Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Przed meczem ze Stalą JP, 2024-04-22, 19:58

Rywalem Zagłębia w meczu 29. kolejki Fortuna I ligi będzie Stal Rzeszów, która nie wygrała w Sosnowcu od 1971 roku i przegrała pięć poprzednich wyjazdowych meczów z sosnowiczanami.
Przed meczem ze Stalą

Na sześć kolejek przed końcem sezonu zajmujące ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli Zagłębie traci 15 punktów do Polonii Warszawa, która plasuje się na pierwszym miejscu "nad kreską". Szanse sosnowiczanie na utrzymanie już od dawna są czysto iluzoryczne, a już po najbliższej serii nasz zespół może stracić także matematyczną możliwość zachowania pierwszoligowego bytu. Tak się na pewno stanie jeśli we wtorkowy wieczór Zagłębie przegra ze Stalą Rzeszów, ale nawet zwycięstwo nad rzeszowianami nie gwarantuje naszej drużynie przedłużenia szans na utrzymanie.

W przypadku wygranej nad Stalą Zagłębie straci szanse na utrzymanie, jeżeli Polonia Warszawa wygra w Gdańsku z Lechią, Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokona u siebie Odrę Opole, Znicz Pruszków zwycięży u siebie Arkę Gdynia, a Chrobry Głogów nie przegra w Lublinie z Motorem. W takim przypadku na przypięczetowanie losu Zagłębia trzeba będzie poczekać do czwartkowego wieczora.

Jeżeli natomiast sosnowiczanie podzielą się punktami z zespołem z Rzeszowa, to koniec matematycznych szans na utrzymanie może nastąpić jeszcze we wtorkowy wieczór. O 20:30 Resovia podejmuje Wisłę Kraków i jej zwycięstwo będzie oznaczało, że Zagłębie nie może już uchronić się przed spadkiem. W przypadku straty punktów przez Resovię, o losie Zagłębia może zdecydować środowy mecz (20:30) w Gdańsku i zdobycie co najmniej jednego punktu przez Polonię.

Stal Rzeszów fatalnie rozpoczęła rundę wiosenną i przegrała w niej pierwsze cztery spotkania. Po 23 meczach rzeszowianie mieli 23 punkty w dorobku i ich przewaga nad strefą spadkową zmalała do zaledwie dwóch punktów, ale w czterech kolejnych meczach Stal odniosła zwycięstwa. Serię trumfów przerwało dopiero spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała w poprzedniej kolejce, które zakończyło się remisem 2:2. Dla zespołu z Rzeszowa był to piąty kolejny mecz z dwoma strzelonymi bramkami. Podopieczni Marka Zuba plasują się aktualnie na 11. miejscu z dorobkiem 36 punktów. Mają o 8 punktów więcej niż szesnasta w tabeli Resovia i raczej mogą już czuć się pewni utrzymania.

We wtorek na ArcelorMittal Park zmierzą się dwie drużyny, które w poprzednim meczu roztrwoniły dwubramkowe prowadzenie i wywalczyły zaledwie jeden punkt. Stal u siebie prowadziła do przerwy z Podbeskidziem 2:0 i zremisowała 2:2, a Zagłębie w Warszawie na Konwiktorskiej prowadziło 2:0, a potem 3:1, by ostatecznie zremisować 3:3 i tym samym przedłużyło do dwudziestu serię meczów bez ligowego zwycięstwa.

W porównaniu z poprzednimi meczami w grze Zagłębia dało się zauważyć sporą poprawę. Podopieczni Marka Saganowskiego w Warszawie nie tylko strzelili więcej bramek niż łącznie we wszystkich wcześniejszych spotkaniach rozegranych w tym roku, ale także stworzyli sobie mnóstwo okazji zakończonych strzałami na bramkę. Szkoda tylko, że za dobrą postawą w ofensywie nie poszła równie dobra gra w defensywie, bo można było uniknąć przynajmniej dwóch goli straconych po przerwie. Newralgiczną pozycją w Zagłębiu okazała się lewa obrona, bo najpierw Paweł Szostek sprokurował rzut karny, a potem Artem Suchoćkyj nie uplinował Michała Grudniewskiego.

Nowy trener Zagłębia będzie przed wtorkowym meczem musiał dokonać w składzie dwóch wymuszonych zmian w porównaniu do spotkania w Warszawie. Ósmą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Sebastian Bonecki, a czwartą Michał Janota (pierwszą jeszcze jesienią w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a kolejne trzy już wiosną w Zagłębiu) i tych dwóch zawodników musi znaleźć się poza składem. Na ławce zabraknie natomiast Seweryna Gancarczyka. Drugi trener Zagłębia dopiero wrócił po dwumeczowej pauzie za czerwoną kartkę, a po meczu w stolicy obejrzał kolejną "czerwień" i spotkanie ze Stalą obejrzy z trybun.

W tym sezonie Stal Rzeszów nie strzeliła bramki ani Zagłębiu, ani drużynie prowadzonej przez Marka Saganowskiego. 15 września, a więc w dniu, w którym sosnowiczanie odnieśli ostatnie ligowe zwycięstwo, Stal przegrała u siebie 0:1 z Wisłą Płock trenowaną wówczas przez obecnego szkoleniowca sosnowiczan. Z kolei 21 października Zagłębie pod wodzą Artura Derbina bezbramkowo zremisowało w Rzeszowie, a rzut karny obronił wtedy Mateusz Kos.

Wtorkowy mecz będzie 34. starciem pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stalą Rzeszów. Oba zespoły spotkały się dotychczas 22 razy w Ekstraklasie, 9 razy na drugim poziomie rozgrywkowym i dwukrotnie w Pucharze Polski. Bilans dotychczasowych między Zagłębiem a Stalą jest korzystny dla naszego zespołu. Sosnowiczanie odnieśli 14 zwycięstw (8 w Ekstraklasie, 5 w I lidze i raz w PP), 9 meczów zakończyło się podziałem punktów (osiem w Ekstraklasie i jedno w I lidze), a 10 razy triumfowała Stal (6 razy w Ekstraklasie, 3 razy w I lidze i raz w PP).

Ostatnie zwycięstwo w Sosnowcu Stal odniosła 20 czerwca 1971, gdy wygrała na Stadionie Ludowym 3:1. Pięć poprzednich wypraw rzeszowian do Sosnowca kończyło się porażkami. W ubiegłym sezonie w meczu I ligi Zagłębie wygrało 1:0, latem 2012 w spotkaniu Pucharu Polski nasz zespół triumfował 2:1, drugoligowe starcia w sezonach 1987/1988 i 1988/1989 zakończyly się zwycięstwami Zagłębia 2:0 i 2:1, a jesienią 1975 w Ekstraklasie było 3:1 dla zespołu z Ludowego.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 - 
Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, 
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
9
- Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - 
Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski,  Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
- Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski, Piotr Płuciennik
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk,  Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony