Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Szymon Sobczak przywrócony do pierwszego zespołu JP, 2022-11-15, 16:36

Przed tygodniem trener Artur Skowronek przesunął Szymona Sobczaka do rezerw Zagłębia, a dziś zarząd klubu przywrócił najlepszego strzelca Zagłębia do pierwszej drużyny.
Szymon Sobczak przywrócony do pierwszego zespołu

Na oficjalnej stronie Zagłębia została opublikowana informacja o treści:

"Decyzją Zarządu Zagłębie S.A. Szymon Sobczak został przywrócony do kadry pierwszego zespołu. Sprawa została rozwiązana wewnątrz klubu. Napastnik od 16 listopada rozpocznie treningi z drużyną."

Komunikat klubu znowu jest lakoniczny i niewiele wyjaśnia. Przypomnijmy więc jak wyglądała cała "sprawa Sobczaka".

1) Artur Skowronek odsunął Szymona Sobczaka od pierwszego zespołu.

2) informacja o tym we wtorek 9 listopada pojawiła się w sosnowieckim serwisie "Gazety Wyborczej".

3) dzień później klub wydał oszczędny w treści komunikat, w którym poinformowano, że była to decyzja trenera zaakceptowana przez zarząd klubu.

4) Szymon Sobczak opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wyraził swoje zażenowanie i rozczarowanie oraz dodał, że niniejsza decyzja nie ma nic wspólnego z profesjonalnymi aspektami. Ponadto napisał, że upoważnił swojego agenta do rozmów o rozwiązaniu kontraktu z Zagłębiem "Decyzję swoją warunkuję tym, iż nie mając odpowiedniego wsparcia trenera i zarządu nie mogę dać zespołowi tyle, co chciałbym i mogę" - napisał napastnik Zagłębia.

5) Artur Skowronek zapytany przez nasz serwis o tę sprawę na konferencji prasowej po meczu w Rzeszowie powiedział: "Bardzo przepraszam, ale nie udzielę odpowiedzi na pytanie o odsunięcie Szymona Sobczaka od zespołu. Na pewno podkreślę jeszcze raz, że tej drużynie potrzebny jest spokój. Nie chciałbym się odnosić do tej sytuacji i proszę to uszanować. To była moja decyzja i chciałbym w tym momencie zakończyć tę sprawę. Dla mnie najważniejsza jest drużyna i zawsze tak podchodzę do swojego zawodu".

6) Dziś pojawił się zacytowany na początku tekstu komunikat o przywróceniu Szymona Sobczaka przez zarząd klubu.

Nic więcej o sprawie nie wiadomo. Klub nie poinformował, jakie były powody odsunięcia Szymona Sobczaka przez trenera. Nie podano, czy w grę wchodziły sprawy sportowe, pozasportowe, zawodowe, obyczajowe, czy jakiekolwiek inne. Nie poinformowano, na czym polegało wewnętrzne rozwiązanie sprawy wewnątrz klubu.

Zastanawiające jest to, że nie napisano ani słowem o reakcji trenera na przywrócenie Szymona Sobczaka. Nie wiadomo, czy trener zgadza się z tą decyzją, czy nie i dlaczego w ciągu dwóch dni Artur Skowronek miałby zmienić zdanie. Przypominamy, że jeszcze w niedzielę podkreślał, że to była jego decyzja. A może to jednak nie była jego decyzja, tylko zarządu i po raz kolejny trener pełnił rolę zderzaka zarządu. Podobnie było w maju w przypadku sprawy Kacpra Smolenia, gdzie także Artur Skowronek deklarował, że to była jego decyzja, choć wymyślona przez zarząd.

W sprawie zawieszenia i przywrócenia Szymona Sobczaka nadal pozostaje wiele niejasności. Kluczowe pozostaje pytanie - czy Artur Skowronek pozostanie na swoim stanowisku. Skoro zarząd klubu postąpił wbrew wcześniejszej decyzji szkoleniowca, to może zapadła już decyzja o zmianie trenera, bo przecież taka ingerencja zarządu w pracę trenera może oznaczać, że władze klubu już utraciły zaufanie do Artura Skowronka.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (2)
 • pol13 pol13 napisał(a) 16.11.2022 r, o godz. 07:23
  Co za syf i patologia..
  Ani słowa do kibiców, mają nas gleboko...Więc ja też mam was w dupie!

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 15.11.2022 r, o godz. 17:13
  No to teraz czekamy na następny krok zarządu.
  Jedynym rozsądnym krokiem byloby, odsunięcie Skowronka od pierwszego zespołu.

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
6 - Szymon Sobczak
5 - Marek Fabry
3 - Maksymilian Banaszewski
2 - Szymon Pawłowski
1 - Mateusz Bodzioch, Patryk Bryła, Dominik Jończy, Michał Masłowski,  Maksymilian Rozwandowicz
1 - samobójcza (Bartłomiej Poczobut, Stal Rzeszów)

ASYSTY:
3 - Filip Borowski, Szymon Sobczak, Wojciech Szumilas 
2 - Maksymilian Banaszewski, , Szymon Pawłowski,
1 - Dawid Gojny, Dominik Jończy, Maksym Niemiec, Maksymilian Rozwandowicz, Mateusz Ziółkowski

ŻÓŁTE KARTKI:
7 - Dominik Jończy
5 - Michał Masłowski, Maksymilian Rozwandowicz
3 - Sebastian Bonecki
2 - Ołeksij Bykow, Dawid Ryndak, Szymon Sobczak, Mateusz Ziółkowski
1 - Maksymilian Banaszewski, Filip Borowski, Patryk Bryła, Vedran Dalić, Marek Fabry, Dawid Gojny, Tymoteusz Klupś,

CZERWONE KARTKI:
2 - Maksymilian Rozwandowicz
1 - Filip Borowski, Ołeksij Bykow,

PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
1 - Szymon Pawłowski, Szymon Sobczak

ASYSTY:
1 - Filip Borowski

ŻÓŁTE KARTKI:
2 - Michał Masłowski
1 - Filip Borowski, Dominik Jończy

IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
8 - Mateusz Popczyk
4 - Mateusz Mielczarek, Jakub Nowak
2 - Mateusz Machała, Damian Tarka, Adrian Troć
1 - Michał Barć, Bartosz Chęciński, Marek Fabry, Emil Kłosek, Mateusz Kozłowski, Tymoteusz Klupś, Maksym Niemiec, Michał Szczyrba, Mateusz Ziółkowski

Rozkład jazdy kibica 2023-02-11Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
© 1998 - 2022 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony