Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Mateusz Machała zostaje w Zagłębiu JP, 2023-05-19, 14:27

Zagłębie Sosnowiec poinformowało o przedłużeniu do 30 czerwca 2024 kontraktu z 23-letnim obrońcą Mateuszem Machałą.
Mateusz Machała zostaje w Zagłębiu

Podobnie jak w przypadku Dominika Jończego, klub zdecydował się na skorzystanie z opcji i kończący się 30 czerwca 2023 kontrakt z Mateuszem Machałą został prolongowany o kolejne dwanaście miesięcy.

Mateusz Machała jest wychowankiem Ruchu Chorzów. Z zespołem "Niebieskich" w 2017 zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. Nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny Ruchu, w której rozegrał tylko dwa mecze i w zimowej przerwie sezonu 2019/2020 przeniósł się do IV-ligowego RKS-u Grodziec.

Rok później przeszedł do Zagłębia, głównie z myślą o wzmocnieniu walczących o awans do IV ligi rezerw, ale został zgłoszony także do pierwszego zespołu i 15 maja 2021 Kazimierz Moskal dał mu szansę debiutu w wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów. W sezonie 2020/2021 Mateusz Machała rozegrał cztery mecze w Fortuna I lidze i zdobył jedną bramkę, a w sezonie 2021/2022 wystąpił 11 razy. Jesienią 2022 Machała w pierwszym zespole zagrał tylko w meczu Pucharu Polski z GKS-em Wikielec. Zaliczył za to 10 występów i zdobył 2 bramki w IV-ligowych rezerwach.

W zimowej przerwie Mateusz Machała został wypożyczony do I-ligowej Skry Częstochowa, w barwach której rozegrał pięć meczów (wszystkie w wyjściowym składzie), ale z powodu kontuzji nie pojawił się na boisku od 17 marca i spotkania z Wisłą Kraków.

 


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
3 - Kamil Biliński
2 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Meik Karwot, Adrian Troć, Joel Valencia, Marcel Ziemann, samobójcza (Patryk Procek, Podbeskidzie)

ASYSTY:
3 -
Kamil Biliński
2 - Juan Camara, Adrian Troć
1 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Dean Guezen, Meik Karwot, Maksymilian Rozwandowicz, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann

ŻÓŁTE KARTKI:
5 -
Ołeksij Bykow, Dominik Jończy
4 -
Vedran Dalić, Marek Fabry, Meik Karwot, Joel Valencia
3 - Sebastian Bonecki,
2 - Kamil Biliński,  Dean Guezen, Konrad Wrzesiński, Marcel Ziemann
1 - Patryk Caliński, Juan Camara, Ołeksij Dowhyj, Mateusz Kos, Tymoteusz Klupś, Mateusz Machała, Antonio Pavić, Maksymiian Rozwandowicz, Łukasz Uchnast, Nikodem Zielonka


CZERWONE KARTKI:
1 - Marek Fabry, Marcel Ziemann


PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
2 - Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Dawid Ryndak

ASYSTY:
2 - Sebastian Bonecki
1 - Dawid Ryndak

ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Mateusz Machała, Dawid Ryndak


IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
6 - Antoni Kulawiak
4 - Bartosz Paszczela
3 - Mikołaj Staniak
2 - Igor Dziedzic, Mateusz Machała, Hubert Matynia,
1 - Marek Fabry, Tymoteusz Klupś, Kamil Lipka, Piotr Płuciennik, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Kacper Wołowiec, samobójcza (Tymoteusz Trzepizur, Unia Rędziny)

PUCHAR POLSKI - REZERWY

BRAMKI:
3 - Jan Janosz, Bartosz Martosz, Bartosz Paszczela
1 - Szymon Celej, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Mateusz Mielczarek, Maksym Niemiec, Kacper Wołowiec, samobójcza (Adrian Czaplak, Ostoja Żelisławice)

Marek Fabry
Rozkład jazdy kibica 2024-03-03, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2024-03-10, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 2024-03-15, 18:00Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2024 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony