Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Szymon Sobczak przesunięty do rezerw (oświadczenia) JP, 2022-11-09, 21:19

Zarząd klubu poinformował o odsunięciu od pierwszego zespołu Szymona Sobczaka. Napastnik Zagłębia opublikował oświadczenie w tej sprawie


Szymon Sobczak przesunięty do rezerw (oświadczenia)

Wczoraj na stronie Sosnowiec.Wyborcza.pl pojawiła się informacja o przesunięciu Szymona Sobczaka do drugiej drużyny Zagłębia. Przedstawiciele klubu nabrali wody w usta. Ani na oficjalnej stronie Zagłębia, ani na żadnym z profili w mediach społecznościowych nie pojawiła się żadna wzmianka na ten temat.

Dopiero dzisiaj po 14:00 klub opublikował lakoniczny w treści komunikat o treści:

"Decyzją trenera Artura Skowronka Szymon Sobczak został odsunięty od pierwszego zespołu. Napastnik 9 listopada rozpoczął treningi z drugą drużyną.

Decyzja szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec została zaakceptowana przez zarząd klubu."

Kilka godzin póżniej na swoich kontach na Twitterze, Facebooku i Instagramie pojawiło się oświadczenie Szymona Sobczaka.

"W związku z komunikatem Zagłębia S.A. z dnia 09.11.2022 o "odsunięciu mnie od pierwszego zespołu decyzją trenera Artura Skowronka" informuję, że jestem zażenowany i rozczarowany tym faktem. Nic gorszego nie może spotkać zawodnika niż taki "medialny pocałunek" w tak ważnym dla Zespołu momencie, który skutkuje falą nieuprawnionych insynuacji uderzających w moje dobre imię jako profesjonalnego sportowca.

Żaden z członków sztabu nigdy nie miał do mnie pretensji o moje zaangażowanie i efekty pracy. Ponadto, nigdy w cztery oczy nie przekazano mi informacji, że są do mnie uwagi natury zasadniczej, a niniejsza decyzja nie ma nic wspólnego z profesjonalnymi aspektami. Zawsze pracowałem całym sobą dla zespołu Zagłębia Sosnowiec oraz jego społeczności. Tak rozumiem pojęcie profesjonalizmu. Jako zawodnik najistotniejsze, co mogłem zrobić, to wykazywać się efektami na boisku. W aktualnym i poprzednim sezonie zdobyłem dla Zagłębia 27 bramek.

Kierując się dobrem Klubu i poczuciem futbolowej ambicji upoważniłem swojego agenta do podjęcia z Zarządem Klubu rozmów o rozwiązaniu kontraktu z Zagłębiem S.A. za porozumieniem stron. Decyzję swoją warunkuję tym, iż nie mając odpowiedniego wsparcia trenera i zarządu nie mogę dać zespołowi tyle, co chciałbym i mogę."


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

I LIGA

BRAMKI:
6 - Szymon Sobczak
5 - Marek Fabry
3 - Maksymilian Banaszewski
2 - Szymon Pawłowski
1 - Mateusz Bodzioch, Patryk Bryła, Dominik Jończy, Michał Masłowski,  Maksymilian Rozwandowicz
1 - samobójcza (Bartłomiej Poczobut, Stal Rzeszów)

ASYSTY:
3 - Filip Borowski, Szymon Sobczak, Wojciech Szumilas 
2 - Maksymilian Banaszewski, , Szymon Pawłowski,
1 - Dawid Gojny, Dominik Jończy, Maksym Niemiec, Maksymilian Rozwandowicz, Mateusz Ziółkowski

ŻÓŁTE KARTKI:
7 - Dominik Jończy
5 - Michał Masłowski, Maksymilian Rozwandowicz
3 - Sebastian Bonecki
2 - Ołeksij Bykow, Dawid Ryndak, Szymon Sobczak, Mateusz Ziółkowski
1 - Maksymilian Banaszewski, Filip Borowski, Patryk Bryła, Vedran Dalić, Marek Fabry, Dawid Gojny, Tymoteusz Klupś,

CZERWONE KARTKI:
2 - Maksymilian Rozwandowicz
1 - Filip Borowski, Ołeksij Bykow,

PUCHAR POLSKI

BRAMKI:
1 - Szymon Pawłowski, Szymon Sobczak

ASYSTY:
1 - Filip Borowski

ŻÓŁTE KARTKI:
2 - Michał Masłowski
1 - Filip Borowski, Dominik Jończy

IV LIGA - REZERWY

BRAMKI:
8 - Mateusz Popczyk
4 - Mateusz Mielczarek, Jakub Nowak
2 - Mateusz Machała, Damian Tarka, Adrian Troć
1 - Michał Barć, Bartosz Chęciński, Marek Fabry, Emil Kłosek, Mateusz Kozłowski, Tymoteusz Klupś, Maksym Niemiec, Michał Szczyrba, Mateusz Ziółkowski

Rozkład jazdy kibica 2023-02-11Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia
© 1998 - 2022 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony