Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 74:60 JP, 2024-02-14, 20:31

Koszykarki Zagłębia przegrały wyjazdowy mecz ze Ślęzą Wrocław i definitywnie straciły teoretyczne szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce po sezonie zasadniczym.
Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 74:60

Szóstej porażki z rzędu ze Ślęzą Wrocław doznały koszykarki Zagłębia. W trzecim kolejnym sezonie nasza drużyna w obu ligowych meczach musiała uznać wyższość zespołu ze stolicy Dolnego Śląska. Taki wynik oznacza, że sosnowiczanki nie mają już szans wyprzedzić w tabeli zespołu z Wrocławia. Zagłębie ma cień szansy na to, aby skończyć sezon zasadniczy na piątej pozycji, ale do tego konieczna jest wygrana nad zespołem z Polkowic, z którym nasz zespół w historii nigdy jeszcze nie wygrał.

Zagłębie we Wrocławiu prowadziło tylko na samym początku meczu, gdy pierwsze punkty zdobyła Quinn Urbaniak-Dornstauder. W zespole Ślęzy rewelacyjnie w mecz weszła Martyna Pyka. Reprezentantka Polski w pierwszej kwarcie zdobyła aż 13 punktów (w tym 3/3 za 3 punkty). W drugiej kwarcie wrocławianki po trafieniu Pyki i dwóch trójkach rezerwowej Aleksandry Mielnickiej zanotowały serię 8:0 i po raz pierwszy osiągnęły dwucyfrową przewagę (32:20). Na przerwę Zagłębie schodziło mając dziewięć punktów mniej od Ślęzy.

Sosnowiczanki bardzo słabo zaczęły drugą połowę spotkania. Na pierwsze punkty po przerwie Zagłębie czekało 3,5 minuty, a Ślęza w tym czasie zdążyła odskoczyć na 16 punktów (47:31). Potem oba zespoły punktowały seriami - po dwóch trafieniach z dystansu Alexy Held Ślęza wyszła na najwyższe prowadzenie w spotkaniu (55:38), ale Zagłębie od razu odpowiedziało serią 7:0 i po trzech kwartach było 58:47.

Dwie minuty po rozpoczęciu ostatniej kwarty boisko z urazem opuściła Zoe Wadoux. Francuzka była drugim kontuzjowanym uczestnikiem spotkania we Wrocławiu, bo jeszcze pod koniec trzeciej kwarty jeden z arbitrów zszedł z parkietu i mecz do końca prowadzony był przez dwójkę sędziów. Zagłębiu dwukrotnie udało się w ostatniej kwarcie zniwelować straty do ośmiu punktów i dwa razy w takich sytuacjach Ślęza trafiała z dystansu i emocje się skończyły.

W najbliższy weekend Zagłębie pauzuje a potem nasza drużynę czekają jeszcze do rozegrania dwa mecze. W środę 21 lutego o 18:00 sosnowiczanki zagrają w Bydgoszczy, a w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Zagłębie ma zmierzyć się z BC Polkowice. Ten mecz jest zaplanowany na sobotę 24 lutego o 18:00.

Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 74:60 (22:18, 18:13, 18:16, 16:13)
Ślęza: Alexa Held 19 (4x3), Martyna Pyka 19 (3x3), Angel Baker 9 (7 as), Natalia Kurach 8, Schaquilla Nunn 6 (14 zb) oraz Aleksandra Mielnicka 10 (3x3), Digna Strautmane 3 (10 zb), Karolina Stefańczyk 0.

Zagłębie: Quinn Urbaniak-Dornstauder 15 (1x3, 6 zb), Batabe Zempare 15 (1x3, 5 as), Jessica January 12 (6 zb, 5 as), Klaudia Wnorowska 6, Aleksandra Wojtala 5 (1x3) oraz Zoe Wadoux 5 (1x3), Marzena Marciniak 2, Alicja Jarząb 0.