Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Przed meczem w Rzeszowie JP, 2023-04-07, 15:05

W sobotni wieczór Zagłębie już po raz drugi w tym sezonie zagra o ligowe punkty na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.
Przed meczem w Rzeszowie

(Na zdjęciu: Marek Fábry nie może zaliczyć jesiennego meczu ze Stalą Rzeszów do udanych. Słowacki napastnik zmarnował wówczas rzut karny)

W sezonie 2022/2023 Zagłębie rozegra 17 meczów na wyjazdach, ale odwiedzi tylko 15 stadionów. Jesienią nasz zespół dwukrotnie wystąpił na stadionie w Niepołomicach, gdzie ze względu na budowę obiektu w Nowym Sączu w roli gospodarza występuje także Sandecja. W Wielką Sobotę nasz zespół po raz drugi wystąpi na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, który należy do Stali Rzeszów, ale korzysta z niego także Resovia ze względu na to, że jej obiekt nie spełnia wymagań licencyjnych. I to właśnie z Resovią Zagłębie już dwukrotnie miało okazję w zeszłym roku zagrać na stadionie przy Hetmańskiej 69. Wiosną było 0:0, a jesienią, w ostatnim meczu przed zimową przerwą, sosnowiczanie zremisowali 2:2 po bramce strzelonej przez Mateusza Bodziocha w doliczonym czasie gry.

Spotkanie w Rzeszowie odbędzie się w dniu 48. urodzin trenera Dariusza Dudka. Po raz drugi podczas pracy Dariusza Dudka mecz wypada w urodziny szkoleniowca. 8 kwietnia 2017 Zagłębie pokonało na Stadionie Ludowym Odrę Opole 1:0 i mecz ten rozpoczął serię, w trakcie której sosnowiczanie wygrali 9 z 10 meczów, co pozwoliło na koniec sezonu świętować awans do Ekstraklasy. Ostatni mecz Zagłębia rozegrany w dniu urodzin prowadzącego Zagłębie trenera odbył się 22 maja 2022 i tutaj nie mamy najlepszych wspomnień. Obchodzący wówczas 40. urodziny Artur Skowronek dostał od zespołu "prezent" w postaci porażki 0:4 z Chrobrym Głogów.

Sobotni mecz będzie trzynastym wyjazdowym meczem Zagłębia w tym sezonie. Do tej pory Zagłębie tylko raz zdobyło komplet punktów poza Sosnowcem - w rozegranym 29 lipca 2022 meczu w Opolu. Od tamtej pory sosnowiczanie nie wygrali żadnego z dziesięciu spotkań wyjazdowych. Gorzej od Zagłębia poza własnym obiektem radzi sobie tylko Chojniczanka, która na wyjeździe nie wygrała ani jednego meczu. Czy trzynastka okaże się szczęśliwa dla Zagłębia i uda się wywieźć komplet punktów z Rzeszowa? Może powtórzy się sytuacja sprzed dwóch sezonów, gdy w trzynastym wyjazdowym meczu Zagłębie wygrało właśnie w Rzeszowie, pokonując Resovię 2:1.

Żeby myśleć o odnoszeniu zwycięstw, trzeba strzelać bramki, a w tym Zagłębie ma wiosną duży kłopot. Sosnowiczanie po zimowej przerwie zdobyli zaledwie cztery bramki i pod tym względem nie ma gorszego zespołu w Fortuna I lidze (tyle samo bramek ma w dorobku także Puszcza Niepołomice, która jednak rozegrała o jeden mecz mniej). Zagłębie jest też jedyną drużyną w lidze, która wiosną nie strzeliła bramki na wyjeździe. Ostatni gol zdobyty przez sosnowiczan poza domem padł w Rzeszowie, w ostatnim meczu rundy jesiennej z Resovią.

Zagłębiu nie będzie łatwo o zachowanie w Rzeszowie czystego konta. Stal jest najskuteczniejszym pierwszoligowcem w meczach rozgrywanych u siebie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca w 12 domowych meczach pokonali bramkarzy rywali aż 28 razy i w każdym ze spotkań na własnym boisku zdobywali co najmniej jedną bramkę. Stal wygrała 7 meczów u siebie, 2 zremisowała, a w trzech doznała porażki. Z kompletem punktów stadion przy Hetmańskiej opuszczały w tym sezonie Ruch Chorzów, GKS Tychy i Resovia.

W kadrze Zagłębia na mecz w Rzeszowie na pewno zabraknie Ołeksija Bykowa. Ukraiński obrońca musi jeszcze pauzować w jednym meczu za czerwoną kartkę, którą został ukarany w wyjazdowym meczu w Głogowie. Także inny z zagranicznych stoperów Zagłębia, Vedran Dalić, nie będzie mógł zagrać w starciu ze Stalą. W jego przypadku powodem jest stan zdrowia.

Zagłębie i Stal zmierzyły się do tej pory 31 razy. 23 mecze odbyły się w ramach rozgrywek najwyższego szczebla ligowego, sześć meczów rozegrano na drugim poziomie rozgrywkowym, a dwa razy los skojarzył obie drużyny w pucharowych zmaganiach. Bilans dotychczasowych starć Zagłębia i Stali jest korzystny dla naszego zespołu. Sosnowiczanie wygrali 14 razy, 8 meczów zakończyło się podziałem punktów, a dziewięciokrotnie lepsi okazali się piłkarze Stali. Bilans bramkowy - 40:29 dla klubu z Sosnowca.

Jesienią na Stadionie Ludowym Zagłębie pokonało Stal po samobójczej bramce Bartłomieja Poczobuta. Wcześniej Marek Fábry nie wykorzystał rzutu karnego, a rzeszowianie od 36. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Krystiana Wrony. Ostatni wyjazdowy ligowy mecz Zagłębia ze Stalą odbył się 30 października 1988 w ówczesnej II lidze. Sosnowiczanie wygrali w Rzeszowie 1:0 po bramce Rafała Wencka.

W zimowym okresie przygotowawczym Zagłębie i Stal zmierzyły sie w sparingu, który odbył się na sztucznej murawie stadionu Hutnika Kraków. Górą była wówczas drużyna z Rzeszowa, która wygrała 2:1. Jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył Wojciech Szumilas.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.




Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

II LIGA

BRAMKI:
13 -
Kamil Biliński
8 - Bartosz Snopczyński
6 - Emmanuel Agbor
3 - Andrzej Niewulis, Bartłomiej Wasiluk
2 - Bartosz Boruń, Ołeksij Bykow, Grzegorz Janiszewski, Roko Kurtović, Joel Valencia,
1 - Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Miłosz Pawlusiński, Deniss Rakels, Artem Suchoćkyj,

ASYSTY:
6 -
Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 -
Emmanuel Agbor
4 - Bartosz Boruń
3 - Bartosz Chęciński, Andrzej Niewulis, Deniss Rakels
2 - Miguel Acosta, Kamil Biliński, Piotr Marciniec, Patryk Mularczyk, Artem Suchoćkyj, Łukasz Uchnast
1 - Roko Kurtović,  Miłosz Pawlusiński,  Bartosz Snopczyński, Bartłomiej Wasiluk, Bartosz Zawojski

ŻÓŁTE KARTKI:
12 -
Emmanuel Agbor, Bartłomiej Wasiluk (7 w Resovii)
7 - Grzegorz Janiszewski
6 - Bartosz Chęciński,  Joel Valencia, Szymon Zalewski
5 - Roko Kurtović,  Piotr Marciniec,  Artem Suchoćkyj,
4 - Bartosz Boruń, Patryk Mularczyk, Andrzej Niewulis, Kacper Siuta, Bartosz Zawojski
3 - Kamil Biliński, Mateusz Duda, Piotr Mielczarek, Miłosz Pawlusiński, , Łukasz Uchnast,
2 - Miguel Acosta, Ołeksij Bykow, Deniss Rakels (1 w Hutniku),
1 - Antoni Kulawiak

CZERWONE KARTKI:
2 -
Emmanuel Agbor (za dwie żółte)
1
- Roko Kurtović

REZERWY - V LIGA

BRAMKI:
16
- Kacper Wołowiec
13 - Michał Barć
7 - Piotr Płuciennik, Kacper Tobiczyk
6 - Piotr Wojdas
5 - Szymon Celej
4 - Igor Gaszewski, Tomasz Mędrala, Kacper Mironowicz, Bartosz Paszczela, samobójcze
3 - Łukasz Uchnast
2 - Dominik Blecharczyk, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Maksym Niemiec, Paweł Szostek, Kamil Szlachta,  Filip Wołodkiewicz
1 - Mateusz Duda, Maciej Figura, Wojciech Górkiewicz, Dawid Ryndak, Mikołaj Staniak, Maciej Wybański

REZERWY - PUCHAR POLSKI
5
- Kacper Wołowiec
3
- Michał Barć, Wojciech Górkiewicz
2 - Antoni Kulawiak
1 - Maciej Figura, Łukasz Matusiak, Tomasz Mędrala, Piotr Płuciennik, Kamil Szlachta, Kacper Tobiczyk, Piotr Wojdas, Maciej Wybański

Marek Fabry

 

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2025 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony