Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zmiany w sztabie szkoleniowym Zagłębia JP, 2024-07-01, 23:51

Bartłomiej Bobla i Marek Marciniak będą nowymi asystentami trenera Marka Saganowskiego. Na stanowisko trenera bramkarzy powraca Matko Perdijić.
Zmiany w sztabie szkoleniowym Zagłębia

Choć pierwszy zespół Zagłębia trenuje już od trzech tygodni, to dopiero dziś poznaliśmy pełen skład nowego sztabu szkoleniowego. Ogłoszenie asystentów Marka Saganowskiego zapewne miałoby miejsce nieco wcześniej, gdyby nie oferta z Legii Warszawa, jaką otrzymał trener Grzegorz Mokry. Były szkoleniowiec Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała był przymierzany na stanowisko asystenta trenera Zagłębia i już brał udział w treningach naszej drużyny, ale oferta dołączenia do sztabu Goncalo Feio okazała się z gatunku propozycji nie do odrzucenia i dyrektor sportowy Zagłębia Grzegorz Kurdziel musiał szukać nowego asystenta Marka Saganowskiego.

Wybór padł na 43-letniego Bartłomieja Boblę, który w Sosnowcu pracował jesienią 2016 jako asystent Piotra Mandrysza i razem z nim odszedł z Zagłębia. Obaj panowie mieli okazję wspólnie pracować również w GKS-ie Katowice i Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Bobla wrócił do Niecieczy w 2019 i pełnił rolę asystenta u trenerów Mariusza Lewandowskiego oraz Radoslava Latala, a od października 2022 do marca 2024 był pierwszym trenerem II-ligowego Hutnika Kraków.

Od początku letnich przygotowań z Markiem Saganowskim współpracuje natomiast 33-letni Marek Marciniak. W poprzednim sezonie był on asystentem obecnego trenera Zagłębia w Wiśle Płock i obecnie zawodowe drogi obu trenerów znowu się zeszły. Nowym-starym trenerem bramkarzy będzie natomiast 42-letni Matko Perdijić. Chorwat pracował na tym stanowisku od stycznia 2022 do stycznia 2024 w sztabach Artura Skowronka, Dariusza Dudka, Marcina Malinowskiego i Artura Derbina.

Matko Perdijić odszedł po zatrudnieniu Aleksandra Chackiewicza, który najpierw sprowadził na to stanowisko swojego rodaka Witalija Wariwonczika, ale gdy ten z przyczyn formalnych nie mógł podjąć pracy w Zagłębiu, trenerem bramkarzy został pracujący wcześniej w sztabie drugiego zespołu Łukasz Gajda. Z kolei Matko Perdijić zastąpił go w zespole prowadzonym przez Grzegorza Bąka.

Na stanowisku trenera przygotowania fizycznego pozostanie w Zagłębiu Marcin Nawrat, który przyszedł do Sosnowca w grudniu 2022 razem z Dariuszem Dudkiem i znalazł uznanie także w oczach kolejnych pierwszych trenerów pracujących w naszym klubie.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:

ASYSTY:

ŻÓŁTE KARTKI:

CZERWONE KARTKI:Marek Fabry

Rozkład jazdy kibica 2024-07-21, 19:35Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 2024-07-27, 15:00Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 2024-08-04, 19:35Zagłębie Sosnowiec - Resovia Rzeszów 2024-08-07Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2024-08-10Zagłębie II Lubin - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2024 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony