Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Rozmowa z Dariuszem Dudkiem JP, 2023-01-21, 16:10

- Na pewno chcielibyśmy wygrywać i nie tracić tylu bramek, ale najważniejsza jest liga. Potrzebujemy doświadczonego młodzieżowca, który dałby jakość, bo to jest bardzo istotne - powiedział trener Dariusz Dudek.
Rozmowa z Dariuszem Dudkiem

- Jak Pan oceni sparing ze Stalą Rzeszów?

- Ten sparing był dla mnie bardzo ciekawy i dobry, bo graliśmy ze Stalą Rzeszów, która była najbardziej wymagającym z wszystkich trzech dotychczasowych rywali. Wynik nie jest sprawą pierwszorzędną, ale szkoda drugiej bramki, bo widać było, że straciliśmy ją przy wyprowadzeniu piłki. Filip Borowski zagrał przez środek, była strata i taki zespół jak Stal Rzeszów potrafił to wykorzystać. Było natomiast kilka momentów fajnych i ciekawych, takich, które mnie interesują i które, mam nadzieję, że w najbliższych meczach będą grane nie przez kilka, ale przez pełne 90 minut, bo to jest ważne.

- To była trzecia porażka w trzecim sparingu. Czy przywiązuję Pan do tego dużą wagę, czy może na tym etapie przygotowań ważniejsze są dla Pana inne rzeczy?

- Na pewno jeśli chodzi o wyniki, to ktoś z boku może popatrzeć i powiedzieć, że faktycznie są trzy porażki i w ten sposób może to sobie interpretować. Dla mnie najważniejsza jest liga i pierwszy mecz z Arką. W tej chwili zmienił się w zespole trener i mamy inne zachowania niż w poprzednich meczach. Trochę inaczej gramy, na boisku są inne zachowania i musi to potrwać. Ten zespół jest ciągle budowany, testujemy i wystarczy, że w sparingu zagra jeden testowany zawodnik z zewnątrz, który przyjechał wczoraj czy przedwczoraj i widać tę różnicę. Dla mnie najważniejsze jest ten pierwszy mecz i wyniki, jakie będą w lidze. Na pewno chcielibyśmy wygrywać i nie tracić tylu bramek, ale najważniejsza jest liga.

- W poprzednich sparinach zespół był podzielony na dwa składy, które grały po jednej połowie, a dziś pierwszy skład zagrał już więcej minut. Czy to oznacza, że taka jedenastka jest przymierzana do meczu z Arką?

- Mamy w okresie przygotowawczym pięć sparingów. Ja tego planu nie przygotowywałem i miałem już podany "na tacy", ale w pierwszych dwóch sparingi przede wszystkim zwracałem uwagę na motorykę i tam każdy grał po 45 minut. Dziś już chciałem, żeby ci chłopcy zaczęli się bardziej zgrywać w jednym zestawieniu, dlatego dziś zawodnicy grali w innym wymiarze czasowym, ale nie jest powiedziane, że jeśli ktoś zagrał dziś w pierwszym składzie, to wyjdzie w wyjściowym składzie na mecz z Arką, bo jeszcze mamy do ligi trzy tygodnie.

- W czwartek podpisano kontrakt z Marcelem Ziemannem, dziś testowany był jeszcze Bartłomiej Mruk. Czy można jeszcze liczyć na jakieś transfery?

- W sparingach daliśmy pograć naszym młodzieżowcom, bo oni potrzebują złapać minut, ale moim zdaniem w naszym zespole brakuje jeszcze jednego bardzo dobrego młodzieżowca. Na dzisiaj Filip Borowski jest bewzględnie numerem jeden i ciężko byłoby, gdyby doznał kontuzji, albo nie wytrzymał trudów meczu, bo trzeba byłoby dokonać zmian na dwóch pozycjach. Jeszcze na pewno zrobimy transfer. Potrzebujemy doświadczonego młodzieżowca, który dałby jakość, bo to jest bardzo istotne. Szukamy, mamy jakieś nazwiska, niektórzy jeszcze są na obozach z Ekstraklasą, ale być może uda nam się takiego piłkarza zakontraktować.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
3 - Kamil Biliński
2 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Meik Karwot, Adrian Troć, Joel Valencia, Marcel Ziemann, samobójcza (Patryk Procek, Podbeskidzie)

ASYSTY:
3 -
Kamil Biliński
2 - Juan Camara, Adrian Troć
1 - Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Dean Guezen, Meik Karwot, Maksymilian Rozwandowicz, Nikodem Zielonka, Marcel Ziemann

ŻÓŁTE KARTKI:
5 -
Ołeksij Bykow, Dominik Jończy
4 -
Vedran Dalić, Marek Fabry, Meik Karwot, Joel Valencia
3 - Sebastian Bonecki,
2 - Kamil Biliński,  Dean Guezen, Konrad Wrzesiński, Marcel Ziemann
1 - Patryk Caliński, Juan Camara, Ołeksij Dowhyj, Mateusz Kos, Tymoteusz Klupś, Mateusz Machała, Antonio Pavić, Maksymiian Rozwandowicz, Łukasz Uchnast, Nikodem Zielonka


CZERWONE KARTKI:
1 - Marek Fabry, Marcel Ziemann


PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
2 - Marek Fabry
1 - Kamil Bębenek, Dawid Ryndak

ASYSTY:
2 - Sebastian Bonecki
1 - Dawid Ryndak

ŻÓŁTE KARTKI:
1 - Kamil Bębenek, Sebastian Bonecki, Ołeksij Bykow, Marek Fabry, Mateusz Machała, Dawid Ryndak


IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
6 - Antoni Kulawiak
4 - Bartosz Paszczela
3 - Mikołaj Staniak
2 - Igor Dziedzic, Mateusz Machała, Hubert Matynia,
1 - Marek Fabry, Tymoteusz Klupś, Kamil Lipka, Piotr Płuciennik, Paweł Szostek, Adrian Troć, Łukasz Uchnast, Kacper Wołowiec, samobójcza (Tymoteusz Trzepizur, Unia Rędziny)

PUCHAR POLSKI - REZERWY

BRAMKI:
3 - Jan Janosz, Bartosz Martosz, Bartosz Paszczela
1 - Szymon Celej, Igor Dziedzic, Antoni Kulawiak, Mateusz Mielczarek, Maksym Niemiec, Kacper Wołowiec, samobójcza (Adrian Czaplak, Ostoja Żelisławice)

Marek Fabry
Rozkład jazdy kibica 2024-03-03, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2024-03-10, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 2024-03-15, 18:00Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2024 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony