegrali ligowy mecz z Unią Rędziny aż 1:5.

Zwycięzcą finału na pewno będzie zespół, w którym trenerem bramkarzy jest Łukasz Gajda. Szkoleniowiec pracujący w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w pierwszej drużynie Zagłębia, zajmuje się bowiem pracą z golkiperami zarówno w Unii, jak i w Zagłębiu II.

Mecz odbędzie się w środę 9 kwietnia. Początek o 17:00. Organizatorzy przeprowadzą transmisję na YouTube.

 


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
2 -
Jewgienij Szykawka
1 - 
Emmanuel Agbor, Deniss Rakels, Linus Rönnberg, Kacper Skóra, Bartosz Snopczyński, Dawid Szot

ASYSTY:
3 -
Bartosz Snopczyński
1 -
Emmanuel Agbor, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Dawid Szot

CZERWONE KARTKI:
1 - Patryk Gogół, Kacper Siuta

ŻÓŁTE KARTKI:
3 -
Dawid Szot
2 - 
Bartosz Boruń, Bartosz ChęcińskiAdrian Gryszkiewicz, Patryk Mucha
1 -
Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Roko Kurtović, Linus Rönnberg, Jewgienij Szykawka, Bartłomiej Wasiluk

REZERWY:

BRAMKI:
- Kacper Wołowiec
1 - Michał Barć, Szymon Krawiec, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak, Aleksander Steczek

Rozkład jazdy kibica 2025-09-13, 14:00Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 2025-09-19, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Świt Szczecin 2025-09-27ŁKS II Łódź - Zagłębie Sosnowiec 2025-10-04Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 2025-10-11Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony