Jak poinformował klub, Dariusz Dudek przestał pełnić funkcję trenera Zagłębia Sosnowiec. Drużynę w meczu z Ruchem ma poprowadzić dotychczasowy asystent trenera, Marcin Malinowski.
Trzecia kadencja trenera Dariusza Dudka skończyła się dużo szybciej niż dwie poprzednie. Szkoleniowiec, który w 2018 roku wprowadził Zagłębie do Ekstraklasy, tym razem stracił stanowisko już po ośmiu meczach. Zagłębie zdobyło w nich zaledwie 5 punktów (wygrało z GKS-em Katowice oraz zremisowało z Chrobrym Głogów i Puszczą Niepołomice).
Do sobotniego meczu z Ruchem Chorzów drużynę będzie przygotowywał Marcin Malinowski, który w sztabie Dariusza Dudka pełnił rolę drugiego trenera (zarówno obecnie, jak i podczas drugiej kadencji Dudka w Zagłębiu). Wiele wskazuje jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe.
Dariusz Dudek łącznie prowadził Zagłębie w 60 meczach ligowych (49 w I lidze i 11 w Ekstraklasie). Pod jego wodzą Zagłębie triumfowało 23 razy, 15 razy zremisowało i doznało 22 porażek.
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































Zaloguj się aby dodać własny komentarz