Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Pozytywne rozmowy w UM na temat stadionu i Euro 2012 ! Grupa Inicjatywna, 2005-02-22, 23:34

W dniu 22.02, prezydent Sosnowca Kazimierz Górski, zastępca prezydenta Zbigniew Jaskiernia oraz sekretarz miasta Michał Kondek przyjęli grupę inicjatywną, działająca na rzecz budowy "Stadionu Zagłębia Dąbrowskiego" oraz zgłoszenia Zagłębia na listę miast/regionów ubiegających się o prawo organizacji ME 2012.
Członkowie grupy inicjatywnej przedstawili włodarzom miasta informacje na temat aktualnej sytuacji w staraniach Polski i Ukrainy o prawo organizacji ME oraz zaprezentowali ideę budowy nowoczesnego, wielofunkcyjnego wielo funkcyjnego Stadionu Zagłębia Dąbrowskiego, umiejscowionego na granicy Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina.

Jak się okazało idea budowy nowoczesnego obiektu nie jest obca zarządowi miasta Sosnowca. Podkreślali oni walory komunikacyjne Zagłębia Dąbrowskiego, w tym planowane przedłużenie DTŚ, możliwość pozyskania środków zewnętrznych oraz zainteresowanie naszą inicjatywą również miasta Jaworzna.

Prezydenci zapewnili członków grupy, że przedstawiona przez nich inicjatywa spotyka się z bardzo pozytywnym przyjęciem, niemniej jednak sprawa jest skomplikowana jeśli chodzi o kwestię partycypacji w kosztach poszczególnych miast i kwestie formalne.

Na koniec prezydent Kazimierz Górski zobowiązał się do rozpoczęcia rozmów z prezydentami miast zagłębiowskich, a grupa inicjatywna złożyła petycję na jego ręce.

Następnie grupa inicjatywna udała się do Urzędu Miasta Czelad¼ gdzie złożyła petycję lecz z powodu choroby burmistrza inicjatywa nie została zaprezentowana.

W będzińskim Urzedzie Miejskim grupa społeczników została przyjęta przez Kierownika Referatu Sportu i Turystyki Sławomira Witka reprezentującego prezydenta Będzina. Inicjatywa grupy okazała się być znana w UM Będzin, co więcej, przedstawiciel prezydenta stwierdził ze grzechem byłoby jej nie poprzeć. Przedstawiciel prezydenta podkreślał pozytywne doświadczenia we współpracy sportowej klubów z Będzina z klubami dąbrowskimi i sosnowieckimi.

Na koniec grupa dotarła do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Tam oprócz złożenia petycji miało miejsce spotkanie z zastępcą prezydenta Zygmuntem Górskim. Jak się okazało wiceprezydent również pozytywnie odbiera ideę zaprezentowaną przez społeczników. Oświadczył on, że Dąbrowa Górnicza jest zainteresowana współpraca i integracją Zagłębia Dąbrowskiego. Tak samo jak prezydent Sosnowca wskazał on na konieczność rozmów na temat współfinansowania i rozwiązań formalno-prawnych.

Jak się wydaje, inicjatywa ma spore szansę pójść w kierunku proponowanym przez Grupę Inicjatywną.

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
10 -
Jewgienij Szykawka
5 - 
Kacper Skóra
3 - 
Patryk Gogół, Bartosz Snopczyński
2 - 
Michał Barć, Linus Rönnberg
1 - 
Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Igor Dziedzic, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot, Jędrzej Zając, samobójcza (Eryk Woliński, Unia Skierniewice)

ASYSTY:
5
- Patryk Gogół 
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Jewgienij Szykawka
2 - Bartosz Chęciński, Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot, 
1 - Emmanuel Agbor, Michał Barć, Marcel Broniewski, Bartosz Boruń, Igor Dziedzic, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, 

CZERWONE KARTKI:
2 -
Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Mateusz Matras, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk

ŻÓŁTE KARTKI:
9
- Filip Laskowski (7 w Sokole Kleczew)
7 - 
Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
6 - 
Igor Dziedzic
5 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
4 - Grzegorz Janiszewski, Mateusz Matras, Linus Rönnberg
3 - Bartosz Boruń, Kacper Skóra, Bartłomiej Wasiluk
2 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Patryk Mucha, Szymon Sobczak, Jędrzej Zając (1 w ŁKS II Łódź)
1 - Michał Barć, Marcel Broniewski,  Mateusz Kabała, Roko Kurtović, Kacper Mironowicz, Marcel Predenkiewicz, Bartosz Zawojski 

REZERWY:

BRAMKI (V LIGA):
21 
- Michał Barć
15 - Kacper Wołowiec
- Aleksander Steczek
4 - Jan Marcinkowski, Piotr Płuciennik
3 - Szymon Krawiec, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Igor Dziedzic, Maciej Figura, Igor Gaszewski, Kacper Kopera, Piotr Zakrzewski, Bartosz Zawojski
1 - Dominik Blecharczyk,  Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Miłosz Pawlusiński, Dawid Ryndak, Kamil Wawrowski

BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
- Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2026 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony